021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Aici puteti povesti experientele personale.

El Sugativo
Boboc
Boboc
Gen: Masculin - Masculin

Re: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Mesajde El Sugativo » 26 Iul 2019, 20:26

De ce-mi multumesti?Nu prea e incurajator mesajul meu,mai bine nu-l scriam,a doua zi am regretat ca l-am scris.Si acum imi umbla multe chestii prin cap si nu vreau sa le mai scriu,ca acum scriu efectiv ce gandesc,doar se stie ca <<in vino veritas>>,dar maine,cand intervine masca de om civilizat si politicos,imi pare rau ca le-am spus,desi si maine tot asa o sa gandesc...
Da ,apa e sursa vietii,aici pe Terra,dar...ce mai e(mai e ceva) dupa?

Sunt autorul acestui subiect
Raza de soare
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Raza de soare » 26 Iul 2019, 21:05

Test, pot incarca poze? Da, vad ca da...
Maine e maratonul :))) tricou si altele oferite de sponsorul evenimentului, abia astept, ma provoc pe mine insami :)

Imagine
Ultima oară modificat 26 Iul 2019, 21:17 de către Raza de soare, modificat 1 dată în total.

Raza de soare
Veteran
Veteran

Mesajde Raza de soare » 26 Iul 2019, 21:09

El Sugativo, nu te mai stresa atata :)
Io una nu ma gandesc chiar asa insistent ce e dupa, ma gandesc la ev de maine, la vacanta ce vine, la posibilitatea de a participa la inotul pe Tarnita...si la mutatul la pensie in Grecia :)))

Ambasador
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde Ambasador » 26 Iul 2019, 22:03

Chiar esti o raza de soare aici. 🙂
Succes la maraton maine!
E minunat sa te trezesti.. treaz fiind! :)

Raza de soare
Veteran
Veteran

Mesajde Raza de soare » 26 Iul 2019, 22:35

Multumesc frumos! 😘
O seara frumoasa :)

Raza de soare
Veteran
Veteran

Mesajde Raza de soare » 27 Iul 2019, 20:21

Ciao :)

M am inscris la 5 ore de cycling ca i cunosteam pe instructori, in ideea ca poate reusesc sa pedalez 6 ore. Am rezistat 8 ore, cred c o sa dorm bustean.....

Raza de soare
Veteran
Veteran

Mesajde Raza de soare » 06 Aug 2019, 21:33

Mi am mai facut un tatuaj, e pe antebrat. Un bujor. Si da, are o semnificatie, este pentru bunica...pe care o cheama Floare si care acuma e 20% lucida si restul nu. Toata copilaria mea umblam desculta prin curtea ei, in gradina, in curte...avea cei mai frumosi bujori de un rosu inchis spre visiniu...ii iubeam :) imi facea mereu prajitura mea preferata, gogosi.....stateam mereu langa ea cand framanta aluaturile, cand le intindea pe un blat special de lemn, si din care rupeam si gustam :)

2 colegi au strambat din nas cand l au vazut, adica la ideea de tatuaj...si le am spus sa nu mi spuna parerea lor ca nu sunt curioasa :)

Am fost la o inmormantare la cimitirul Reinvierea parca se numeste, din Bucuresti....acum 2 veri. Morminte si pomi multi, verdeata. Niste tigani erau pe aleea principala si cantau conducand un mort niste cantece de jale...apoi un pic mai vioaie, dar nu neaparat de petrecere ....am ramas fermecata, toata lumea stramba din nas...cum isi permit intr un cimitir?!? Ca sa i dea afara....

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 06 Aug 2019, 22:13

Ce frumos si induiosator mesaj, Raza de soare!🤔😘
In goana asta nebuna a lumii spre nu stiu ce, in virtejul in care suntem cuprinsi cu totii si ne purtam ca asemeni "boului" caruia i se arata morcovul sperind sa-l ajunga dar niciodata nu-l va ajunge ci este doar pt a ara si toata viata noastra vrem mai mult si mai bine fara sa realizam ca timpul trece si poate nu ne-am oprit putin din drum sa mirosim o floare, sa zimbim pentru o raza de soare pe fata , sa ne bucuram precum copiii pt te miri ce, etc, deci in goana asta nebuna uitam si sa fim umani, buni, ingaduitori, iubitori cu compasiune pt alti oameni indiferent de etnie si cine sunt ei si indiferent de modul cum isi duc sau isi pling durerea .
Asa cum spun eu mereu unei fiinte bune, daca lumea ar fi ca tine Raza, am fi mai buni!🤔

Multa sanatate pt bunica ta!🙏
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Raza de soare
Veteran
Veteran

Mesajde Raza de soare » 07 Aug 2019, 09:45

Multumesc, draga mea

Joy
Veteran