021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Salutare

Aici puteti povesti experientele personale.

Sunt autorul acestui subiect
Florinnirolf1
Senior
Senior
Gen: Masculin - Masculin

Re: Salutare

Răspunsul #41 scris

Mesajde Florinnirolf1 » 23 Iun 2020, 13:08

Revin dupa aproape 10 luni in care am baut cum n-am facut -o niciodata in viata mea...mai des si mai intens cum nas fi crezut vreodata..nu stiu ce s,a intamplat cu viata mea...dar abia acum cred ca am atins cel mai de jos punct...am pierdut tot..orice fel de relatie cu cei mai importanti oameni,un job si cel mai important respectul de sine!e singura mea sansa si moment in care trebuie sa ma adun si sa mi revin

Florinnirolf1
Senior
Senior

Răspunsul #42 scris

Mesajde Florinnirolf1 » 23 Iun 2020, 13:09

Vizitator123$5,daca mai esti aici...as avea nevoie de putina incurajare!

Florinnirolf1
Senior
Senior

Răspunsul #43 scris

Mesajde Florinnirolf1 » 23 Iun 2020, 15:12

O iau de la capat cu abstinenta...incerc iar sa mi redresez viata si sa mi recapat simturile si emotiile...e a nu stiu cata oara cand incerc asta...nu stiu daca mai.am putere sa ,,esuez" inca o data...ma simt deznadajduit ..si motivat in acelasi timp...imi doresc sa fiu macar aproape de ceea ce oamenii numesc normal...am pierdut tot...din nou....m am amagit iar...ca pot sa controlez...

Florinnirolf1
Senior
Senior

Răspunsul #44 scris

Mesajde Florinnirolf1 » 23 Iun 2020, 15:14

perioada asta..ultimele 10 luni m au terminat....mai.ales ultimele 4 luni de virus...m au prins in U.k..fara job...carantina...etc...nu stiu daca am.fost vreo clipa treaz sau lucid pana acum.2 zile...si asta pentru ca am avut o.problema,am,de sanatate..si m am speriat....

Florinnirolf1
Senior
Senior

Răspunsul #45 scris

Mesajde Florinnirolf1 » 23 Iun 2020, 17:11

Multumesc Speranta!!!dupa cum iti este numele,sper totusi ca exista speranta pentru noi,suntem datori sa incercam...de fapt..de data asta suntem datori sa reusim...cred ca,cu rabdare si scriinda aici mai des(cel putin in cazul meu)scriam.aici intr o vreme apoi am renuntat de rusine,stiind ca nu sunt nici pe departe abstinent si nu merit nici.macar sa ma uit la povestile altora

Florinnirolf1
Senior
Senior

Răspunsul #46 scris

Mesajde Florinnirolf1 » 23 Iun 2020, 17:14

Tot ce mi doresc...este sa ma recuperez fizic,apoi psihic..sa ma adun..si sa recastig oamenii dragi...copilul meu,mama mea....prietenii mei apropiati...vreau doar normalitate si echilibru mai mult ca niciodata....in momentul asta urasc alcoolul...urasc otrava asta....dar stiu ca nu e permanent...trebuie sa invat sa accept ca imi face rau..mindiferenr de moment si indiferent de cantitate....trebuie sa stiti,nu stiu daca e unic cazul meu...consum(am) foarte mult...in orice zi,la orice ora..cu orice ocazie..cantitati foarte mari..licori puternice...in forma continuata...ma.simt depravat...ma simt stanjenit..ma simt slabit

Florinnirolf1
Senior
Senior

Răspunsul #47 scris

Mesajde Florinnirolf1 » 23 Iun 2020, 17:17

M-am sarurat doar sa vorbesc despre asta...sa ma documentez,ca cunosc..cunosc fenomenul mai bine ca oricine..am consultat psihologi..am prieteni psihologi....pur si simplu cu toate astea..n am fost capabil sa renunt la cel mai mare cosmar din viata mea....desi am.doar 29 de ani...pur si simplu ultimii 13 ani din viata mea nu mii amintesc...au trecut pur si simplu...a ramas doar durere dezamagire si frustrare...n am realizat nimic!

Florinnirolf1
Senior
Senior

Răspunsul #48 scris

Mesajde Florinnirolf1 » 23 Iun 2020, 20:08

Multumesc Vizitator123$5!!!sunt suparat pe mine si inteleg procesul....am nevoie insa de cateva zile sa ma ,,limpezesc" caci am uitat cum e...reciteam.mesajele mele de acum cateva luni si chiar paream lucid...in momentul asta nu sunt....stiu ca rabdarea e cheia...si ca grupul acesta de suport e important...astept sa revina lucurulile la normal.cu virusul sa iau parte la niste grupuri si aici...sunt dispus sa ascult orice si sa ma implic mai mult in alte activitati care nu au legatura cu otrava!!!mi a otravit mintea sufletul si viata...ma ,,urasc" pe mine ca am.permis asta...si totodata accept ca sunt bolnav...accept boala si vreau s o tin sub control!va multumesc tuturor ca sunteti aici..si cu drag va ascult ganduril3 si povestile!

Florinnirolf1
Senior
Senior

Răspunsul #49 scris

Mesajde Florinnirolf1 » 23 Iun 2020, 21:50

E in regula...cu siguranta nu m-am.suparat nici atunci,cu atat mai putin acum...vreau sa fiu un om mai bun...si mai pozitiv.....vreau sa evoluez...vreau echilibru...vreau sa scap de licoarea asta care mi otraveste sufletul si viata..!!!

Florinnirolf1
Senior
Senior

Răspunsul #50 scris

Mesajde Florinnirolf1 » 23 Iun 2020, 22:11

P.s-sunt bucatar....apoi,ador Scarface....de fapt sunt fan declarat Al Pacino...dintotdeauna...si...nu trebuie sa tragi...deja esti mai bine...suntem mai bine....zambim....putem....ne dorim!!!hai sa zambim fara motiv...si o sa atrafem zambete!

Înapoi la “POVESTEA MEA”