021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

O noua.. Alcoolica

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Airam »

Buna Danuta

eu sunt bine.

Ma bucur ca-ti place gustul abstinentei dimineata.
Te imbratisez draga mea.
P.S. Daca vrei sa vorbim la telefon sau pe mail, sa-mi scrii.
Danutza
Veteran
Veteran
Mesaje: 378
Membru din: 19 Aug 2018, 11:26

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Danutza »

Da airam,o scriu cand esti online, ma anunti
Danutza
Veteran
Veteran
Mesaje: 378
Membru din: 19 Aug 2018, 11:26

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Danutza »

Noapte buna guys, Doamne iti multumesc pt inca o zi de abstinenta. Sa ne auzim cu bine si maine. Va pup
Avatar utilizator
Ambasador
Veteran
Veteran
Mesaje: 1353
Membru din: 17 Apr 2017, 23:50
Zile de abstinență: 14,08,2021

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Ambasador »

https://youtu.be/5Fc4J8VwufE
Noapte buna Danuta!
"Orice schimbare este grea la început, urâtă la mijloc şi minunată la final." Robin Sharma
Danutza
Veteran
Veteran
Mesaje: 378
Membru din: 19 Aug 2018, 11:26

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Danutza »

Buna dimineatza oameni! Azi nu beau! Sa aveti un inceput de weekend frumos si senin si toate cele bune!
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Airam »

Buna dimineata Danuta!
Danutza
Veteran
Veteran
Mesaje: 378
Membru din: 19 Aug 2018, 11:26

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Danutza »

Sa ai o zi senina :)
Danutza
Veteran
Veteran
Mesaje: 378
Membru din: 19 Aug 2018, 11:26

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Danutza »

Buna joy, da mare dreptate ai in ceea ce spui. Stiu, alcoolul e extrem de parsiv si abia asteapta sa te prinda la cotitura. Vad si simt si eu ca lupta este incredibil de grea mai ales cand iti vin in viata tot felul de incercari, de aia am luptat si lupt pe timp de pace sa ma pregatesc pentru timp de razboi. Ca si in orice domeniu nu toti care au vrut au si reusit, ai dreptate, dar lupt cu indarjire sa continui si sa reusesc in fiecare zi si sa iau aminte sfaturile voastre. Cateodata sunt mai grea de cap si stau si citesc si recitesc pe forum, sa bag la cap tot ce trebuie. Ma tin de voi cu dintii zi de zi si invat incet ce se intampla cu mine sa pot sa iau decizii corecte in viatza de acum inainte sa fiu eu bine si copilasii mei. Tot respectul joy si tuturor de aici.
Danutza
Veteran
Veteran
Mesaje: 378
Membru din: 19 Aug 2018, 11:26

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Danutza »

Da.. In legatura cu forumil inca am dificultati sa ma directionez catre un user sau asa.. Dar invat
Danutza
Veteran
Veteran
Mesaje: 378
Membru din: 19 Aug 2018, 11:26

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Danutza »

Eu inca nu imi dau seama daca situatiile mele critice de inceput au trecut sau nu, oricum am o bratara la mana si de cate ori ma uit la ea imi vine in minte "azi nu beau" si tocmai am refuzat o invitatie la bere, ceea ce pe vremuri abia asteptam sa o aud. Ei bine inca nici nu am trecut prin situatii critice. Sper oricun sa gasesc tot timpul in voi ub sprijin, pana acum l-am simtit din sufler. Va multumesc
Scrie răspuns