021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Rugaminte: Cum as putea intra in posesia unui Bigbook

Aici puteti povesti experientele personale.
Cristina Rodica
Boboc
Boboc
Mesaje: 1
Membru din: 30 Dec 2018, 14:42

Rugaminte: Cum as putea intra in posesia unui Bigbook

Mesaj de Cristina Rodica »

Buna tuturor, sunt Cristina si tatal meu este alcoolic. Este posibil ca o carte despre aceasta boala sa il ajute mult. Am cautat pe Google dar nu am gasit nimic real. Am vazut ca aici vorbiti despre Bigbook, nu stiu exact ce este, doar presupun ca este o carte. Oare cum as putea intra in posesia ei?

Mulțumesc din suflet pentru ajutor!
colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Mesaje: 2344
Membru din: 11 Iul 2011, 11:23
Zile de abstinență: 25,06,2012
Ani de abstinență: 1 an

Re: Rugaminte: Cum as putea intra in posesia unui Bigbook

Mesaj de colica zis alcoolica »

Buna Cristina ,
Eu am varianta cartii in format electronic , daca vrei poti sa-mi scrii un e-mail (gasesti adresa mea in partea de jos a ceea ce iti scriu acum si o sa ti-o timit ).
Mai este o varianta , daca esti dintr-un oras mai mare , capitala , etc sa mergi la gruul AA de acolo sa cumperi o carte sau sa ceri cateva brosuri si sa cauti si Al-anonul care sunt grupuri ai familiarilor de alcoolici ( frati , parinti , fii ) si se discuta cum aceasta boala ne-a afectat pe noi , familia , etc si se face un program de recuperare .
O zi buna Cristina si te astept cat mai des pe forumul Alcohelp !
Colea , alcoolic si fiu al unui tata alcoolic .
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "
Scrie răspuns