021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: Salutare

Aici puteti povesti experientele personale.

Sunt autorul acestui subiect
Florinnirolf1
Boboc
Boboc
Gen: Masculin - Masculin

Re: Salutare

Mesajde Florinnirolf1 » 05 Oct 2019, 18:50

Cum spunea cineva pe aici...parca incepe sa se inmoaie ,,azi nu beau"....sper doar ca e o zi nereusita...si o duc la capat cu bine...si maine va fi o noua zi...mai buna...

Speranta16
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Speranta16 » 05 Oct 2019, 18:55

La mine, personal, cu azi nu beau, nu a mers. Trebuie sa fie: Nu mai beau! Poate fi si ora asta nu beau, 3 ore nu beau, ideea e sa nu mai vrei sa bei!

Florinnirolf1
Boboc
Boboc

Mesajde Florinnirolf1 » 05 Oct 2019, 19:01

Si zici tu ca n-as vrea .....hmmm......vreau destul de mult crede-ma.....incerc si eu sa ascult pareri pe aici cum e mai bine.....seara linistita sa aveti!

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 05 Oct 2019, 19:08

N-am zis ca nu vrei, chiar vrei mai mult ca mine! Eu, inca, beau si nu sunt fericita deloc, chiar mizerabila stare...Am avut si eu perioade de 2 saptamani cand renuntam si aveam o zi proasta si beam si acea zi proasta devenea cosmar!

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 05 Oct 2019, 19:10

Asa ca baga un ceai, suc, orice altceva pana sa pui gura pe bautura. Va fi mai rau ca inainte, daca o faci!

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 05 Oct 2019, 20:58

Buna Florin si scuze pt ca n-am scis mai devreme dar am fost plecata!Ok, sa stii ca nu totul este numai lapte si miere daca incepi sa nu mai bei, acesta fiind doar inceputul si ceea ce trebuie sa mai adaugi este sa stii ca vor fi si zile proaste si extrem de bine ca esti atit de sincer si recunosti slabiciunea si scrii inainte nu dupa...🤔
Asadar, ia gindeste-te tu daca bei acum, pt putin timp cit vei avea la inceput placere, merita cosmarul de dupa?😓Chiar daca iti propui sa bei controlat, nu vei reusi decit in cazul in care nu ai probleme cu alcolul si de buna seama ca vei fi si mai dezamagit miine ca ai recazut si iti spun eu din experienta ca odata ce ti-ai dat seama ca ai o problema niciodata nu vei mai simti acea stare de placere ca la inceputuri si vei vrea sa bei din ce in ce mai mult, simtindu-te mereu extrem de vinovat ...🤔😞Fa orice, iesi, plimba-te, fa flotari, genoflexiuni,asculta muzica, danseaza, vizioneaza un film bun,fa orice, bea apa, multa apa si sa stii ca iti va trece pofta, "ce e val ca valul trece"....🤔👍Uite, vb cu noi pina ti se face somn , eu sunt aici, de ex si-ti raspund cu placere la orice vrei tu!🤔🙂👍

Ps Si asculta-ne pe noi cu ASTAZI NU BEAU, atit, si respecta asta cu Sfintenie pt ca alta metoda inca nu a fost inventata pe acest pamint, inca si nu cred ca vei reusi tu sa gasesti o alta ...🤔👍
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Florinnirolf1
Boboc
Boboc

Mesajde Florinnirolf1 » 05 Oct 2019, 22:15

Sunt bine...m-am uitat la meci...spre norocul meu a fost intens..😁😁😁mi a ridicat putin energia si tensiunea...nu,nu beau....si nici nu mi doresc sa fac asta....a fost un ,,val"....stiu cat de groaznic m-as simtii...am trecut prin asta de multe ori....stiu cum se simte....si nu e bine deloc..stiu clar ca asta nu mi doresc....stiu cat rau poate sa mi faca si sa ma destabilizeze...iar eu imi doresc doar echilibru....iar de va fi sa fie dezechilibru macar sa nu fie din cauza asta pe cat de banala..pe atat de dramatica pentru mine....iti multumesc pentru sustinere si sfaturi....te simt ,,aproape"

Florinnirolf1
Boboc
Boboc

Mesajde Florinnirolf1 » 05 Oct 2019, 22:22

Si nu..nu mi propun sa beau controlat...am inteles din pacate de destui ani ca nu exista notiunea de baut controlat la mine...nu a existat niciodata....asta stiu cu siguranta ...sunt destul de constinet si stapan pe teorie.....practica si momentele tensionate ma mai sperie.....in rest....nu e ca si cum m am desteptat acum 2 saptamani...imi constinetizez problema de multi ani...doar ca......din diverse motive nu am avut energia necesara sa spun stop pana acum....stop otrava pentru minte suflet si corpul meu....seara linistita sa aveti!

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 05 Oct 2019, 22:56

Bravo Florin, felicitari, ma bucur mult ca si pt mine si sa fii sigur ca vor fi si momente tensionate si trebuie sa fii constient ca nu amagirea cu alcol va fi solutia si sa nu uiti ca vei avea o problema in plus si mai grava decit toate, iar de rezolvat nu vei rezolva nimic...🤔
Noapte buna si sa NU UITI ca repetind greselile trecutului, vei avea acelasi rezultat, niciodata altul...🤔😞
Noapte buna si tine aproape!🙂👍
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Vbc
Boboc
Boboc

Mesajde Vbc » 06 Oct 2019, 09:36

Florin o victorie a echipei favorite te putea trimite intr o stare de euforie mai mare, exista posibilitatea sa sărbătorești:) atunci trebuia sa stii sa sărbătorești (apa sau suc) eu am trait astfel de stări.
"Bine ca s a terminat X" cu ajutorul arbitrului pt fcsb.
O duminică senină!
E pur si muove!

Înapoi la “PREZENTATI-VA”