021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

O noua.. Alcoolica

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Airam »

Ma bucur mult pentru tine draga mea!
P.S. Sa stii ca eu cand sunt suparata din diverse motive, ma adun si ma gandesc ca trebuie sa fiu extrem de fericita tot timpul, fiindca nu mai beau.
Danutza
Veteran
Veteran
Mesaje: 378
Membru din: 19 Aug 2018, 11:26

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Danutza »

Da, la mine abstinenta si credinta au ajuns primordiale in viatza, oricum au mers mana in mana, dar acum vazand multitudinea de situatii ce apar pe care trebuie sa le tin sub control, oricum in mare parye rezolv suficient de repede lucrurile si sunt stapana pe situatii, dar unele ma depasesc si singuratatea mea in fata lor tinde sa ma clatine si atunci credinta ma linisteste si tot gasesc o varianta
Danutza
Veteran
Veteran
Mesaje: 378
Membru din: 19 Aug 2018, 11:26

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Danutza »

Acum trec si eu prin tot felul de etape, de schimbare de varsta, probleme, decizii... Acum ma cunosc mai bine iar asa am capacitatea sa evoluez, oricum imi doresc sa fiu mult mai calma.. Exagerez uneori in nervi.. Ajung uneori la saturatie. Nici prin gand nu imi trece sa beau, ma tot minunez cum faceam fata inainte .. Sa le duc.
Danutza
Veteran
Veteran
Mesaje: 378
Membru din: 19 Aug 2018, 11:26

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Danutza »

Mai tineti minte fata aia speriata de anul trecut? Eu da :) care pierduse tot si nu avea nici ce sa manance si unde sa stea? Ei.. De maine am si eu un binemeritat respiro si concediu si ma uit multumita la realizari. Inca sunt obosita dar am timp sa ma reculeg acum si sa ma reorganizez pt urmatiarea perioada a anului . deci, curaj, forta, ambitie, putere, credinta! Asa ma mai incuranez eu pe mine si imi fac galerie cand imi vine sa renunt la eforturi :)
Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Raza de soare »

Foarte bine faci ca te gandesti la tine, Invingatoareo :) ce ma bucur pt tine :)
Danutza
Veteran
Veteran
Mesaje: 378
Membru din: 19 Aug 2018, 11:26

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Danutza »

Pai sa stii ca sunt si uneori tind sa uit valoarea mea :) oricum am alta incredere in mine si nu mai am disperare si nu ma mai doare daca sunt sigura pt ca stiu ca eu am ales, sa scot unii oameni din viatza.
Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Raza de soare »

Se simte ca ai incredere in tine :)
Danutza
Veteran
Veteran
Mesaje: 378
Membru din: 19 Aug 2018, 11:26

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Danutza »

Se aporpie vertiginos un an de abstinenta, vad ziua aia ca pe ziua in care am renascut, alt punct zero al vietii mele, unu din cele bune. Am emotii ca un copil mic, de parca universul va pregati te miri ce surpriza :))) dar stiu ca nu e asa, frumos an am avut, o sa fac ceva schimbari in perioada urmatoare, evolutia personala e prioritara
Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Raza de soare »

Felicitari, Invingatoareo! :)
Supergreu
Boboc
Boboc
Mesaje: 10
Membru din: 04 Aug 2019, 20:48

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Supergreu »

Felicitari si din partea mea Danutza si va pup cu mult drag pe amindoua, pe tine Raza de cealalta parte a fileului...😉😘😘🤗🤗👍
Vom face noi niste petreceri impreuna in viitor, negresit, asa vreau sa cred...!(cu dans si muuulta apa)😉😂👍
Scrie răspuns