021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: sunt alcoolic si nici macar nu stiu daca vreau sa renunt la alcool

Aici puteti povesti experientele personale.

Sunt autorul acestui subiect
El Sugativo
Boboc
Boboc
Gen: Masculin - Masculin

Re: sunt alcoolic si nici macar nu stiu daca vreau sa renunt la alcool

Mesajde El Sugativo » 05 Sep 2019, 20:32

Dupa o varsta,nimeni nu se mai poate bucura de sanatate.Unii mai devreme ,altii mai tarziu.Incepi sa-ti dai seama ca petreci mai mult timp pe la doctori decat acasa sau la alte activitati.Iti faci grafic every fucking week la ce doctor si/sau farmacie tre' s-ajungi.Si atunci,stau eu si-ntreb:daca n-ai credinta intr-o alta viata,si finalul e-acelasi,oare mai MERITA traita (prelungita)asta de-aici?

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 05 Sep 2019, 20:43

Draga El Sugativo, sincer imi pare f rau pentru trairile tale si nu vreau sa te supar mai mult, nici nu cred ca pot dar uite si tu in jur si incerca sa faci haz de necaz macar putin si uite, mama mea a trait 102 ani si nu-ti pot povesti aici pt ca f mult de povestit, ce spirit pozitiv avea si culmea nu a fost deloc pe la doctori pt ca ii considera nestiutori cu convingerea ca daca mergi la ei fiecare iti gaseste ceva in specialitatea lui si spunea ca ea stie mai bine.A stiut pt ca faptele vorbesc , cind cuvintele pot minti si pt mine ea a fost o Sfinta si nici pe departe nu ma pot compara cu ea care a razbatut in viata asta cu multi copii si nevoi, demna si fara adictii...🤔 Ca tot ce este pretios pretuim la adevarata valoare cind nu mai este cineva...😞RIP mama draga!🙏
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Speranta16
Senior
Senior
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Speranta16 » 05 Sep 2019, 20:50

As minti daca ti-as spune, clar, ca da. Dar eu cred in efectul Placebo si nu de acum, din totdeauna. Si a si venit momentul, cand trebuie sa-mi si demonstrez ca nu m-am inselat...

Raza de soare
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Raza de soare » 06 Sep 2019, 20:30

El Sugativo, nimeni nu moare sanatos cred :))) dar pana sa murim sa mai si traim :) (in afara de accidentati sau un caz de razboi si cutremur)
Io nu incerc sa te conving de nimic, io ma simt bine cu mine si cu altii, faza cu motivatia - asa o vad eu, poate altii altfel...si da, ma tin departe de alcool, de fapt io nu ma simt tentata, nu simt nevoia...in vacanta asta am baut si eu cu fetele cate un pahar fara probleme....nu am exagerat niciuna. Io exagerez cu fumatul ....si stiu ca e o problema, mi am pus problema sa ma las
Maine reiau sportul :) abia astept, mi a lipsit

Înapoi la “PREZENTATI-VA”