021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Aici puteti povesti experientele personale.

Sunt autorul acestui subiect
Raza de soare
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Re: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Mesajde Raza de soare » 27 Aug 2019, 12:23

Ce interesanta e si viata asta...iubitul meu bucurestean e venit in cluj de ieri, in delegatie. A aflat de inmormantare si vine si el maine...azi m am vazut cu el la cafea, am vorbit de copiii lui 😪

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 27 Aug 2019, 15:10

Hello Frumusete si nu vreau sa-ti dau sfaturi pt ca nu sunt in masura dar gindindu-ma la mine si privind in urma, ma gindesc ca au fost oameni in viata mea care n-ar fi meritat sa beau un pahar cu apa...,🤔🤔🤔 si poate si eu in viata lor am fost la fel...🤔🙄😜
Pup cu drag si fii inteleapta nu te lasa inselata de aparente pt ca oamenii nu se scchimba..., imi zic eu mie...!🤔😂😂😍😘😘😘

PS Care este concluzia la ceea ce am scris eu?🤔Ca sunt oameni nepotriviti cu unul altul, fiind potriviti fiecare dintre cei doi cu cite altcineva...🤔😉😌👌👍💖
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Raza de soare
Veteran
Veteran

Mesajde Raza de soare » 27 Aug 2019, 21:16

Asa este, draga mea prietena
Daca as fi putut io rezista stoic, dar n am mai putut....nu m a inteles cred.
Uneori sunt atat de nervoasa pe alcoolul asta care strica tot :( ca mi vin in minte multe momente legate de alcool in care mi venea sa plec in lume cat am stat cu el, in rest am fost compatibili, el Pesti, io Scorpion
El e un om bun bun....azi am plans de 2 ori, cand cu gandul la el, cand cu gandul la bunica....simt asa o amaraciune...

Vineri plec in vacanta cu 3 fete

Raza de soare
Veteran
Veteran

Mesajde Raza de soare » 27 Aug 2019, 21:33

Am un amic musulman sirian cu care m am vazut de cateva ori la o cafea, ne stim de vreo 22 de ani...mi e drag stiind ca el nu bea, putea sa si ia o bere de cate ori ne am vazut, dar nu, cafele si apa, religia nu i permite si chiar nu bea. Le a interzis si copiilor lui sa bea sau droguri....ei bine, el nu stie povestea mea....

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 27 Aug 2019, 23:30

Daa, alcolul distruge vieti si pe ale celor din jur, daca ai probleme cu el...🤔
Si sa-ti mai spun ceva, una este cind trece timpul si te "maturizezi " alaturi de cineva care are probleme cu alcolul ulterior si alta este cind ti-l alegi de buna voie si nesilita de nimeni stiind de meteahna lui...🤔
Si inca ceva, nici pe astia la extreme nu prea ii inteleg eu, decit daca sunt alcolici abstinenti pt ca sunt unii de anumite nationalitati care desi traiesc in tari civilizate aduc cu ei cultura lor si "pretuiesc" femeile ca pe niste posesii ale lor...🤔 Dar nu te lua dupa mine, eu spun sincer ceea ce gindesc eu si daca ar fi dupa capul meu fain este sa fii cu un om normal, care sa poata bea un pahar doua la evenimente, care sa nu fie obsedat de alcol etc intr-un cuvint un om "normal" pt ca asa va fi echilibrat in toate in viata...Balanta este cheia in toate...🤔😉😌😘😘🤗
Imagine

Raza de soare
Veteran
Veteran

Mesajde Raza de soare » 28 Aug 2019, 22:59

Daa, asa este :)
religia nu i permite, pt el nu exista alcoolul, dar, vorba ta...femeile la el/ei....cu mici exceptii :) pe astia din urma ii numesc oameni luminati la cap :) si astia pretuiesc femeia.
Io s de principiul ca ma mai uit si in jur si mai invat si de la altii, ma mai civilizez si io :))

Azi a fost o zi plina, extenuanta...si maine la fel, n am mai fost nici la sport....astept cu nerabdare vineri cand o sa fiu in avion...si cu burta la plaja
Pupici, Invingatoareo 😘🤗

Raza de soare
Veteran
Veteran

Mesajde Raza de soare » 28 Aug 2019, 23:01

Cu burta la soare am vrut sa spun :))

Ambasador
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde Ambasador » 29 Aug 2019, 00:05

Un soare cu multe raze calduroase iti doresc draga mea!
E minunat sa te trezesti.. treaz fiind! :)

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 29 Aug 2019, 01:44

Vacanta frumoasa si din partea mea si tinem aproape !😉😌👍
Zbor lin si distractie placuta!😍😘😘😘

Raza de soare
Veteran