021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: O noua.. Alcoolica

Aici puteti povesti experientele personale.

Vbc
Boboc
Boboc
Gen: Masculin - Masculin

Re: O noua.. Alcoolica

Mesajde Vbc » 28 Oct 2019, 20:11

Încă una si ma duc.... :) glumesc
Si eu ziceam mereu ca e ultima bere băută...cand eram matol si terminam sticla.
De multe ori dimineata, dupa certuri si scandaluri, si dupa 2, maxim 3 ore începeam să consum..In exces, parca ma lua valul...
Deși am o perioadă scurtă de abstinenta, aproape 2luni(premiera) , deja vad schimbări majore in bine de care sunt foarte mulțumit si bucuros , ma ajuta si ma incurajez si mai tare sa stau departe de primul pahar.
O seara senină! Si o săptămână usoara tuturor!
E pur si muove!

Sunt autorul acestui subiect
Danutza
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Danutza » 28 Oct 2019, 21:14

Hey! Bravos! Ah, imi.amintesc si eu cand auzeam termenul, nu mai am voie sa beau niciodata, nu mi-a spus-o nimeni, dar mintea mea imi spunea asta pt ca eu constientizam stadiul in care eram. Nu puteam concepe cum sa traiesc fara sa pot sa beau o bere, sa am o cina romantica fara un vin, sa am in revelion fara sampanie, sa dansez la o nunta fara un coniac. Eh, asta ar fi fost un vis frumos daca le limitam la astea.. Si uite ca le-am pierdut... Si nu am murit, si am trecut prin astea fara ele :) drept e ca nu am dansat la nunta si nici cina romantica nu am facut :)))) ma indoiesc sa apara curand vreuna. Dar mi-e dor sincer .. De o intalnire.. De o rochoe noua.. De lucrurile astea

Danutza
Veteran
Veteran

Mesajde Danutza » 28 Oct 2019, 21:16

Si stiti ce? Exact cum nu imi e dor de persoane ce m-au ranit sau nu au stiut sa ma aprecieze, sau cum nu pot lega o vorba cu persoanele rautacioase cu mine... Desi am sufletul deshis si nu imi place sa jignesc sau sa deranjez... Dar altii nu au o problema cu asta se pare .. Nici de alcool nu e imi e dor.

Danutza
Veteran
Veteran

Mesajde Danutza » 14 Noi 2019, 07:02

Ma uitam acum cate zile am de cand am scris pe site si am intrat in noua viatza, daca puneam un leu pe zi deoparte aveam acum 450 de lei. Daca puneam deoparte ce dadeam pe alcool oare plecam in concediu de revelion :)) hehe. Buna dimineatza tuturor! O zi usoara

Airam
Veteran
Veteran

Mesajde Airam » 14 Noi 2019, 09:10

Buna dimineata Danuta!

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 14 Noi 2019, 13:01

Buna dimi Danutza si eu cred ca economisind banii cu care ai fi cumparat alcool veneai pina la mine(punem aici si deciziile proaste cind ai mintea tulbure...)...🤔😂😂😂🤔👍
Apropos, vreau sa-ti multumesc si aici pt inteleapta cugetare:"sa fim optimisti, lucrurile nu merg mereu numai in jos, mai si urca...", daa, asa este si nu stiu cum se face ca atunci cind am eu vre-o dilema tu ai cuvintele "la tine" , tu si Lupisor...!😉🙂👍
Pup cu drag si-o zi frumoasa!😘🤗

Imagine
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Danutza
Veteran
Veteran

Mesajde Danutza » 21 Noi 2019, 20:36

Good or bad day.... It's your morningdecision... Nice said. :)

Înapoi la “PREZENTATI-VA”