021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Exista o astfel de solutie ?

Aici puteti povesti experientele personale.
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Exista o astfel de solutie ?

Mesaj de asido1973 »

Draga 28092610 , eu sunt pe acest forum si ca si tine am cautat solutii candva pana am ajuns la solutia ca eu nu trebuie sa beau deloc. Dar tu daca cauti acea solutie sa bei controlat este ok . Da stiu persoane care au folosit selincro si au reusit sa reduca consumul de alcool chiar sa ajunga la un consum controlat. Poti lasa linkul respectiv fara probleme , aici fiecare este liber sa scrie ce vrea si cum vrea . Vizitator123$5 , am pretentia ca sa fii mai temperata, am crezut ca in toti acesti ani ai invatat asta. Daca continui asa , nu te mai plange ...stii tu cand Vizitator123$5 ... Seceri ceea ce semeni , sezi bland!
28092610 , tine aproape de acest forum, acest forum este al tuturor celor care au o problema sau cauta un raspuns o solutie la tot ce este legat de problemele cu alcoolul.
Incearca aceasta solutie , daca merge bine daca nu tine aproape ne povestesti ce si cum ti-a iesit , daca-ti va iesi bine daca nu suntem aici sati dam ajutor .
Cu respect 28092610 , si Vizitator123$5 si tie respect!
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
admin
Administratorul site-ului
Mesaje: 1161
Membru din: 11 Noi 2009, 17:43
Contact:

Re: Exista o astfel de solutie ?

Mesaj de admin »

@28092610. Va felicit pentru faptul ca va informati si sper ca folositi surse cat mai de incredere pe internet. Intodeauna solutia este una personalizata pentru ca si istoricul persoanei care consuma alcool este unul personalizat. Vorbim de un model tri-dimensional, bio-psiho-social. Pentru noi, definitia dependentei este una foarte simpla. "Doresc sa ma las, dar nu pot". In momentul in care apelati la solutii externe pentru a va "apara impotriva unor derapaje nedorite" va apropiati riscant de aceasta definitie non-medicala. Nu spun ca aveti o problema, doar ca puteti dezvolta una, folosind aceasta strategie.
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline
Gessica
Boboc
Boboc
Mesaje: 3
Membru din: 06 Mai 2018, 09:41

Re: Exista o astfel de solutie ?

Mesaj de Gessica »

Bună ziua, am o întrebare a mai luat cineva selincro pe perioada lunga? Care sunt efectele și dacă mai sunt recaderi, reduce sau nu pofta de a bea, se ia doar când îți vine pofta sau în fiecare zi? Am întrebat medic și ce scrie pe prospect asta mia spus, adică ceia ce știam deja, poate găsesc un răspuns de la cineva care e în tratament. Multumesc
Scrie răspuns