021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Buna sunt Vasy.

Aici puteti povesti experientele personale.
Vasy
Boboc
Boboc
Mesaje: 4
Membru din: 12 Dec 2018, 13:05

Buna sunt Vasy.

Mesaj de Vasy »

Salut.. sunt pe forum de vreo 30 de minute aproximativ, sincer nu ma bucur sa vad oameni care trec prin aceiasi chestie ca mine dar ma bucur ca insfrasit ma poate intelege cineva aici.

De aproape un an nu era zi sa nu beau in exces pot sa zic, pana acum 3 4 zile cand am avut niste dureri ingrozitoare de ficat.. am dechis sa ma las.. sa vad ce o sa se intample doar nu o sa mor nu?

De 3 zile aproximativ nu am baut deloc alcool, nici macar un strop, in prima noapte transpiram si dadeam din picioare imi venea sa plang si plangeam ca un copil mic.. credeam ca am sa mor..nu am dormit deloc.. dimineata am vomitat de vreo 10 ori pana am creuzt ca dau totate organele din mine.. aveam asa o pofta de alcool dupa.. dar tot m-am abtinut.. acuma m-am trezit azi dimineata si tot nu sunt in regula.. tot mai simt nevoia nu mai am dureri de ficat sau la inima.. dar nu pot sa mananc deloc, de 2-3 din supa si cam atat.. ce as putea sa mai fac in continuare? ati patit si voi asa? inca ma simt plin mereu si mi-e sete iar inca tremur.. ps; am doar 23 de ani..
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: Buna sunt Vasy.

Mesaj de Airam »

Vasy ai doar 23 de ani si te doare ficatul?
Ce poti sa faci? Sa bei sucuri din fructe, ceaiuri, apa minerala.
E greu, dar o sa treaca. Trebuie sa ai rabdare. Din pacate nu exista un tratament miraculos care sa te faca sa te simti bine.
E pacat sa te lasi distrus de alcool.
Cu stima Maria.
Avatar utilizator
admin
Administratorul site-ului
Mesaje: 1161
Membru din: 11 Noi 2009, 17:43
Contact:

Re: Buna sunt Vasy.

Mesaj de admin »

Bine ai venit Vasy, ai nimerit unde trebuie. Raul o sa treaca dar pentru pofta mai e de lucru, asa ca citeste cat de mult poti de pe acest forum ca sa fii pregatit.
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline
Scrie răspuns