021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Aici puteti povesti experientele personale.

Sunt autorul acestui subiect
Raza de soare
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Re: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Mesajde Raza de soare » 06 Apr 2019, 19:28

Joy, am intrat aicea sa zic in gura mare: arati super! Esti f frumoasa si pozitiva 💗
Si aici pe forum esti la fel pozitiva; vesela :))) semeni cu cea de la fb💄👠 pupici

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 06 Apr 2019, 20:46

Eiii, multumesc Frumusete si tu esti exact asa cum mi te-am inchipuit ca esti...😉😊
Cind ajung acasa iti povestesc la telefon telenovela vietii mele...😂😂😂🤔
Te pup drag si noapte buna!😘🤗
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Raza de soare
Veteran
Veteran

Mesajde Raza de soare » 06 Apr 2019, 21:07

Nb 🤗😍

Raza de soare
Veteran
Veteran

Mesajde Raza de soare » 09 Apr 2019, 20:15

Si apoi salutari tuturor din Clujul insorit in miezul zilei :)

M am gandit sa ma duc la ceva dansuri pe langa sport. Prima data mi au venit in minte: salsa, bachata, cele latino americane mai pe firea mea :d dar nu mai merg fiindca as fi ca magarul intre oi....apoi am gasit curs de tango, mai de varsta mea :)) cum sa zic, imi plac argentinienii si tangoul lor, stiu si eu vreo 4 nume mari pe care le ascult uneori....mai era si un film : tango lesson...o bijuterie de film :)
Dar nu merg la curs, e prea lent pt mine, as adormi in bratele partenerului de dans...
E ca si yoga vs cycling. Aleg cycling. La yoga io ma plictisesc crunt.

Asa ca am gasiiit un curs de percutie pe ritmuri africane :))) ma bazez pe faptul ca am ureche muzicala, n am cantat la niciun instrument veritabil ci unul de jucarie in copilarie, dupa ureche :d incepe peste 2 zile.... maine merg la cycling....apoi la un concert de jazz intr un bar in 17 aprilie si poatecla teatru, daca mai gasesc maine sa cumpar locul ala.. singurica.

Raza de soare
Veteran
Veteran

Mesajde Raza de soare » 13 Apr 2019, 18:39

Ciao :)

Ce faceti? Cred ca si a luat lumea concediu de la forum :))) nu e rau, inseamna ca va merge bine ceea ce nu poate decat sa ma bucure :)

Miercuri merg la un concert de jazz intr o cladire din centrul orasului...e in zona cu cladirile vechi ale orasului care au curti interioare, barul asta e la etaj :) am fost pe acolo sa rezerv 3-4 locuri, abia asteept 🤗
Nu mai tin minte numele formatiei, in fine... cred ca mi a lipsit mult partea asta a vietii in Buc :d

Raza de soare
Veteran
Veteran

Mesajde Raza de soare » 13 Apr 2019, 20:37

Uneori cand intru la forumul asta ma intreb - da' io cand am baut alcool ultima data? Nu stiu de ce.
Am baut un pahar cu vin in 30 martie. Si pana atunci bausem inainte la Craciun 2 sticle cu cidru...care imi pareau f dulci. Fff dulci imi par si sucurile dincomert...cand mai beau din an in Pasti....am baut la un mom dat suc Tymbarc, la cutie....apai io cred c au scapat un vagon cu zahar in sucul ala, mai nult de un pahat nu reuseam sa consum...cred ca am baut vreo 5 pahare din sucul asta pana acum...

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 14 Apr 2019, 19:18

Da' intreaba-ne pe noi cu vinurile pt ca ne pricepem toti...😂😂😂😂😂Scuze , doar glumeam!😌😉
Uite o melodie super numa' buna de dans si potrivita noua...,nu tie!🤔😉😂😂😂😍😘😘🤗

https://www.youtube.com/watch?v=ir6nk2zrMG0

Raza de soare
Veteran
Veteran

Mesajde Raza de soare » 15 Apr 2019, 20:42

Buna seara :)

Si o melodie pt mine si pt voi :))
https://youtu.be/3xt8Mp8oWzc

Joy, e super piesa, ms 😘
Vreau sa te intreb ceva, cum se face de nu m a sunat deloc prietenul de cand am venit acasa, dar deloc?
Ma "ameninta" ca vine la cluj inainte sau dupa Pasti in delegatie....

In ziua plecarii mele am petrecut ff putin timp cu el ca n am avut timp, desi el era in concediu in acea zi...a venit prietena mea de la Bv, colega mea, dupa mine si ne am dus impreuna la birou cu masina sa mi iau ramas bun de la toti, a durat vreo 2 ore jumate operatiunea asta...apoi ne am intors acasa sa luam bagajele ramase...pana sa ducem bagajele la masina am mai stat un pic la prietenul meu sa mancam....el era la calc si se juca. Stiu ca tot venea in bucatarie sa ma intrebe ceva legat de joc si de o aplicatie In line...m am dus la calc sa vad despre ce era vorba. N am stiut ce trebe facut. M am intors in bucatarie si el ma tot stresa cu jocul....dar intruna :( am carat bagajele jos toti trei...si pt ultima data, am urcat in apt cu el, l am imbratisat si i am spus sa aiba grija de el si totusi sa incerce sa renunte la alcool pt el. Si asta a fost. Am iesit atat de trista pe usa....nu mi vedea sa cred ca se termina asa repede...

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 15 Apr 2019, 22:18

Ufff, Raza de soare, acum pt ca te si stiu nici nu poti sa stii ce ma bucur ca te-ai trezit din nefirescul asta fara sfirsit...Sa stii ca alcoolul inj timp afecteaza si creierul...dupa cum vezi deoarece reactia lui nu este toc'mai normala si mai ales fata de una ca tine...😉😌Deci, zi merci ca ai scapat si acum eu cred ca bea, facindu-te pe tine vinovata ca nu l-ai inteles, pt ca asa facem noi, dam vina pe toata lumea cind de fapt problema este la noi...🤔 Este putin greu acum dar o sa treaca si decit singura in doi mai bine singura singura si la felul tau de a fi , care este cam asemanator cu al meu, ai prieteni adevarati care sunt familia pe care ne-o alegem...Te pup cu mare drag si sa nu uiti, "un sut in fund , un pas inainte..., nuuu, nu de la el ci de la mine...!Scuze pt exprimare!😍😘😘😘🤗

Raza de soare
Veteran
Veteran

Mesajde Raza de soare » 15 Apr 2019, 22:43

:)
Deseori ma gandesc ca e muult mai bine ca nu ma suna, ma gandesc destul de putin la el :) prietena mea de la Bv s a dus la o inmormantare si a ramas si ea gura cascata ca el nu ma suna. Mi a zis sa l sun, sa vad daca mai traieste :))) io am inteles ca ea a fost la inmormantare, dar el e om in toata firea , iar grija mea nu era el. Cred ca ai dreptate, bea, asta face. Posibil sa fiu eu vinovata in sinea lui ca nu l am acceptat asa cum e, la pachet cu alcoolul, asta e. Ca asa e normal sa accepti o persoana cu bune si rele intr o relatie, dar cand relele is abuz de alcool, droguri, dependenta de joc si violenta de orice fel asupra partenerului parca nu tre sa accepti orice :)) io asa cred. Tre sa nu fiu io sa accept asa ceva :) sa fim seriosi, ce om normal m ar accepta pe mine sa fiu o drogata de ex? Asta nu mai e iubire....ar insemna sa abuzez io de acea persoana...
Mi e mult mai bine acasa, cand imi amintesc de imaginea din ultimele luni din Buc ....desi eram fericita la birou, la sala...acasa eram nefericita....
Pupici si multumesc pt raspuns 😘🤗🌹

Înapoi la “PREZENTATI-VA”