021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti, Suceava, Brasov, Constanta: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Aici puteti povesti experientele personale.

Sunt autorul acestui subiect
Raza de soare
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Re: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Mesajde Raza de soare » 29 Mar 2019, 20:45

Multumesc frumos, Dora :) pupici 😘

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 29 Mar 2019, 21:59

Vaaai Draga prietena, uitasem si uite ca imi pare rau, niciodata numi -au placut despartirile chiar daca nu ne cunoastem personal...Sa nu ne uiti si sa ramii aici cu noi!😘🤗Condu cu grija si drum!
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Raza de soare
Veteran
Veteran

Mesajde Raza de soare » 30 Mar 2019, 00:25

Buna, Joy 😘
Da, raman cu voi aici...nu stiu cat timp, atat cat o fi :)
Nici eu nu sunt fana despartiri, dar n am ce face...intr o relatie in care el nu vrea sa renunte la alcool, ar insemna sa vad cum se degradeaza fizic sub ochii mei, iar eu m as degrada psihic odata cu el....nu mi doresc asta. Plus ca nu pot trai cu un om in camere separate la nesfarsit...si fara sa ne mai si iubim. Asa pot locui cu oricine :)

El ne a ajutat sa ducem bagajele ramase la masina...am urcat pt ultima oara in apt, l am imbratisat si ne am pupat pe obraji si l am rugat sa aiba grija de el..
Mi a zis c ar vrea sa se lase de fumatsi de baut fiindca nu va mai fuma :) sper sa gaseasca in el puterea si vointa....mi ar placea sa l stiu bine.

Noapte buna si somn usor 🤗

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 30 Mar 2019, 07:55

Buna dimineata Raza de soare!😊🌞🌻🌼🌸
Stii ca astazi este prima zi din restul zilelor tale?(spun inteleptii😉)
Te felicit si te apreciez pt faptul ca aplici in viata ceea ce trebuie si este mai important sa stii in viata ceea ce nu nu vrei decit ceea ce vrei...Meriti f mult, ca fiecare dintre noi de altfel si odata in trecut am facut si eu la fel ca si tine si a fostcea mai buna decizie a vietii mele...🤔🙏
Te imbratisez cu drag si te pup!😘🤗

Raza de soare
Veteran
Veteran

Mesajde Raza de soare » 30 Mar 2019, 10:47

Si eu te imbratisez cu drag 🤗
Stiu ca e cea mai buna decizie pt mine in situatia asta, multumesc 😘

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 31 Mar 2019, 20:25

Buna seara Frumusete, ce faci, cum esti?😊
Mi-a placut f mult link-ul postat de tine (pt care te scuzai nestiindcdaca ai voie sa-l pui aici)si daca la inceput mi -am zis ca nu este pt mine uite ca am invatat f multe chestii si chiar il recitesc...😉😊👍
Te pup cu drag si noapte buna!😘🤗👍

Raza de soare
Veteran
Veteran

Mesajde Raza de soare » 31 Mar 2019, 22:27

Buna, Joy :)
Am ajuns cu bine aseara, ne am invartit un pic pe autostrada ca n am nimerit drumul :))
Azi am iesit la 12 cu o parte din colegi la un restaurant....la 5 m am vazut cu prietena cu care merg in Cipru, la 7 cu o fina si o prietena veche in oras.

Intre ora 2 si 4 mi am mai aranjat lucrurile, dar m a apucat disperarea cand am vazut cate is..si am intins o in oras :)))

Maine dimi merg la birou :)
Colegele din buc imi scriau pe whatsapp... fetele de aici ma luau la intrebari daca m a sunat prrietenul meu, nu, nu m a sunat, nici nu ma astept sa ma sune.

Mai stau 2-3 zile si reiau sportul.
Marti ma duc la un concert: Duelul viorilor :)))

Deci aici e antren si voie buna, acum mi se pare orasul mic :d dar ma reacomodez in o sapt.

Tu ce mai faci, draga mea? 🤗
Pupiiiici 😘

Raza de soare
Veteran
Veteran

Mesajde Raza de soare » 31 Mar 2019, 23:36

Io am nevoie de un timp....nu o sa intru rapid intr o alta relatie, nu ma grabesc.
Urmeaza cateva evenimente in Cluj: Jazz in the Park, Tiff, la Untold merg intr o seara cu fetele, tot o zi o sa merg si la Electric Castle ca m au innebunit azi ca nustiucine vine sa cante :)
Am invitat o pe prietena mea brasoveanca sa vina cu fiica ei la mine pe perioada Untold....ca sa mai iesim si noi, la anul vrea o colega bucuresteanca sa vina la Untold si i am zis ca e posibil s o cazez la mine :)
Cred ca cineva acolo sus (cum e vorba) ma iubeste!

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 01 Apr 2019, 08:15

Buna dimineata Frumusete, la cit sport faci n-ai cum sa fii altfel...😉😂😂😂😘🤗
Daaa, buna idee sa nu te grabesti sa intri intr- o alta relatie...Eu niciodata nu am putut face asta si niciodata n- am fost singura, nu stiu de ce....😂😂😂😂🤔😂Iti dai seama, cum as putea sta eu singura fara a avea si cu cine sa ma cert?😂😂😂Doar n-o sa ma cert cu prietenii...😂😂😂Scuze , sunt doar vesela si nu sunt certateatadaca mi se da dreptate mereu...🙄😂😂Danisor , care este unul dintre prietenii mei de suflet, repet, ma cunoaste mai bine decit ma cunosc eu...,numai cu el nu m-am certat niciodata....si de f multe ori m-a corectat cind o luam pe aratura...🙄🤔😉👍
Ups, m-am luat cu vorba si de fapt am vrut sa-ti urez o zi si o saptamina minunate ca si tine!😘🤗💐🌺🥀🌻🌼🌷🌹🌸

PS Hai’ sa incepem saptamina dansind...😂😂😘🤗
https://youtu.be/pRpeEdMmmQ0

...is time for us,all of us, too...!🤔😉😊👍

Raza de soare
Veteran
Veteran

Mesajde Raza de soare » 01 Apr 2019, 10:59

Ciao :)

Azi is prima zi aici si e totul ok :) nu mi vine sa cred ca s numa la 2 statii de casa :)))) pot merge si pe jos, am asa un aer de vacanta, nu stiu de ce, de nou....
Iupiii, incepem cu un dans, daaa

Înapoi la “PREZENTATI-VA”