021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Salutare

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
Florinnirolf1
Senior
Senior
Mesaje: 141
Membru din: 27 Sep 2019, 23:18

Re: Salutare

Mesaj de Florinnirolf1 »

Daca are cineva idee cum se procedeaza aici cand vrei sa vorbesti in privat...exista optiunea asta p3 site??sau isi impartasesc numere de telefon??cum se procedeaza??
Florinnirolf1
Senior
Senior
Mesaje: 141
Membru din: 27 Sep 2019, 23:18

Re: Salutare

Mesaj de Florinnirolf1 »

Vizitator123$5 scrie:Scuzee, am citit de pe telefon mai devreme si scrie prea mic, nu-mi place!😂
Multumesc Florin pt versuri si tie Speranta pt cuvintele frumoase si stai linistita, nici eu nu sunt in Bucuresti deocamdata.Ne vom gasi daca vrem daca nu gasim scuze.
Asadar haideti sa va spun cum am facut eu cu vorbitul in privat, si este un mod f rudimentar dar atit m-a dus pe mine capul in simplitatea mea...sifisticata...!😂😂😂
Deci, de ex eu vreau sa vb cu un nou membru de pe Forum sa-i spunem "x" si-l intreb, "x esti aici?" daca-mi rapunde ca da, il rog sa scrie aici adresa de e-mail si dupa ce o copii ii spun ca o poate sterge.
Pt mine a lucrat si am vorbit cu zeci dintre prietenii de pe Forum, nu se intimpla nimic daca apare adresa personala pt 2 minute.
Totodata cred ca TUDOR are adresa de e-mail la vedere, Lupica, Colea si daca va doriti sa vb si in privat gasiti voi o cale.
Succes!👍

PS Era o modalitate in trecut de a comunica si in privat pe Forum dar nu mai exista.
Multumesc Vizitator123$5...buna idee pana la.urma....nu am nimic.de ascuns...o seara minunata sa aveti cu totii...m am retras la un film(ma rog,cateva minute ca adorm)si somn...inca o zi reusita..maine e o alta.zi...mai buna sper...cred ca o sa merg din nou la plaja...😁,,inca o zi a trecut/si eu iar nu am baut/voua iar va multumesc/stiu ca aici va gasesc(versuri by Florin)...😅😅😅
Florinnirolf1
Senior
Senior
Mesaje: 141
Membru din: 27 Sep 2019, 23:18

Re: Salutare

Mesaj de Florinnirolf1 »

Sa ne intelegem:nu am aere de poet si nu ma pretind a fi.....😀incercam doar sa ....zambim😊
Florinnirolf1
Senior
Senior
Mesaje: 141
Membru din: 27 Sep 2019, 23:18

Re: Salutare

Mesaj de Florinnirolf1 »

Vizitator123$5 scrie:Noapte buna sa ai frate,
Ai sa vezi si tu...,se poate.
Nu e greu daca-ti doresti
Sigur ai sa dobindesti
Abstinenta cea curata
Care pe noi ne desfata.🤔😂😂😂🤗👍
Foarte dragut....esti multifunctionala....multumesc...noapte buna!!pe maine!
Florinnirolf1
Senior
Senior
Mesaje: 141
Membru din: 27 Sep 2019, 23:18

Re: Salutare

Mesaj de Florinnirolf1 »

Buna dimineata oameni frumosi!!! Incepe o noua zi din viata mea...mai buna...mai optimista cu siguranta...sunt recunoscator ca ma simt putin mai bine...si...azi nu beau!inca o zi foarte calduroasa!!!gandurile mele bune si toata energia mea pozitiva sa se rasfranga catre voi!!!
Andreea S
Senior
Senior
Mesaje: 171
Membru din: 04 Dec 2019, 21:21
Contact:

Re: Salutare

Mesaj de Andreea S »

Buna dimineata, Florin!
Iti doresc sa dobandesti stiinta de a-ti cultiva entuziasmul si energia pozitiva pe care le manifesti acum.
Eu ce observ aici pe forum dar si in viata de zi cu zi e ca voi, care aveti aceasta problema cu alcoolul, sunteti deosebiti.
Aveti fiecare cel putin cate o trasatura (fie ca e empatie, fie ca e inteligenta, fie ca e vreun talent) care ar putea fi exploatata atat de frumos.
Sa fii bine!
Florinnirolf1
Senior
Senior
Mesaje: 141
Membru din: 27 Sep 2019, 23:18

Re: Salutare

Mesaj de Florinnirolf1 »

Andreea Simina scrie:Buna dimineata, Florin!
Iti doresc sa dobandesti stiinta de a-ti cultiva entuziasmul si energia pozitiva pe care le manifesti acum.
Eu ce observ aici pe forum dar si in viata de zi cu zi e ca voi, care aveti aceasta problema cu alcoolul, sunteti deosebiti.
Aveti fiecare cel putin cate o trasatura (fie ca e empatie, fie ca e inteligenta, fie ca e vreun talent) care ar putea fi exploatata atat de frumos.
Sa fii bine!
Multumesc Andreea...ma straduiesc,crede-ma..nu sunt nici macar aproape inca de a fi realizat ceva in sensul asta...dar ma straduiesc si imi doresc din suflet...deocamdata sunt doar umil....deosebiti sunt ceilalti oameni minunati de pe aici care au ani si ani de abstinenta si care continua sa scrie si sa raspunda permanent...jos palaria in fata lor si le multumesc de cate ori am ocazia...abia ei sunt deosebiti si da....inteligenti..e un subiect complicat si aici..am sesizat si eu,dar parca n-am indraznit sa o spun...oamenii de aici,cei care scriu...sunt in primul rand asumati,apoi dornici de schimbare...as zice ca nu e tocmai ceva comun..as zice ca e vorba totusi de o inteligenta peste medie...iti trebuie totusi capacitate sa poti intelege fenomenul acesta atat de complex...cinste lor...si cinste tie!!!
Andreea S
Senior
Senior
Mesaje: 171
Membru din: 04 Dec 2019, 21:21
Contact:

Re: Salutare

Mesaj de Andreea S »

Florin,
Sa ai cea mai mare incredere ca si tu ai aceasta capacitate. Chiar e acolo doar ca trebuie dezvoltata. Suntem invatati sa ne concentram pe ce nu avem dar toata perspectiva asupra vietii se poate schimba printr-un exercitiu atat de simplu de prezenta constienta si recunostinta pt ceea ce deja exista bun in viata noastra. Si crede-ma, exista. Luam totul ca si cum ni se cuvine. Dar suntem datori sa multumim si sa ne bucuram de ceea ce avem.
Vizitator123$5, mie imi place tare mult cum scrii si mai ales ca scrii. E un exercitiu de mare curaj sa dai atatea detalii despre trairile tale. Si, pe langa asta, ce scrii tu poate fi foarte util cuiva, intr-un anumit moment. Iar asta e adevarata minune.
Florinnirolf1
Senior
Senior
Mesaje: 141
Membru din: 27 Sep 2019, 23:18

Re: Salutare

Mesaj de Florinnirolf1 »

Seara minunata tuturor...ma retrag,inca o zi buna pentru mine,sper ca si pentru voi!!!ganduri bune si energie pozitiva tuturor!!!
Florinnirolf1
Senior
Senior
Mesaje: 141
Membru din: 27 Sep 2019, 23:18

Re: Salutare

Mesaj de Florinnirolf1 »

Usersters123 scrie:Mă bucur că ești bine. Noapte buna.
Ma bucur ca te bucuri ca sunt bine....ma simt destul de singur uneori...noapte linistita!!!multumesc!
Scrie răspuns