021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Aici puteti povesti experientele personale.

Sunt autorul acestui subiect
Raza de soare
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Re: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Mesajde Raza de soare » 12 Iun 2019, 18:14

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 02 Iul 2019, 14:44

Frumusete, buna dimi, mai scrie-ne si tu ceva pt ca uite ce ar fi Forumul fara socializare...!😉🤔😂😂😂🤐 Noroc cu noi ca mai aducem buna dispozitie pe-aici...😂😂😂👍Mda, eu totdeauna am fost si sunt o fire deschisa si iubitoare de oameni, asa cum vrea DD sa fim toti...🙏🤗 Si sunt ca o indragostita mereu, raspindind acele trairi in jurul meu, vorbea ceea -positive mind, positive vibes, positive life...🤔😉😌👍
Tu care te-ai vindecat de codependenta si eu curata de adictia la alcol, ce exemplu de viata frumoasa, buna dispozitie si pozitiv ...🤔😉🤗👍 Asa cum spun mereu, viata este o rezolvare de probleme , rezolvi una si la rind este urmatoarea dar cu minte limpede si stiind ceea ce trebuie sa faci sau sa nu faci, treci peste toate crescind frumos spiritual...🤔😌👍

Fii atenta, mai este putin si plec in vacanta, ca sa stie lumea de ce nu voi mai scrie(nu tu pt ca tu esti la curent cu ceea ce fac eu mereu😂)...si voi pleca aici, nu este super?(eu am ales locul)🤔😂😂😂😂😘😘😘🤗
Imagine
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Raza de soare
Veteran
Veteran

Mesajde Raza de soare » 02 Iul 2019, 18:38

Buna, Invingatoareo :))) si pupiiici

Eu is bine, tot am incercat sa i spun unui prieten care ma tot suna ca nu intru in rel cu barbati casatoriti :)) ce sa mai, i am spus direct!
Mai am un coleg, de la alta companie, caruia ii place de mine, dar nu vreau rel la locul de munca, complicata mai is si eu :)) in rest iesiri, mult mult sport, plaja...astept sa plec in Cipru la sf de august :) si ma hlizesc toata ziua :)
Am o amica cu care am iesit si cred ca ea cam bea....:( i am spus de ce am plecat eu din Buc, i am mai spus ca sunt si centre AA si pt codependenti la Cluj, trece printr un mom mai delicat ea ca si pierde locul de munca...dar eu cred cu tarie ca nimic in lume nu tre sa conduca un om spre consum in exces :( nici de plictiseala!
Vacanta frumoasa iti doresc si te urmaresc la locul nostru 😘🤗
https://youtu.be/oRMICrdFRqw

Raza de soare
Veteran
Veteran

Mesajde Raza de soare » 02 Iul 2019, 18:44

P.S. ti am trimis in mesagerie un filmulet cu mine, unde dansez asa...mai intr o hora...eram un pic nervoasa ca ma tinea de mana unul cam beat..pana la urma i am facut vant :))
E only for your eyes ;)

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 02 Iul 2019, 23:39

hahaha, ce scumpa esti, Frumusete😂😂😂, auzi la ea, te tinea unul de mina cam beat😂🤔 Nu se supara nimeni ca spui asta fe un Forum despre noi😂😂deoarece si fiind un site pt cei cu o problema cu alcolul, este un site cu oameni normali si sa stii ca in general, alcolicii in recuperare au un ridicat sens al umorului... 😂si rid pt ca erai f faina cum dansai...😜😌👍
Si pt ca asa cum spuneam este un Forum pt oameni "normali" sa socializam si prin discutiile noastre fara doar si poate ajutam o gramada de oameni care citesc ...🤔😉👍
Asadar despre o relatie cu un barbat insurat, nici nu poate fi vorba si din nefericire am experienta si cu asta si chiar daca acel barbat facuse o obsesie pt mine (cred ca si eu pt el🤔🙄😂😂) barbatii astia cu "tu esti femeia vietii mele" si cu nevasta acasa, sunt buni de nimic, si pt tine si pt nevasta...🤔😞
Normal ca eu eram libera dar greseala a fost a mea pt ca am acceptat si doi pe o insula sa fiu cu unul insurat as spune NU...🤔un NU... M-am spovedit si m-am cait pt asta si sincer regret din adincul sufletului pt ca nu a fost corect ceea ce am facut(a fost cu muulti ani in urma)...🙏🤔😞
In ceea ce priveste o relatie la locul de munca, eu una , daca mi-ar placea si ar fi compatibil cu mine desi tu gindesti corect, eu n-as fi in stare sa spun NU, sincera sa fiu...😂😂😂😉
Multumesc pt ca mi-ai raspuns si am stiut ca ai sa faci asta pt ca cine se aseamana se aduna si cam ne manifestam la fel...😜😂😂😂😘😘🤗

Scuze, acum am citit despre prietena ta si sa stii ca este f delicat pt o femeie sa merga la grup AA, asa deodata...Tu care ai citit pe Forum despre subiect mai mult decit cei care ar trebui sa citeasca, daca vrei sa o ajuti, arata-i Forumul si mie daca mi-ar fi recomandat cineva asa deodata grup AA as fi spus nu, considerind ca este pt betivi nu pt mine si nu stiam ca de fapt alcolismul este o boala...🤔Cam dupa doi ani am fost eu sa vad despre ce este vb la grup AA si am ales ce este bun pt mine...🤔👍 Daca vrei sa o ajuti du-te cu ea odata macar la grup sa aiba un sprijin moral si apoi va vedea ea ce vrea sa faca dar sa stii ca nimeni nu o poate ajuta daca ea nu vrea, cheia abstinentei fiind SA VREI TU, nu altii...🤔👍
Succes si Doamne ajuta tuturor!🙏

Raza de soare
Veteran
Veteran

Mesajde Raza de soare » 03 Iul 2019, 06:44

Neata 😘

Barbatii casatoriti nu sunt pasiunea mea, nu vreau sa fiu a 5 a roata la caruta :))) cu colegul, nu stiu, nu prea as vrea... :d lui i am spus ca nu incurc borcanele :)

Despre prietena mea , nu mi am permis sa i spun "hei, bei cam mult", a inceput ea sa bea acasa cu o prietena, la iesiri vaneaza doar vinul, mereu zice sa iesim sa bem si mie mi se face parul cret cand aud asta. Pot sa i mai povestesc in schimb despre consumul exagerat si ca sa fereasca acum, cu pierderea job ului.... mai vad cu ea ce si cum :) multumesc pt sfaturi pupici 🤗😚💖

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 03 Iul 2019, 13:47

Neata'!
Buna gindire ai, as vrea sa fi gindit si eu ca si tine si din pacate am invatat din greselile mele iar alte femei poate vor invata din greselile altor femei decit dintr-ale lor...!😉😌👍

In ceea ce priveste prietena sau colega "ea este autoarea sortii ei" si totdeauna un alcolic sau viitor alcolic gaseste un motiv din exterior pt a bea:ba ca sotul(sotia este de vina), ba ca seful este rau, ba ca va pierde serviciul, ba ca nu-i place de x sau y, ba ca ploua sau este prea mult soare afara, ba ca este neinteleasa(asta era preferata mea scuza pt mine😂😞) etc si va bea...🤔
Pup cu drag si o zi frumoasa ca si tine sa ai!😍😘😘😘👍

Raza de soare
Veteran
Veteran

Mesajde Raza de soare » 03 Iul 2019, 21:00

Buna, Invingatoareo 😘

Cred ca e timpul sa invat si eu din greselile altora, sa nu mai dau cu capul, mai economisesc si io timp :))) e pe bune :)

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 03 Iul 2019, 21:18

Daa, a recunoaste ceva si a lua un pas inapoi atunci cind gresesti este o nota a oamenilor puternici si inteligenti, Frumusete...!🤔😉🤗
Asadar, nu ezita sa povestesti sau sa intrebi cind este cazul deoarece eu de pe margine sunt cel mai bun profesor si ajutam si alte femei codependente ca si tine sau abstinente ca si mine , dupa cum este cazul...🤔👍
Pup cu drag si noapte buna!😍😘😘😘🤗

Imagine

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 05 Iul 2019, 02:09

Multumesc Frumusete(Raza de Soare🌞) si ce frumos alint, "picatura mea de apa", sublim...🤔😉
Pentru ca esti asa cum m-ai descris pe mine, ma vezi asa si nu ai gresit...Ia uite, ma lauda si pe mine cineva in sfirsit, pentru ca duceam dorul...😂😂De mica am fost o perfectionista si am dorit sa ma fac remarcata in sensul bun, dupa cum stii si sincera sa fiu nici chiar eu nu ma vad in contrast...🤔😌👍
Esti minunata si ceea ce iubesc eu enorm la oameni este sa nu fie cu toane asa cum esti si tu...😍
Pup cu mare drag si stii tu de ce gasesti mai greu un barbat pe placul tau?🤔Este foarte greu deoarece barbatilor nu prea le plac femeile super inteligente si frumoase, ii cam sperie si-i inhiba pe multi...😂😂😂😂👍Cel care alege una ca tine(ca si in cazul meu🤔😉) trebuie sa fie si el supeer inteligent ca sa fiti compatibili...😉😌👍

Superba melodia, speechless, multumesc...🤗😘

PS Si ia uite, nu seamana el cu cineva din viata mea care ma suporta asa cum sunt...?🤔😂😂😂😂👌
https://www.youtube.com/watch?v=I32Pyqxx6h0

Înapoi la “PREZENTATI-VA”