021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: Bacchus vs Elpis

Aici puteti povesti experientele personale.

colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: Bacchus vs Elpis

Mesajde colica zis alcoolica » 08 Ian 2020, 08:21

Condoleante Elpis , imi pare rau . Dumnezeu sa-l odihneasca .
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "

Nalina
Boboc
Boboc
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Nalina » 10 Ian 2020, 23:53

Condoleante, Elpis! Cauta-ti in suflet putere pentru tine si copii! Incearca sa nu te invinovatesti ca ai fi putut face mai mult! Ai facut cu siguranta prea mult! Lasa timpul sa te invete sa traiesti pentru tine, pentru copii. Sotul tau, acum e linistit, acolo unde e. Iti vei gasi si tu linistea ta chiar daca acum e greu.

Sunt autorul acestui subiect
Elpis
Boboc
Boboc
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Elpis » 12 Ian 2020, 15:53

Dragii mei, fiecare consolare îmi da putere sa merg mai departe. Timpul e ireversibil. Pe el nu-l pot aduce înapoi, însă cei care ați citit sau care vor citi destăinuiea mea ar putea sa tragă o concluzie. Suferința nu e doar a voastră, ci și a celor care rămân în urma. Lacrimile care nu se usucă, remuscarile, amintirile... Orice mână care vi se întinde, agățați-va de ea, cereți ajutorul, luptați. Acea mână întinsă înseamnă iubire, iar iubirea nu moare niciodată. Orice om are și calitati, nu doar defecte. Așadar, scoateți din voi frumosul, asa cum soțul meu a făcut. El s-a făcut iubit de toți și a știut să-și etaleze calitățile. Numai bine, oameni frumoși!

Înapoi la “PREZENTATI-VA”