021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: sunt alcoolic si nici macar nu stiu daca vreau sa renunt la alcool

Aici puteti povesti experientele personale.

Speranta16
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Re: sunt alcoolic si nici macar nu stiu daca vreau sa renunt la alcool

Mesajde Speranta16 » 11 Oct 2019, 14:18

Raza, daca eram cu speranta, nu scriam aici. E autosugestie si atat. Nu poti intelege prin ce trecem, si nici nu-mi doresc sa treci prin asta. Dar cand te vad ca iti expui parerea, la incurajarea altora, si in disperarea ta, ca ti-ai vrea fostul iubit inapoi. si, sincer, cred ca din motive materiale, si mai dai si sfaturi...

Sunt autorul acestui subiect
El Sugativo
Boboc
Boboc
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde El Sugativo » 13 Oct 2019, 21:48

Daca ati sti realmente ce gandesc si ce e in mine probabil ca m-ati bana de mult,ca pe un mar stricat care le strica pe toate din cos.Dar n-am spus niciodata tot despre mine. Nu pot sa spun tot ceea ce gandesc,iar uneori(sper ca nu de multe)nu pot sa gandesc tot ceea ce spun...
Am terminat cu consumul de la ora 21.30,doar ca-n questa sera am baut bere,nu vin...

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 13 Oct 2019, 22:04

Buna seara El Sugativo, eu sa stii ca te admir pt gindurile tale sincere si nu te mai invinovati atit pt toate.Nu esti singurul asa si dupa parerea mea, stii care este cea mai mare bogatie?Sanatatea iar la cum bei tu cred ca esti sanatos.Incerca sa te autosugestionezi un pic si nu esti atit de rau precum vrei sa ne induci.Eu cred in tine !👍
Ultima oară modificat 13 Oct 2019, 22:08 de către Joy, modificat 1 dată în total.
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Raza de soare
Veteran
Veteran

Mesajde Raza de soare » 13 Oct 2019, 22:06

Si eu cred in tine, El Sugativo! :)

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 13 Oct 2019, 22:19

Macar, recnuoaste ca esti tot tu

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 13 Oct 2019, 22:22

Uite, eu recunosc ca te-am mintit. 16 este data mea de nastere...

Sunt autorul acestui subiect
El Sugativo
Boboc
Boboc
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde El Sugativo » 13 Oct 2019, 22:23

Multumesc,Joy.Probabil ca esti o persoana care incearca sa faca bine.Dumnezeul tau sa te rasplateasca.Dar tot tind sa cred ca crezi in mine pt. ca nu ma cunosti...Eu care ma cunosc,nu mai cred in mine.Vezi tu,mediul virtual e nenorocit.Oricine poate sa apara drept ce nu e.La urma urmelor,cu cati din cei ce vorbesc pe acest forum,ma voi intalni vreodata?
Nu-mi spune ca la cum beau eu sunt sanatos.Nu vreau sa traiesc pe pamantul asta,si singurul motiv pt.care nu-mi pun capat zilelor,e ca mi-e frica de durerea fizica si de senzatiile nasoale din timpul mortii prin metode din astea violente(spanzurat,aruncat de la etaj,taiat venele,etc).Daca as putea apela la injectia letala,eram dus de mult.Pentru conformitate.
A ma autosugestiona inseamna ,pt. mine, a ma trage in sus de sireturile de la pantofi.
Sunt obosit.
Da,Raza,multumesc si tie.O sa-mi fac un grup de suporteri.Nu vreau sa fiu ironic.N-am suportat niciodata ironia de dragul ironiei.Iti spun si tie ce i-am zis lui Joy mai sus.
Probabil ca intr-o zi,veti obosi si voi in a va pierde timpul cu mine.Daca intre timp,nu mi se va implini cererea de a fi luat de pe pamantul asta,unde simt ca fac umbra degeaba.

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 13 Oct 2019, 22:29

Abia am spus ca nu voi mai incerca sa te conving de nimic dar draga Speranta, scoate-ti din cap ideea ca cei doi sunt una si aceeasi persoana, este o obsesie nefireasca:la El Sugativo se cunoaste ca nu scrie beat niciodata, este molcom, asezat, cu o autoironie si umor amar citeodata, cu un self esteem foarte scazut doar in capul lui, nu jigneste si nu se certa cu nimeni niciodata ci doar se pedepseste pe el nedorind sa provoace cuiva neplaceri etc, deci el este EL Sugativo...🤔
Pe Brainstorm nu-l descriu pt ca va sarea pe mine sa ma jigneasca si mi-e frica...🤔😂😂😂
Se vede diferenta f tare, crede-ma pe cuvint pt ca eu nu ma insel la oameni!
Te imbratisez cu drag si iarta-te si tu pe tine pt ca iti faci rau singura, am fost si eu acolo...🤔😓
Ultima oară modificat 13 Oct 2019, 22:37 de către Joy, modificat 1 dată în total.

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 13 Oct 2019, 22:34

Ce vorbesti El Sugativo, cineva care spune ca este rau nu-i atit de rau din contra, multi care se considera buni si se bat cu pumnul in piept ca sunt, nu-s...🤔 Si nu, acest mediu virtual, daca ai putin creier , prin mici detalii, realizezi cind cineva este bun sau nu, mai ales pe acest site al nostru.Ramin la convingerea mea ca eu te cunosc mai bine decit te cunosti tu si uite si Raza de soare , pe care eu o admir f mult si este super inteligenta are aceeasi parare ca si a mea...🤔 Asadar, pe noi doua cel putin nu ne poti pacali...🤔👍

Ps Si noi, cei la fel, crede-ma ca toti am fost rai si am avut o parere proasta despre noi pina intr-o zi, deci tine aproape...🤔👍
Ultima oară modificat 13 Oct 2019, 22:38 de către Joy, modificat de 2 ori în total.

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 13 Oct 2019, 22:35

Dr Jake and Mr Hyde. Ok, poate gresesc, nu zic ca nu.

Înapoi la “PREZENTATI-VA”