021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: La fel ca toti

Aici puteti povesti experientele personale.

Sunt autorul acestui subiect
Gicaalmariei
Boboc
Boboc
Gen: Masculin - Masculin

Re: La fel ca toti

Mesajde Gicaalmariei » 09 Mai 2019, 13:21

Gata .m-am prins: sunt tip GAMA,bag seama ca cel mai nasol tip de alcolic.M-a luat dracu!!!!!😡

Olea2019
Boboc
Boboc
Zile de abstinență:
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Olea2019 » 09 Mai 2019, 13:44

Saracia nu este un moment de lasat bautura. Fii tare.
Zimbet

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 09 Mai 2019, 14:04

Felicitari si ma bucur ca esti atit de motivat, daca ai citit postarile noastre!👍
La certareti cred ca eu sunt pe primul loc (sa stii ca ilie, iliuta, tot eu eram si m-am prezentat ca fiind barbat pt anonimitate in trecut) nu stiam cum sa ma ascund mai mult, nu pt ca sa ma joc) pt asa cum este convingerea mea, pt o femeie este mult mai rusinos sa ai aceasta problema si inteleg doar cei care au aceeasi problema in rest, fiecare catalogindut-te intr-un fel nu prea elegant...(de fapt catalogindu-ne betivi all together😂🤔🤔) La mine niciodata nimeni nu a stiut despre problema mea, eu bind pe ascuns acasa, seara mai mult...🤕
Acum , uitindu-ma in urma nu prea sunt mindra de mine cu certurile si rid impreuna cu cei care ma certam, eu raminund prietena si in privat cu ei.🤔😌💓 Sunt oameni exceptionali alaturi de care eu am invatat sa gindesc si sa traiesc altfel...🙏
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Gicaalmariei
Boboc
Boboc

Mesajde Gicaalmariei » 09 Mai 2019, 15:11

Olea2019 scrie:Saracia nu este un moment de lasat bautura. Fii tare.

Sincer ,Olea2019,nu am inteles mesajul tau.Poti detalia,te rog?

Gicaalmariei
Boboc
Boboc

Mesajde Gicaalmariei » 10 Mai 2019, 09:59

Ziua buna la voi!
Azi am inceput cu dreptul din cauza ca ieri am terminat tot cu dreptul:am facut pauza si de la acea bere care ma autorecompensa dupa o zi grea de munca.A fost greu? A fost ,pentru ca deja eram in experimentul lui Pavlov,salivam dupa o bere de cand am coborat din masina si ma indreptam spre casa.Sa vedem cum va decurge ziua de azi....sper sa fie si mai bine.
O zi bun sa aveti!

Gicaalmariei
Boboc
Boboc

Mesajde Gicaalmariei » 13 Mai 2019, 09:47

Azi .Luni 13.05.2019.Am petrecut un wekend cu suisuri si coborasuri.Vineri am reusit sa ma opresc dupa 2 beri,sambata am avut de lucru toata ziua la calculator si am stat curat.Duminica...ei aici e aici....dupa ce am stat curat sambata ,m-am simtit okey ,dar ,am ajuns la supermarket si la raftul cu bere am stat si m-am gandit daca cumpar sau nu.Am cedat ,am cumparat 6 beri cu gandul ca oricum beau si eu una si gata.Asa a fost......am baut toate cele 6 beri de la ora 14 pana la 19 ,si pe urma am fost si am cumparat inca doua ca nu se facuse plinul alcolistului din mine.Cere asta bautura ,n-am vazut!
De azi iar trebuie sa o luam de la capat,mai ales ca a murit tatal finului meu(ma duc maine la inmormantare) de ciroza.Naspa.

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 13 Mai 2019, 21:34

Buna Gica...... si pina una alta eu iti multumesc pt ca imi reamintesti cam ce faceam si eu in trecut si asta este f bine pt mine pt a nu uita niciodata de unde am plecat...Deci, eu in trecut, inainte de a bea o bere, ma gindeam ca de ce sa ma mai apuc de baut daca cumpar numai una asadar ori beam nenumarate ori deloc...🤔Si berea a fost numai una din incercarile mele de a
ma lasa de baut si multi ani la rind am baut numai bere, cea mai buna bere...😂😂😂🤔😱🤕

M-am si lasat de baut, ultima data cind sotul unei foarte bune prietene a murit tot de ciroza si m-am speriat foarte tare dar in timp mi-am revenit la obiceiurile mele ...🤔😒
Ce sa spun, sunt amintiri si nu vreau sa zic triste ci lectii si asa cum spun mereu eu, in viata este mai important sa stii ceea ce nu vrei, decit ceea ce vrei iar eu sub nici-o forma nu mai vreau sa ma intorc de acolo de unde am plecat, acesta fiind si motivul pt care sunt aici atit de prezenta zilnic(aproape)...🤔😌
Pe mine m-ar bucura sa ma intrebi orice, daca ai nelamuriri si daca stiu iti raspund cu drag!
Numai bine iti doresc si tine aproape !👍

Raza de soare
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Raza de soare » 13 Mai 2019, 21:40

Joy, estio invingatoare, te admir 😘🤗

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 13 Mai 2019, 21:45

haha, stiu Frumusete ca ma admiri si eu pe tine desi suntem in parti diferite ale fileului...😜😂😂😂
Pup cu mare drag si admiratie!😌🤗

And_y
Senior
Senior

Mesajde And_y » 14 Mai 2019, 00:25

Buna dimineata,
Ioii, cata bere si vin am bagat si eu in mine si ma credeam mai bun decat ,, aia care beau tarii''.
De fapt la fel de alcoolic, cu gandul doar la bautura care o cumparam dupa ce plecam de la
servici, si cu activitatile care aveau legatura cu consumul de alcool ca deh lucram in gospodarie si faceam de toate si pana seara ma faceam si eu prastie.
Cu vreo luna inainte sa ma las, dupa un week-end de baut, luni dimineta ma uitam la sticlele goale si incercam sa-mi aduc aminte daca am avut musafiri sau eu singur am baut atata, brrrr.
Nimic nu e intamplator.

Înapoi la “PREZENTATI-VA”