021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti, Suceava, Brasov, Constanta: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: O noua.. Alcoolica

Aici puteti povesti experientele personale.

Sunt autorul acestui subiect
Danutza
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Re: O noua.. Alcoolica

Mesajde Danutza » 26 Feb 2019, 19:51

Hey :) doar ce am ajuns si eu de la munca si beau linistita o cafea... Mi-a venit brus in minte o imagine.. De groaza sa o numesc... Fiica mea imbracata frumos, plangand urland la mine sa ii chem un taxi sa plece la bunici. Povestea din spate statea cam asa... Cu o zi inainte ma certasem cu prietenul meu..am baut peste limita... A doua zi era ziua celui mic.. Eu abia m-am ridicat din pat... Am jurat ca nu mai beau, cand am vazut ca au intrat banii pe card am baut, copila se pregatise sa vina la ziua celui mic.. Cand a vazut ce era in casa si ca s-a pregatit pt nimic.. Of Doamne :( vb unui prieten de aici: trecutul.imi e patat dar viitorul imaculat

Danutza
Veteran
Veteran

Mesajde Danutza » 06 Mar 2019, 22:09

Hey oameni buni, ce mai faceti? Cum sunteti? Sper ca toate bune pe la fiecare, la mine mai dureaza pana apar cu vesti bune.. In ultimul timp din pacate am avut tot felul de dezamagiri, una cafe mi-a rupt sufletul in doua :( dar asta e.. Neconsumand licori magice mi-am gasit ocupatii sa inabus durerile.. Ceva plansete si asta e... Toate trec asa incet :) va pup si va doresc toate cele bune, apropo, am schimbat bratara: sloganul e acelasi: azi nu beau! Still working! :)

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 06 Mar 2019, 22:44

Buna Danutza si iti doresc sa ai putere si intelepciune pt toate cu cite te confrunti, fara alcol...DD neda probleme dar si umeri pe masura...
Noapte buna!🤗👍
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 06 Mar 2019, 22:46

Buna Danutza si iti doresc sa ai putere si intelepciune pt toate cu cite te confrunti, fara alcol...DD ne da probleme dar si umeri pe masura...Astept cu incredere si vesti bune de la tine...
Noapte buna!🤗👍
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Danutza
Veteran
Veteran

Mesajde Danutza » 08 Mar 2019, 21:52

Hey tuturor, la multi ani tuturor femeilor si mamelor de aici! Sa aveti o primavara frumoasa si plina de impliniri

Danutza
Veteran
Veteran

Mesajde Danutza » 08 Mar 2019, 21:53

Aaaaa! Am ajuns vetetan!Am crezut ca nu vad bine! Asta da bucurie pt mine! Va multumesc tuturor de sprijin si sustinere

Raza de soare
Veteran
Veteran

Mesajde Raza de soare » 08 Mar 2019, 23:21

Felicitari! :) la multi ani si tie :)

colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde colica zis alcoolica » 09 Mar 2019, 08:18

Felicitari Danuta ,
In ultimul timp din pacate am avut tot felul de dezamagiri, una care mi-a rupt sufletul in doua :( dar asta e.. Neconsumand licori magice mi-am gasit ocupatii sa inabus durerile..

Asta este un mod al unui veteran , acela de a trece prin probleme ( sau chiar peste bucurii ) fara a mai avea nevoia de a consuma substante .
Mi-a placut o fraza apropo de dezamagiri , dar cred ca este doar la nivel de teorie , pt. ca in practica nu prea o vad corecta , care spunea ceva de genul :
,, Nu te amăgi și asa nu ai cum sa fii dezamăgit ! "
Dar , in realitate .... sa spunem merg la munca pe un salar de x pe luna si dupa o luna de munca primesc doar jumatate , atunci sigur ca voi fi dezamagit .
O zi frumoasa Danuta !
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "

Danutza
Veteran
Veteran

Mesajde Danutza » 09 Mar 2019, 16:03

Ceao Colica, exact, ai dreptate acolo cu amagirile si dezamagirile.

Danutza
Veteran
Veteran

Mesajde Danutza » 14 Mar 2019, 09:59

Buna dimineatza, rise and shine :) se apropie ziua fiicei mele si o sa vina toata familia acasa la mine pt ca ma pregatesc cu spor pt o masa festiva. Abia acum realizez cat de mandra o sa le prezint locuinta in care stau si toate celelalte lucruri sunt puse la puncr iar eu sunt foarte prezentabila. Nu zic ca nu eram si inainte, dar faultam suficient de usor situatiile si nu reuseam sa ma integrez in modul civilizat al societatii noastre, nu mi-a zis nimeni nimic dar faptul ca am ajuns sa fiu data deoparte mi-a raspuns la multe... Ma rog initial am crezut ca am o eticheta: divortata de doua ori, doi copii. Dar asta e doar in mintea mea, nimanui nu ii pasa asta de fapt... Ci de atitudinea mea fata de situatii, si abordarea gresita .. Alcoolul.... Mda... Probabil a fost o etaoa prin care a trebuit sa trec ca sa ajung la al nivel. Cert este ca joy mi-a spus candva extrem de multe lucruri, am fost bombardata cu informatii de care pe moment m-am speriat, iar zi de zi ajung la spusele lui joy si imi dau seama ce impact puternic au avut cuvintele asupra mea. Ii multumesc vesnic pt ajutor si pt ca a vazut in mine ceea ce eu nu eram inca capabila sa vad. Va pup, toate bune cititorilor anonimi

Înapoi la “PREZENTATI-VA”