021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: CEA MAI REA DIN TOTI!

Aici puteti povesti experientele personale.

catalinul
Veteran
Veteran
Gen: Masculin - Masculin

Re: CEA MAI REA DIN TOTI!

Mesajde catalinul » 12 Iul 2019, 19:49

Daca cineva zice ca da - te vei simti mai bine? Cumva astepti sa vezi daca au trecut si altii prin asa ceva si si-au revenit, ca tu sa continui sa bei crezand ca deci inca mai merge?
Sau chiar intrebi cu gandul daca sa te duci la spital? Pari o persoana care poate evalua si singura situatia.

El Sugativo
Boboc
Boboc

Mesajde El Sugativo » 12 Iul 2019, 21:49

catalin,
cam dur tonul,da' cine stie,poate "zgaltaiala"va da rezultate,mai stii?Asta-i frumusetea"in the silicon era":oricine poate spune orice pe net,insa nimeni nu e efectiv cu tine acolo...
Speranta,
In ce ma priveste,eu n-am avut inca asemenea probleme,dar nu-i timpul trecut.Le am si eu pe-ale mele,desi aparent mai putin grave...Si nu stiu ce sa-ti spun.
Am insa o-ntrebare:ce semnifica cifra 16 pt.tine?

catalinul
Veteran
Veteran

Mesajde catalinul » 12 Iul 2019, 22:49

Dur, nedur, incerc tot timpul sa spun adevarul ... singurul lucru care ar trebui sa ne ghideze pe toti.

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 12 Iul 2019, 23:37

Buna seara si scuze pt raspunsul intirziat pt ca am venit tirziu acasa!
Nu va judec pe niciunul si toti imi sunteti simpatici as fi spus dragi daca v-as fi cunoscut si personal.

Draga Speranta, eu sunt o fire extrem de fricoasa si acest simptom nu l-am avut dar cred ca fara a dori sa te sperii nu cred ca este locul nimanui sa-ti dea un sfat daca nu este medic.Ca o opinie personala m-am gindit imediat ca bine ca nu este mina stinga, pt ca acolo din cite stiu se manifesta problemele cardiace!
Multa sanatate iti doresc si ai grija de tine!😌👍
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

sobrichet
Veteran
Veteran

Mesajde sobrichet » 13 Iul 2019, 04:55

buna,

Eu simt amorteala la mana stanga de la cot pina la degetul mic cam de 4 ani. S-a presat un nerv de cand am schimbat masina si cotiera de pe usa stamga unde obisnuiam sa stau sprijinit cu cotul are alta forma. S-a ameliorat amorteala de cand ma feresc sa ma mai sprijin, dar nu a trecut de tot. Acelasi simptom il are un coleg care se sprijina in cot la birou, el nefiind consumator de alcoale decat ocazional.

Sper doar sa te linistesc, nu sa te incurajez cu consumul. Oricum o vizita la medic e indicata, poate fi si de la altceva, posibil si alcool ca afecteaza si el nervii.

o zi usoara iti doresc.

Sunt autorul acestui subiect
Speranta16
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Speranta16 » 13 Iul 2019, 08:30

Buna dimi!
1.Catalin nu m-ar incanta si nici nu m-ar face sa ma simt mai bine. Era, pur si simplu, o intrebare. 2. El sugativo, 16 este numarul meu norocos. 3. Joy, da bine ca nu e mana stanga. 4. Sobrichet, multumesc pentru exemplu. Cred ca asta e si la mine. In ultimul timp, petrec cel putin 10 ore pe zi cu cotul drept sprijinit pe birou, ca am inceput sa lucrez la ceva si de acasa. 8 ore birou + 4 acasa cu mana, bratul sprijinit nu tocmai intr-o pozitie ok, plus ca pozitia mea de dormit e tot pe mana dreapta.

Sunt autorul acestui subiect
Speranta16
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Speranta16 » 13 Iul 2019, 08:31

O zi frumoasa tuturor si hai Simona Halep (si Federer😋)!

catalinul
Veteran
Veteran

Mesajde catalinul » 13 Iul 2019, 10:46

Hai Simona!

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 13 Iul 2019, 11:48

Buna dimi!😌
Hai Simona, hai Federer!👍
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

catalinul
Veteran
Veteran

Mesajde catalinul » 13 Iul 2019, 12:23

Speranta16 scrie: Catalin nu m-ar incanta si nici nu m-ar face sa ma simt mai bine.

Pleonasm, cum ar zice unii. Si asa fara virgula e chiar adevarat.
Un weekend placut tuturor!

Înapoi la “PREZENTATI-VA”