021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: Salutare

Aici puteti povesti experientele personale.

Sunt autorul acestui subiect
Florinnirolf1
Boboc
Boboc
Gen: Masculin - Masculin

Re: Salutare

Mesajde Florinnirolf1 » 06 Oct 2019, 20:44

Da Vbc...am recitit mesajul ,,cu pricina"....am fost destul de acid si imincer scuze daca te-am ofensat....seara minunata sa ai!!!si da,sa fie bine pentru toti....

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 07 Oct 2019, 20:54

Buna Florin si vb cu tine pt vad ca tu ma intelegi si profit sa mai repet si eu pt mine chestii pe care nu trebuie sa le uit...🤔
Uite de ex, eu ca sa ma gindesc "ca traiesc cu o sentinta deasupra capului" sub nici-o forma nu agreez asta, pt ca nu ma simt deloc asa...Am invatat si respect ceea ce stiu, constienta ca daca nu fac ceea ce trebuie ma voi reintoarece de unde am plecat dar nu sunt speriata, panicata, amenintata, nuu, ma simt libera , plina de bucurie si cind am probleme stiu ca nu bautul este rezolvarea ci voi avea o problema in plus, si mai grava...🤔 In frici, temeri si dezamagiri am trait in trecut, odata abstinenta capatata este precum respiri, fara sa te mai gindesti, vine natural asa este la mine si parca nu-mi vine sa cred ce faceam in trecut...🤔😉🙂🤔
Asta este gindirea mea, si pt cei fricosi ca si mine, asta cu "sentinta deasupra capului" n-ar fi lucrat daca era in timpurile cind consumam eu alcol si mi-as fi spus poate ca la ce bun sa devin abstinenta daca tot timpul ma voi simti amenintata...🤔🙄😞
O seara frumoasa si senina tuturor!👍

Viata este atit de frumoasa in abstinenta, nu o irositi si nu uitati ca cea mai rea zi din abstinenta este cu mult mai buna decit cea mai buna zi din timpul cind consumam alcol...!🤔🙏👍

https://www.youtube.com/watch?v=FFtzqqgE3kA
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Speranta16
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Speranta16 » 08 Oct 2019, 21:09

:) Hai sa vedem peste o luna, daca mai gandesti la fel.

Speranta16
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Speranta16 » 08 Oct 2019, 21:15

Si intrebarea a fost pentru Florin.

Sunt autorul acestui subiect
Florinnirolf1
Boboc
Boboc
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde Florinnirolf1 » 11 Oct 2019, 20:45

Salutare din nou...am lipsit cateva zile de aici...ma bucur sa intru din nou...ma bucur sa vad ca au aparut oameni noi...ma bucur ca exista aceasta comunitate...salutari Joy,sper ca esti bine...mai am putin si merg in tara sa fiu alaturi de baietelul meu...abia astept...

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 11 Oct 2019, 22:13

Bine ai revenit Forin si multumesc pt intrebare!Ma bucur si eu pt bucuria ta si nu poate fi ceva mai frumos!🙂👍
De bine sunt bine, dupa cum vezi, multumesc si-ti doresc la fel!🙂👍
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Înapoi la “PREZENTATI-VA”