021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: Sunt un alcoolic care vrea schimbare

Aici puteti povesti experientele personale.

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: Sunt un alcoolic care vrea schimbare

Mesajde Joy » 13 Oct 2019, 02:12

Draga Paparuda, cu cine vb cu Mihai?
Scuze daca-mi dau si eu cu parerea este numai pt mine si cum gindesc, nedorind sa impun cuiva ceva!Asadar, timpul le rezolva favorabil si Dumnezeu ne ajuta daca ne ajutam si noi, am mai repetat eu de vre-o 20 de ori bancul cu Preotul care era amenintat ca va pieri inghitit de ape asteptind pe Dumnezeu sa-l salveze dar refuzind ajutorul oricui...🤔 Si eu cred ca DD lucreaza prin oameni si mai cred ca traitul cit mai simplu, cu principii de viata sanatoase,etc il va ajuta "pe timp" sa ne ajute...🤔 Normal ca timpul trece si nu scapam niciunul viu de aici dar depinde de noi cum traim, mai mult sau mai putin...🤔
Sincer imi pare rau ca esti framintata si stii ce m-a linistit pe mine cind am avut probleme si nu le-am putut rezova?Am invatat aici pe Forum ceea ce este cel mai important in viata pt fiecare:sa rezolvi problemele care depind de tine si poti, sa accepti cu sennatate pe cele pe care nu poti si sa mergi inainte si sa faci diferenta intre ele (este mesajul Rugaciunii seninatatii), f important de stiut asta si nu vei mai fi frustrata...Curge ca apa peste stinci si te va ajuta enorm in viata...🤔🙏
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Sunt autorul acestui subiect
mihai79
Boboc
Boboc
Gen: Masculin - Masculin

Re: Sunt un alcoolic care vrea schimbare

Mesajde mihai79 » 13 Oct 2019, 06:43

paparuda,ai dreptate cu narcisismul.am citit despre asta cu vreun an in urma si i se potriveste perfect trasaturile unui narcisist.si cu" timpul le va rezolva"ai dreptate dar e alegerea mea sa astept,e mama copiilor mei,si copii sunt destul de mici,am descoperit adevarul despre ea prea tarziu si din cauza asta sunt blocat aici.dar am copii si pentru ei se merita sa nu ma gandesc doar la mine.cat despre alcool nu stiu exact daca sunt alcoolic sau nu dar cand eram mai tanar beeam mai mult,saptamanal si nu e ok.odata ce m-am intors in tara am inceput sa beau mai putin si nu cu aceeasi sete.este mult de munca aici si de construit un viitor si probabil de asta nu ma mai atrage la fel alcoolul.cred ca am facut alegerea buna in afara la munca usor,usor se devine alcoolic.e presiunea prea mare si oamenii nu o inteleg ei sunt orbiti de bani,si asta le mananca sufletul

Înapoi la “PREZENTATI-VA”