021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

O noua.. Alcoolica

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
Danutza
Veteran
Veteran
Mesaje: 378
Membru din: 19 Aug 2018, 11:26

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Danutza »

Hey ho :) ei ma necajesc.. Acum imi amintesc cum zicea tata cand eram mica: nu am vazut pe nimeni sa faca cum faci tu, pe un ton urat :))) acu aud: nu am vazut pe nimeni sa faca ce faci tu :) pe in ton admirativ. Deci. Tonul si perspectiva conteaza.
Danutza
Veteran
Veteran
Mesaje: 378
Membru din: 19 Aug 2018, 11:26

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Danutza »

Citeam eu asa vorbele unui mare intelept... Si le-as adapta si eu... El spunea ceva gen: daca as avea un sac mare v-as baga pe toti acolo si v-as lua cu mine in rau sa vedeti ce frumos e acolo, no asa zic si eu, daca as avea un sac mare v-as lua si v-as baga pe toti si v-as lua in lumea abstinentei sa vedeti ce curat e aerul, ce curati va simtiti si cu energie nelimitata
Danutza
Veteran
Veteran
Mesaje: 378
Membru din: 19 Aug 2018, 11:26

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Danutza »

Multumesc frumos de aprecieri. :) sincer, plec capul umil ca nu ma simt neaparat vrednica de ele, dar ma bucur sa aud ca pot si fi de ajutor. Sunt mai aiurita de fel eu.. Am auzit ca si asta se vindeca :) dar nu stiu cum
Danutza
Veteran
Veteran
Mesaje: 378
Membru din: 19 Aug 2018, 11:26

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Danutza »

Buna dragilor. Doamne cat trece vremea...ma uit acum cate mesaje am pe forum , cat de speriata eram cand am.venit, dar cu atata incredere in cineva ma ia de mana si nu imi da drumul,multumesc joy!
Danutza
Veteran
Veteran
Mesaje: 378
Membru din: 19 Aug 2018, 11:26

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Danutza »

Ma bucur joy :*
Danutza
Veteran
Veteran
Mesaje: 378
Membru din: 19 Aug 2018, 11:26

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Danutza »

Sondaj de opinie: ce ati face, cu ce v-ati mai umple timpul, daca zi de zi, dupa ora 18 ati fi liber, in principiu intre aceasi pereti? Sincer incep sa duc lipsa de idei :)
Danutza
Veteran
Veteran
Mesaje: 378
Membru din: 19 Aug 2018, 11:26

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Danutza »

apai de toate fac, dar duc lipsa de idei noi :) parca le-am cam epuizat pe toate sincer
Danutza
Veteran
Veteran
Mesaje: 378
Membru din: 19 Aug 2018, 11:26

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Danutza »

Am o directie foarte clara spre unde vreau sa ajung, si abia saptamana viitoare incep demersurile si o sa dureze proiectul destul de mult, cred ca acum intrevine lipsa de rabdare, sunt si blocata efectic in a face lucruri in directia respectiva , dar stiu ca va iesi ceva fain
Danutza
Veteran
Veteran
Mesaje: 378
Membru din: 19 Aug 2018, 11:26

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Danutza »

"Un pas mic pt om, un pas mare pt omenire" cam asa e si atunci cand vrei sa faci o schimbare, in principiu vrem sa facem cate o schimbare ce se vede din avion, dsr uneori o schimbare cat de mica poate avea efecte incredibil de mari :) mi-am propus ca orice ar fi sa ma pun seara in pat zambind, oricat de stresata sunt macar sa ma bucur ca am ajuns in pat, si dimineatza sa ma trezesc zambind, pt ca oricat cred ca stiu cum va fi cursul zilei.. De fapt. Habar nu am :)) tot ce mi-a aparut bun in viatza, tot asa.. Mi-a aparut.. Intr-o zi, tot asa.. M-am indragostit.. Intr-o zi.. Dimineatza cand beam cafeaua.. Nu aveam nici cea mai vaga idee ca urmeaza sa ma sageteze cupidon si sageata aia sa imi schimbe cursul vietii.. Tot asa am gasit apartamentul unde stau.. Intr-o zi.. Beam cafeaua de dimineatza si am vazut anuntut.. Am scris, omul a raspuns.. Uite-ma.. Cu o seara inainte nu am stiut ca a doua zi voi fi fericita.. Serviciul pe care il am.. La fel. Intr-o zi.. Am sunat la o firma da caut ceva pt ce ma calificasem. Aveau altceva.. Si am ajuns aici.. Deci... Habar nu am ce surpriza placuta imi poate aduce viatza maine.. Iar daca nu, seara macar sa ajung in pat :) si fericirea mea este ca am pe cine lua in brate :)
Danutza
Veteran
Veteran
Mesaje: 378
Membru din: 19 Aug 2018, 11:26

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Danutza »

Dragii mei sustinatori, mai am un pic si ajung la un an.. Cu grele, cu bune cu usoare :) am sperat sa imi fac un cadou mai fain la un an.. Finantele nu ma vor ajuta pt asta .. Pt ca am investit in alte lucruri si in viitorul si in sanatatea mea, anul acesta am facut doua lucruri foarte mari, unul e in curs :) deci cred ca multumire mai mare nu am. Azi a trecut un prieten sa ma viziteze la munca si a zis: Doamne, tu arati din ce in ce mai bine. I-am raspuns: abstinenta! El stia ca sunt capabila de multe daca nu mai beau, dar nu s-a asteptat si la schimbate fizica :). Mult succes, va pup, multumedc joy, airam,tudor asido si tuturor
Scrie răspuns