021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

O noua.. Alcoolica

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Airam »

Abstinenta este singura solutie.
Danutza
Veteran
Veteran
Mesaje: 378
Membru din: 19 Aug 2018, 11:26

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Danutza »

Hehe, ieri mi-a zis sefa mare ca arat tot mai bine de cand lucrez la ei... Eu stiu motivul, deci efectele fizice ale efortului meu in abstinenta se observa :D
Avatar utilizator
And_y
Veteran
Veteran
Mesaje: 208
Membru din: 31 Aug 2017, 17:26

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de And_y »

Buna seara Danutza,
Felicitari! Se observa efectele fizice in exterior dar si in interior te simti mai increzatoare.
Nimic nu e intamplator.
Danutza
Veteran
Veteran
Mesaje: 378
Membru din: 19 Aug 2018, 11:26

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Danutza »

Hey :) da in exterior e ok, in interior inca nu dar nu se vede din afara :) am ramas acum si fara relatie... In prag de sarbatori ca sa fie bine :))) dar tot asa am ales sa nu beau, am facut o alegere si am depus un efort inimaginabil sa renunt la licori, nu ma intorc pe drumul acela pt nimic in lume. Nu ma simt sa dau inainte cu nimic... Si pana la urma tot singura si a nimanui sunt :). As fi preferat sa am in oras AA meetings sa imi fie mai usor... Acum mergem inainte cu ce avem... Zi dupa zi. Va pup, fara voi nu as fi fost ce sunt azi
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Airam »

Draga Danuta!
Imi pare rau ca nu mai esti cu prietenul tau. Stiu ca e greu, am trait si eu senzatia asta, dar incearca sa te obisnuiesti sa nu te bazezi pe oameni. Si mie mia fost greu sa ma impac cu gandul ca nu am un partener pe care sa-l pot iubi. Dar daca nu este, asta e...m-am obisnuit. Incerc sa-mi fac singura bucurii. Si sa stii ca sunt impacata cu mine si imi este bine. Recunosc e drept, inca tanjesc dupa dragoste. Cu totii avem nevoie de dragoste.
Draga mea trebuie sa fii extrem de fericita si de mandra de tine ca nu mai bei. Este o realizare uriasa pentru tine.
Te imbratisez cu drag.
Danutza
Veteran
Veteran
Mesaje: 378
Membru din: 19 Aug 2018, 11:26

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Danutza »

Buna seara, da o sa iau asta ca pe o alta incercare in fatza dependentei, oricum :) am zis ca daca am putut sa fac pasul asta.. Pot orice. Acum eu sunt invatata sa traiesc singura si sa imi fie ok, oricum eu tor timpul am gandit: mai bine singur decat singur in doi. Doamne multumesc ca suntem sanatosi, evident o sa incep sa intru mai des pe forum pt ca imi permite timpul :). I am never alone :p va pup
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Airam »

😘 Felicitari Danuta, esti puternica. Ai dreptate, asa este, decat singura in doi, mai bine asa!
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Airam »

Danuta draga, nu ne m-ai scrii?
Danutza
Veteran
Veteran
Mesaje: 378
Membru din: 19 Aug 2018, 11:26

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Danutza »

Heeey :D ba da airam! Tot seara tarziu ajung de la lucru si nu am timo de nimic, vestile noi si bune sunt: 4 luni de abstinenta azi, 3 luni de job maine, cu ajutorul lui Dumnezeu am gasit chirie, ma mut duoa sarbatori, eu si prietenul meu am depasit problemele. Sarbatorile le facem impreuna. Vedem la anul ce va mai fi, urmeaza sa caut metode de rontujiri ale veniturilor. Pana atunci . urmeaza primele sarbatori fara alcool, eu si prietenul meu deja am pregatit robbie buble :D
Danutza
Veteran
Veteran
Mesaje: 378
Membru din: 19 Aug 2018, 11:26

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Danutza »

Ms cata! :D
Scrie răspuns