021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: Sunt Iliuta si sunt...free!

Aici puteti povesti experientele personale.

Sunt autorul acestui subiect
Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: Sunt Iliuta si sunt...free!

Mesajde Joy » 10 Oct 2019, 14:14

Buna dimineata oameni frumosi oriunde v-ati afla!🙂🤗👍
Ce fac eu? 🤔 Cu o cafeluta aburinda alaturi, citesc Forumul, lucru pe care-l fac in fiecare dimineata(fire adictiva, ce vreti...😉😂😂👍) Scriu ceva frumos cu mesaj...🤔 si ma duc la sport!😜💪👍

Asadar, nu uitati: si cind treci prin iad,nu te opri..., continua sa mergi...🙏🤔👍

O zi frumoasa si senina tuturor va doresc cu drag!🤗👍
Imagine
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 14 Oct 2019, 23:16

Noapte buna tuturor!🤔😌🤗

https://www.youtube.com/watch?v=LQFOv2Rz4fw

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 07 Noi 2019, 09:42

Mda, am recazut...!🤔🙄😉 La scris, nu la baut si am vrut sa imparat cu voi trairile mele...🤔
Cineva de pe Forum m-a facut sa pling aseara ...Nuuu, nu de tristete ci de bucurie si mi-a scris in privat cu atita sinceritate si recunostinta incit mi s-au umplut ochii de lacrimi pt faptul ca am putut fi de folos si a inteles si a pretuit intentia mea si faptul ca nu am facut asta pt a astepta ceva in schimb, laude sau recunostinta dar nu exista ceva pe lume mai frumos pt mine ca faptul sa pot ajuta...🤔Intotdeauna am fost asa si probabil ca si de asta ma si ajuta DD in ceea ce fac...mereu si mereu...🙏🤔Pt mine este instinctiv a face asta si asa lucreaza abstinenta:sa dai mai departe la rindul tau ceea ce si tu ai primit gratis...🙂👍
Mi-a mai multumit pt faptul ca am crezut in ea si m-a induiosat enorm pt faptul ca m-am revazut pe mine cu ani in urma, multumimindu-i recunoscatoare lui Tudor, recunostinta pe care i-o port si astazi si va fi mereu(lui si tuturor celor de la Forum care m-au ajutat sa devin cea care sunt eu acum)...🤔😌👍
Normal ca am citit Forumul zilnic si daca tot am venit n-am venit cu mina goala , ci asa cum mi-e felul, cu ceva frumos, ca si mine...😉😂👍 O melodie, superba despre iubire, singuratate si...speranta!!!🤔😌👍
O zi frumoasa tuturor oriunde v-ati afla !!!🙏👍

https://www.youtube.com/watch?v=Elr2KQs9Ffk

Imagine

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 09 Noi 2019, 13:56

Ups, s-a trimis de 2 ori postarea, scuze!😌👍
Ultima oară modificat 09 Noi 2019, 17:35 de către Joy, modificat de 2 ori în total.

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 09 Noi 2019, 17:25

Buna dimineata!🙂👍
Imi cer scuze in primul rind pt buna dispozitie si gindirea pozitiva!🤔😉😂😂🙏
Mda, cum ii chemau pe piticeii din Alba ca Zapada cel tacut si cel suparat mereu?🤔😂🤔
Exact asa eram si eu cu ani in urma si ce n-as fi dat sa fi gasit ceva ca ecest Divin Forum...🙏🤔
Si vorbeam cu Danisor la telefon(el nu mai rezoneaza cu cei care scriu pe Forum si i-am spus ca eu rezonez, da' nu rezoneaza ei cu mine...😂😂🙄😉😂-scuze!) si-mi zicea ca de fapt eu scriu aici pt mine si bine zicea si iertati-mi si "egoismul" dar nu vreau sa ma intorc de unde am plecat si pt asta nu trebuie sa uit....Da ' chiar ma uitam ieri la prietenii din jurul mesei unde am sarbatorit in afara de Sfintii Mihail si Gavril un eveniment de succes pt mine😉👏👏👏👍 si admiram halbele de bere cu sticla aburita si m-am gindit ce buna o fi😂😂😂 pt ei, pt ca pt mine mi-am facut plinul pt viata asta...🤔😜👍10 ani am baut numai bere in speranta ca pot controla alcoolul(oare am scris corect?🙄😂😂😂)
No , o zi frumoasa tuturor si nu uitati una dintre intelepciunile mele, nu scapam niciunul viu de aici dar depinde cit si cum traim...🙏🤔😌👍

https://www.youtube.com/watch?v=Gu2pVPWGYMQ

PS Si pt cei care nu credeti in DD, va spun eu tot din experienta:Dumnezeu nu va alerga dupa voi...dar va va astepta, asa cum s-a intimplat si pt mine!🙏💓🤔

Imagine

tudor
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Gen: Masculin - Masculin

Mesajde tudor » 09 Noi 2019, 20:08

Buna ziua ,Iliuta !
Optimismul este molipsitor asa ca imi aleg prieteni care emana pozitivitate .
"Oameni negativi au probleme pentru fiecare solutie "! 😀😉
Imagine
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine

Raza de soare
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Raza de soare » 10 Noi 2019, 13:02

:)

catalinul
Veteran
Veteran
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde catalinul » 10 Noi 2019, 14:45

Salut Tudor, e mai simplu sa gandesti asa ... sa stai deoparte de cei ce nu gandesc ca tine. Ignorance is bless..
daca asa scrie in poza o fi adevarat

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 12 Noi 2019, 15:25

Buna dimineata tuturor oriunde v-ati afla!🙂👍
Vreau sa va povestesc ceva despre mine, asa cum faceam in trecut aici si poate inspir pe cineva ...🤔
Ieri, am primit cadou 4 sticle cu o bautura racoritoare cu forma sticlei si culoarea continutului ca al beriii...🤔Cea care mi le-a facut cadou era si cu fiul ei (10 anisori)care bea cu pofta din pahar si m-a asigurat ca nu contine alcool.Pt ca in viata trebuie sa crezi dar sa verifici...😉😂, am citit eticheta si intr-adevar nu continea alcool. Faptul ca eu nu beau de atitia ani , sorbind precauta din pahar ,m-a facut sa ma simt ca si cum as fi baut o inghititura de bere, senzatie creata in creierul meu, asadar ajunsa acasa la mine, am desfacut sticlele si le-am varsat la chiveta...🤔 Vb rominului..."astazi un ou, miine un bou"😂😂😂, adica o bousoara eu daca as incepe sa ma joc cu focul si m-am gindit ca asa ar fi si cu berea fara alcool pt mine...🤔😉🙂👍
Va doresc tuturor ceea ce-mi doresc si eu!🙏

Imagine

Ambasador
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Ambasador » 13 Noi 2019, 21:46

Povestea ta Joy, mi-a adus aminte de ceva... Ai scris mai demult ca ti-ai cumparat un pahar special pentru continut cu alcool. Ce ai mai facut cu el?
E minunat sa te trezesti.. treaz fiind! :)

Înapoi la “PREZENTATI-VA”