021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

CEA MAI REA DIN TOTI!

Aici puteti povesti experientele personale.

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: CEA MAI REA DIN TOTI!

Mesajde Joy » 07 Iul 2020, 14:28

Buna dimineata draga mea Speranta, Florin & Co.!
Revin si eu la tine cu cele mai frumoase ginduri si cu aceeasi mare Soperanta si pt mine si viata mea, pt ca daca nu am mai avea speranta totul ar fi foarte trist.
La rindul meu si eu trec printr-o perioada mai putin fericita din viata mea si poate uneori de aceea raspund cum raspund dar este ultimul meu gind de a nu fi intelegatoare si solidara cu voi aici pt ca as fi ca si cum as fi impotriva mea...Am recitit si eu Topicul tau si m-am "plictisit" pt ca era plin de mine...😂😂🤔scuze Speranta pt ca vreau sa ridem impreuna, risul sa stii ca este o terapie fantastica in recuperare si sa stii ca eu la rindul meu am povestit clipa de clipa, zi de zi cu cea mai mare sinceritate(pastrindu-mi anonimitatea totusi) viata mea si ceea ce faceam si am facut-o cu umor tocumai pt a nu plinge, deoarece era cam de plins...😞 Si eu la rindul meu fac din suflet tot ceea ce fac si din nefericire si cu bautul era la fel...😞 Acum imi canalizez energia pe alte lucruri bune de facut.🤔
Sincer a sa fiu am crezut ca nu ai baut dar daca da, gindeste-te ca toti am trecut prin asa ceva mult prea multi ani, cel putin eu dar dupa cum vezi exista SPERANTA pt fiecare si daca noi am putut de buna seama ca ai sa poti si tu.Ia pozitivul si gindeste-te ca in acest timp cit n-ai consumat alcool, organismul tau nu a fost abuzat si doar te-ai impiedicat, asadar ridica-te, scutura-te si mergi mai departe alaturi de noi pt ca esti in directia corecta de mers...🤔
Te imbratisez cu drag si tine aproape pt ca singura este f greu daca nu imposibil!🤗👍
O zi frumoasa cu abstinenta senina tuturor!🍀
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

admin
Administratorul site-ului
Gen: Masculin - Masculin

Re: CEA MAI REA DIN TOTI!

Mesajde admin » 07 Iul 2020, 17:26

Topic inchis la cererea utilizatorului.
Psiholog Roman Viorel, ALIAT.
alcohelp@aliatong.ro 021/9335 Alcoline

Înapoi la “POVESTEA MEA”