021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

Sunt Iliuta si sunt...free!

Aici puteti povesti experientele personale.

seagull
Senior
Senior
Gen: Masculin - Masculin

Re: Sunt Iliuta si sunt...free!

Mesajde seagull » 01 Sep 2020, 11:19

Multumesc mult Tudor! Ma motiveaza foarte mult ce scrieti, am inceput si eu exercitii de introspectie, ma simt oarecum increzator:) Sper sa nu te superi prea tare Iliuta, deocamdata parca imi vine mai usor sa comunic aici, asa. :) Multumesc!

tudor
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 14,04,2008
Zile de abstinență:
Ani de abstinență: 10 ani

Mesajde tudor » 01 Sep 2020, 12:20

👍🙂
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine

Speranta16
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Speranta16 » 01 Sep 2020, 14:01

Wow! Am trăit să o văd și pe asta:). Sa ma invidieze cineva pe forum. Multumesc, Pescarus. Păcat că am ales să mă întorc inapoi, ca să fiu în temă și cu citatul lui Styx. Da, au fost 3 luni frumoase. Atunci am inteles, cu adevărat, sensul cuvântului "senin".

Sunt autorul acestui subiect
Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 01 Sep 2020, 14:21

Vaaai ce de musafiri la mine, va multumeesc, nici vorba sa ma deranjeze.😊🤗
Supeer postarile voastre si ce mult mi-a placut asta Seagull. " umorul se intelege...sau nu" si nu mai spun ca doar oamenii inteligenti au umor...sau nu🤔🤣🤣🤣🤣👍
Asaa si mi-a mai placut enorm remarca ta cu faptul ca ai inteles faptul ca doar AZI nu trebuie sa consumi alcool si asta este cheia abstinentei.A-ti propune sa nu mai bei pt toata viata este f gresit ,povara fiind prea mare pe umerii oricui si de aceea si recaderile dar pt o zi, cine nu poate pt o zi? Toti putem, miine vedem noi ce facem si tot asa.Doar pt azi si ne tinem de cuvint in fiecare zi.😊👍
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

seagull
Senior
Senior

Mesajde seagull » 01 Sep 2020, 14:44

Draga Speranta, if i may:)
Am folosit intentionat si cu accent cuvantul "invidios" tocmai pt ati aplauda realizarea , pt ca e o realizare nu-i asa?!
As zice dupa parerea mea ca te ai impiedicat de o groapa in asfaltul drumului pentru ca tu acum esti in masina/caleasca ta frumoasa pe drum ,nu?! :)

seagull
Senior
Senior

Mesajde seagull » 01 Sep 2020, 14:48

Multumesc mult Joy pt amabilitate, apreciez! Da, mi se pare ca uneori in functie de context o platitudine poate fi tot atat de plina de talc ca o pilda intinsa pe 10 pagini:)) exagerez dar cred ca m am facut inteles. Ce sa zic, sper ca am inteles , nici azi nu beau desi experimentez tot felul de stari. Am mancat niste napolitane:)) parca e mai bine:)

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 01 Sep 2020, 14:49

You may:). Păi da, m-am prins, numai ca eu doar invidiam pe aici, nu și vice versa. Am apreciat și multumit:). Da, sunt, numai ca e plin de gropi în Romania(capul meu) :).

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 01 Sep 2020, 14:52

Mergem înainte, și eu am pregătite o cutie de înghețată și o cola 0. Ajuta dulcele!
Ultima oară modificat 01 Sep 2020, 16:08 de către Speranta16, modificat 1 dată în total.

Airam
Veteran
Veteran

Mesajde Airam » 01 Sep 2020, 14:59

Rasfatati-va cu tot ce va place. Doar sa mai treaca o zi.
😘😘😘

Sunt autorul acestui subiect
Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 01 Sep 2020, 15:07

Cum era aia cu piinea si cozonacul asadar ,e plin de gropi ia-ati elicopter...🤔🙄🤣🤣🤣

Si vb series, este plini de gropi, mergi pe jos cu picioarele pe pamint...si le ocolesti daca vrei sa faci ceva gasesti o solutie, da nu gasim scuze , vb in general si in primul rind pt mine.🤔🤗👍
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Înapoi la “POVESTEA MEA”