021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

O noua.. Alcoolica

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
Danutza
Veteran
Veteran
Mesaje: 378
Membru din: 19 Aug 2018, 11:26

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Danutza »

Adevarul e ca.ma uit la mine in oglinda si nu imi vine sa cred! Mai am multe de pus la punct dar asa incet... Inca ma enervez destul de des :(
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Airam »

Danuta draga ma bucur asa mult pentru tine. E minunat sa nu mai avem si problema cu bautul, pe langa cele care vin in vietile noastre. Te imbratisez draga mea!
Danutza
Veteran
Veteran
Mesaje: 378
Membru din: 19 Aug 2018, 11:26

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Danutza »

Hahaha azi a venit un client si a zis ca dupa sarbatori imi vine cu o oferta de nerefuzat :))) a zis ca tot asteapta sa nu mai vreau sa lucrez aici :)))
Danutza
Veteran
Veteran
Mesaje: 378
Membru din: 19 Aug 2018, 11:26

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Danutza »

Hugs from here too maria :)
Danutza
Veteran
Veteran
Mesaje: 378
Membru din: 19 Aug 2018, 11:26

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Danutza »

Azi am platit si garantia pt chirie, in 3 saptamani intru in noua locatie :D abia astept!!
Danutza
Veteran
Veteran
Mesaje: 378
Membru din: 19 Aug 2018, 11:26

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Danutza »

Buna joy, da... Am si zis de la incepur cuiva despre tine.. Zic persoana aceasta vede ceva in mine ce eu inca nu vad :) iar cu oferta da ai dreptate, oricum nu stiu inca despre ce e vorba.. Pe mine m-a amuzat, in viatza mea nu am patit sa vina cineva cu o oferta de munca. Acum nu mai am nici un plan, decat sa imi petrec sarbatorilenin liniste :) va pup
Danutza
Veteran
Veteran
Mesaje: 378
Membru din: 19 Aug 2018, 11:26

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Danutza »

Oricum, pintr-o minune am ajuns printre voi si sa reusesc sa gasesc calea fata alcool... Atata am incercat toate metodele si inainte sa ajung aici m-am rugat in disperare sa pot sa ma las de alcool si de cand am dat de voi nu m-am mai atins de porcaria asta si am avut in perioada asta situatii si momente in care am clacat nervos.. Alcoolul este la indemana oricui.. Puteam sa reiau paharul, dar mi-am zis singura: nu! Am zis o vorba aia fac orice ar fi si pana la urma sunt treaza cand iau decizia sa beau sau nu! Si imi cumparam un suc sau energizant :)) beam din el de zici ca savuram cel mai tare wishky si gata :))) ma calmam.. Iar dimineatza eram apta si pe picioare
sobrichet
Veteran
Veteran
Mesaje: 283
Membru din: 26 Oct 2017, 06:53

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de sobrichet »

Felicitari Dana!

4 luni de la un prim pahar refuzat. cat de mult poate sa insemne un lucru atat de simplu.
Cum ti se mai pare acum lupta cu ispita primului pahar?
Danutza
Veteran
Veteran
Mesaje: 378
Membru din: 19 Aug 2018, 11:26

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Danutza »

Chiar asta ma gandeam de dimineatza... E ceva ce vine de la sine.. Acu nu te gandi.. Sunt om si eu si ma intrebam .. Ce ar fi daca.. Ca e doar un pahar.. Si am zis nuuuu! Si am derulat in minte daunele fizice si toate cele... Si am zis nu inca o data, pe drumul asta am mai fost.. Stiu cum e .. Testam altul acum, adica dupa ce am depus atat efort sa ma sabotez singura.. Chiar nu as fi intreaga la minte.. Coco chanel a avut o vb: daca totul pleaca de la creier, hai sa il mentinem limpede
Avatar utilizator
And_y
Veteran
Veteran
Mesaje: 208
Membru din: 31 Aug 2017, 17:26

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de And_y »

Buna ziua Danuta,
Creierul a fost obisniut cu alcool si i-si cere partea prin starea nervoasa, exagerarea situatilor, esential e sa ramanem lucizi pentru ca toate trec.
Coco chanel a spus bine.
Nimic nu e intamplator.
Scrie răspuns