021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Aici puteti povesti experientele personale.

catalinul
Veteran
Veteran
Gen: Masculin - Masculin

Re: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Mesajde catalinul » 04 Iun 2019, 22:33

Si uite asa acest forum odata extraordinar a ajuns unul de matrimoniale....

Felicitari, dle administrator!

Sunt autorul acestui subiect
Raza de soare
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Raza de soare » 04 Iun 2019, 23:24

Io cred ca exagerezi. In primul rand este topicul meu si scriu ce doresc, fara sa lezez pe cineva. Poti sa ma pui in lista aia de ignore sau cum o fi. Si, te rog, nu mai scrie pe topicul meu, ok?
Nici eu nu scriu in al tau. Multumesc. Chiar nu mi face placere sa te vad in topicul meu, nu la fel pot spune despre ceilalti.
Daca aveai vreo problema mi te adresai mie, nu administratorului sau vecinului :))) este ultima mea replica adresata tie.

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 04 Iun 2019, 23:44

Hellooo, suflete frumos, nu te ambala si nu raspunde celor care sunt suparati pe viata lor...🤔 Trebuie sa privesti cu indulcenta orice atac,ei sunt de compatimit pt ca cine este suparat pe viata este suparat pe el, nicidecum pe cel pe care-l acuza si se lupta cu el..., mai ales ca tu esti de celalta parte a "fileului" iar a fi sotia, partenera a aunui adict erai la fel de afectata de boala ...Tu esti un exemplu extrordinar, o INVINGATOARE deoarece nu multe femei au aceasta putere de a-si reface viata care in cazul tau poate ar fi fost distrusa , au capul sus si merg fericite mai departe...Eu una te admir si sincera sa fiu eu nu as fi fost in stare de asa ceva, esti un exemplu si o inspiratie pt toate femeile care stiu ca nu se mai poate face nimic dar aleg sa-si duca o viata amara linga un alcolic care alege sa se distruga cu buna stiinta viata lui si a celei de linga el...Nu toti cei care-si propun sa devina abstinenti si reusesc, din pacate...😢😢😢Sfatul meu pt tine, pt ca tie imi permit sa-ti dau un sfat, ignora si am sa-i propun Adminului cind cineva scrie nepotrivit sa putem sterge ca pe fb postarea😂😂😂😂😂😜
Pup cu drag si noapte buna!😉👍

PS Foarte inspirat sa ne bucuram si noi alaturi de tine cu ceea ce face o femeie frumoasa si desteapta dupa ce a iesit dintr-o relatie bolnava cu un alcolic, asadar continua sa ne tii la curent pt ca esti o inspiratie si speranta pt f multe femei in situatia ta fosta..!🤔👍
Ultima oară modificat 05 Iun 2019, 01:12 de către Joy, modificat 1 dată în total.
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Raza de soare
Veteran
Veteran

Mesajde Raza de soare » 05 Iun 2019, 00:06

Joy, scumpa mea prietena, asa de frumos scrii intotdeauna 😘🤗
Nu ma ambalez, dar nu pot tolera niste atacuri gratuite, mi am exprimat doar dorinta fata de Catalinul, sa nu mai intre aici, simplu.
Altfel va avea niste pareri retorice la mine pe topic :)) ca io il ignor de acum incolo, fara sa l pun in lista aia ...
Si eu te admir nespus fiindca esti o invingatoare 😘 Un exemplu de vointa! Tu si inca cativa invingatori de aici, stiti acum cum e de partea astalalta, unde sunt eu...de aceea vorbim aceeasi limba, pupici

Raza de soare
Veteran
Veteran

Mesajde Raza de soare » 08 Iun 2019, 22:12

Clujul e minunat, e TIFF, in we viitor sportsfestival, strazile sunt pline de straini :)), de cand nu se mai fumeaza inauntru unde nu sunt terase pur si simplu au scos mesele si scaunele pe trotuare, oamenii stau pe trotuare :))
Seara se inchid niste strazi, masinile nu mai pot circula ...este asa, o atmosfera de sarbatoare sau vacanta...
Am fost la un cine-concert azi apoi la "terasa" de pe trotuar. Ce sa beau?!? Mi am luat un frappe, fetele bere neagra Zaganu, asta costa 17 leeeei! Mama ei de bere :)) s a aciuat un tip romano-francez la masa noastra, langa una din fete...era tulburel rau. Frumos si tulburel, am mai stat un pic si am plecat pe jos...sa mai fac miscare, am cascat ochii la filmul Open Air din Unirii...un pic...
Ieri am plecat direct de la sala de sport la un film: Edge of Heaven, al marelui regizor turc Fatih Akin pe care l iubesc, este genial...am mai vazut filmul acum 10 ani...in sala m am mai intalnit cu lume cunoscuta, am aterizat la o terasa dupa film, deasupra la Central...eram cel mai subtire imbracata si era friggg...ce sa beau, ce sa fac, un ceai de iasomie, cu o portie de bulgur cu legume :))

Raza de soare
Veteran
Veteran

Mesajde Raza de soare » 08 Iun 2019, 22:19

Undeva am citit ca preventia de a nu deveni alcoolici tre sa fie la consumatorii normali...
Vorba aia: beau la ocazii. Dar ocaziile astea cit is de dese?

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 09 Iun 2019, 13:33

haha, n-ai tu treaba Frumusete cu problema noastra, vezi-ti de dansurile tale in continuare...!🎼💃💪🤔😉😌😂😂😂😂
Pup cu drag si sa ai o Duminica frumoasa ca si tine!😉😘😘😘
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Raza de soare
Veteran
Veteran

Mesajde Raza de soare » 09 Iun 2019, 19:59

🤗😘

El Sugativo
Boboc
Boboc
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde El Sugativo » 09 Iun 2019, 21:32

<<Undeva am citit ca preventia de a nu deveni alcoolici tre sa fie la consumatorii normali...
Vorba aia: beau la ocazii. Dar ocaziile astea cit is de dese?>>
Excelent spus.Cand iti dai seama ca ocaziile au devenit cam dese,e deja prea tarziu.Asa ca asculta sfatul unui alcoolic(macar la asta sa fiu bun):nu bea deloc!

Raza de soare
Veteran
Veteran

Mesajde Raza de soare » 09 Iun 2019, 21:48

El sugativo :) sper ca esti bine :)

Înapoi la “PREZENTATI-VA”