021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

Salutare

Aici puteti povesti experientele personale.

Speranta16
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Re: Salutare

Mesajde Speranta16 » 01 Iul 2020, 12:38

Salutare :). Mă încurajezi și pe mine când te văd așa pozitiv. Mulțumesc pentru energia buna. Astăzi nu bem!

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 01 Iul 2020, 13:52

Felicitari Florin si ma asez si eu la masa voastra, a ta si a Sperantei si nu beau impreuna cu voi!Asa cum am spus mereu si spun cineva poate fi ajutat in probleme asta a noastra cind cere ajutor , accepta si este deschis pt a-si insusi la rindul lui invatamintele impartasite de altii ca si el si din "fericire" Forumul este plin de prieteni de acest fel si nu numai Forumul.
Va povesteam nu demult despre un tinar prieten tinar care a devenit abstinent acum sot si tatic fericit si vb cu el dupa ce am scris povestea lui adevarata, am vb impreuna si mi-a spus ca este f bine si va merge ca sa nu uite si la AA pt a ajuta alti oameni care au nevoie.Foarte frumos si bine din partea lui.
Si da, foarte frumoase si incurajatoare cuvinte Florin pt noi toti, astazi este o noua zi, o noua luna,un nou inceput , o noua viata fara alcool, succes si tine aproape!😊👍
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 02 Iul 2020, 19:21

Florine, ce faci? Cum ți-a fost ziua?

Sunt autorul acestui subiect
Florinnirolf1
Senior
Senior
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde Florinnirolf1 » 02 Iul 2020, 20:14

...
Ultima oară modificat 02 Iul 2020, 21:50 de către Florinnirolf1, modificat 1 dată în total.

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 02 Iul 2020, 20:32

Hey. Mă bucur că esti, încă, în bucătărie și că incepi munca. Ai sa razi, dar știu foarte bine ce implică asta, in cazul tau. Eu, la fel, sunt binișor. Mi-ar placea sa vad o farfurie concepută de tine. Cat despre nr, in afara faptului că are o cifră in plus, țin foarte mult la confidențialitate...Sper sa nu o iei personal. Dar, dacă dorești, îmi poți lăsa o adresă de e-mail.

Florinnirolf1
Senior
Senior

Mesajde Florinnirolf1 » 02 Iul 2020, 21:49

Speranta16 scrie:Hey. Mă bucur că esti, încă, în bucătărie și că incepi munca. Ai sa razi, dar știu foarte bine ce implică asta, in cazul tau. Eu, la fel, sunt binișor. Mi-ar placea sa vad o farfurie concepută de tine. Cat despre nr, in afara faptului că are o cifră in plus, țin foarte mult la confidențialitate...Sper sa nu o iei personal. Dar, dacă dorești, îmi poți lăsa o adresă de e-mail.
pertinenta observatie...are in plus...fiindca e numar de U.k...😊e in regula inteleg...si da...uneori si.eu ma.bucur...vizual de unele.farfurii...imi place ce fac....aproape am terminat pe azi...o seara minunata si plina de ganduri pozitive...

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 02 Iul 2020, 22:08

Părea a nr de Romania :). Da, și eu înțeleg :). O seara linistita și, la fel, plina de gânduri pozitive...

Florinnirolf1
Senior
Senior

Mesajde Florinnirolf1 » 03 Iul 2020, 10:05

Buna dimimeata tuturor!!!inca o zi frumoasa....linistita!!!azi nu beau si va doresc tuturor acelasi lucru...imediat incep munca si ma simt bine...ganduri bune!

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 03 Iul 2020, 10:34

Clar, astăzi nu bem! O zi senină!

Ambasador
Veteran
Veteran

Mesajde Ambasador » 03 Iul 2020, 15:46

Clar, eu ziua niciodata nu beau! Ar fi bine daca ar exista si indemnul "Seara nu beau!".. De ce el nu are acelasi ecou, de ce nu-mi transmite aceeasi motivatie?
"Orice schimbare este grea la început, urâtă la mijloc şi minunată la final." Robin Sharma

Înapoi la “POVESTEA MEA”