021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: sunt alcoolic si nici macar nu stiu daca vreau sa renunt la alcool

Aici puteti povesti experientele personale.

Sunt autorul acestui subiect
El Sugativo
Boboc
Boboc
Gen: Masculin - Masculin

Re: sunt alcoolic si nici macar nu stiu daca vreau sa renunt la alcool

Mesajde El Sugativo » 13 Iul 2019, 20:26

<<El Sugativo , am trecut prin două operații de hernie disc și n-am nici pe dracu' ! La prima , operația fiind programată la ora 10 , am avut timp ca pe la ora 8 să trec strada și să bag 3 beri. Nu știau doctorii de ce nu-și face anestezicu' efectul>>
Multumesc pt.incurajare.Hernia mea e inghinala dreapta,dar mai am si alte probleme( de natura:1/ colo-rectala;2/ prostata,3/rinita alergica -stranut; 4/urticarie cronica idiopatica care apare inclusiv pe esofag si provoaca tuse,daca nu-mi iau zilnic simforalu') care pot complica situatia,in sensul ca,un chirurg imi poate spune sa-mi rezolv intai aceste probleme inainte sa ma opereze,ceea ce inseamna sa intru in reparatii capitale si sa umblu numai prin spitale de acum incolo.
Plus ca,oricum operatia de hernie inghinala e mai problematica oarecum la barbati decat la femei,in sensul ca astia mai au si testicule,si ,daca li se mai monteaza o plasa in zona aia,intelegeti voi...canalul deferent,anatomia masculiana,nu stau acum sa dezvolt,dar pot aparea niste complicatii,nu neaparat,dar POT APAREA.

Speranta16
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Speranta16 » 14 Iul 2019, 12:53

Si atunci care e rezolvarea? Stam si traim asa? Intrebarea este valabila si pentru mine! Si eu, la randul meu, ma confrunt in ultimul timp, cu probleme medicale fizice si psihice. Nici eu nu vreau sa ajung la spital, am oroare!

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 14 Iul 2019, 14:21

Nuuu, Speranta , las' ca vin eu si te molipsesti de pozitiv de la mine pt ca este contagios si se ia...🤔😉😂😘🤗
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 30 Aug 2019, 16:33

El Sugativo, cum esti?

Sunt autorul acestui subiect
El Sugativo
Boboc
Boboc
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde El Sugativo » 30 Aug 2019, 20:25

La fel.Thanks for asking.

Ambasador
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde Ambasador » 30 Aug 2019, 21:09

🤗
E minunat sa te trezesti.. treaz fiind! :)

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 31 Aug 2019, 16:04

Oare, la fel, vom fi pentru tot restul vietii noastre?

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 31 Aug 2019, 16:22

Daaa si da Doamne sa nu ma schimb niciodata, sa fiu pozitiva si increzatoare ca totul va fi bine, sa iau ce este bun din orice experienta negativa si sa ma bucur de fiecare clipa traita, indiferent cum pt ca nu toata lumea are acest privilegiu...🙏🤔
In fond, avem ceea ce ne dorim iar eu sunt fericita si ma bucur de ceea ce am nu de ceea ce as putea avea, de scapat nu scapam niciunul viu de aici dar depinde de cum traim, multumiti cu noi si cu tot ceea ce ne inconjoara sau nemutlumiti si suparati pe viata...🤔

Scuze draga prietene dar am raspuns doar pt mine deoarece mi-e frica sa nu ma molipsesc de la tine de tristete, scuzeee!🤔😟

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 31 Aug 2019, 16:32

Tristetea nu e molipsitoare, rasul e! Am judecat atat de mult, in trecut, oameni care erau tristi/anxiosi/bolnavi si nu aveau aceeasi stare de spirit ca a mea...Consider ca e o lectie pentru mine si imi pare rau pentru fiecare persoana pe care am judecat-o....

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 31 Aug 2019, 17:01

Da' eu nu-l judec Doamne fereste asa cum nu judec pe nimeni , Speranta dar imi este f frica sa nu ma schimb sa sa ajung iarasi unde eram asadar vreau sa-mi mentin spiritul pozitiv.Si cred ca se pot influenta si starile emotionale, uite de ex eu am o prietena care era extrem de frumoasa in tinerete si acum este frumoasa dar cind incepe sa se plinga ca imbatrinim ma ia si pe mine cu "jale"...Eu vb doar pt ceea ce simt eu si cum reactionez eu, nu poti fi vesel cind cineva este trist, parerea mea doar...🤔

Înapoi la “PREZENTATI-VA”