021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: Salutare

Aici puteti povesti experientele personale.

Sunt autorul acestui subiect
Florinnirolf1
Boboc
Boboc
Gen: Masculin - Masculin

Re: Salutare

Mesajde Florinnirolf1 » 06 Oct 2019, 17:41

Vbc...eu cred ca tu esti aparatorul ,,diavolului"...o victorie a echipei favorite(Dinamo)m-ar fi facut si mai bucuros....nu stiu exact cu ce probleme te confrunti tu dar am.senzatia ca esti un pic superficial(a)...😁😁😁cu tor dragul si fara vreo intentie neprietenoasa te rog sa scrii altcuiva....eu ma descurc aici...multumesc si succes pe viitor!!!

Florinnirolf1
Boboc
Boboc

Mesajde Florinnirolf1 » 06 Oct 2019, 17:44

Ce spun e ca...nu ma ajuti... 😁nu tragem amandoi in aceeasi directie.....nu spun ca e gresit...spun doar ca nu esti ,,ce-mi trebuie mie"...

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 06 Oct 2019, 19:17

Buna seara Florin, buna tuturor!🙂👍
De multe ori pe acest Forum eu am fost si un exemplu negativ, Forin asadar exista si invatarea prin negatie, dupa cum se stie...🤔😂😂😂🤔👍 Spun asta pt ca s-a ivit acesta situatie si fara a lua partea nimanui sau sa vreau a ma crede eu desteapta, cu respect pt amindoi, va voi spune parerea mea:
Deci, in trecut (si chiar si acum😂🙄🤔)de mult ori mesajul celui care vrea sa transmita ceva, nu este corect perceput de cel care-l receptioneaza si de la a sari eu ca arsa ca tata-n tirg, nu mai era decit o secunda...😂Scuze!🤔😞
Acum, incerc pe cit pot(nu reusesc mereu pt ca eu sunt o fire extrem de sensibila, prietenii care ma cunosc si personal aici stiu asta si doar par a fi puternica pt ca ma poti atinge f rau cu un cuvint numai chiar sau un gind interpretat de mine , poate gresit uneori😞), sa nu mai reactionez asa...🤔
In cazul nostru este si mai sensibila situatia si ceea ce sugerez eu pt mine si voi toti, este ca atunci cind nu ne place ceva, sa ignoram pt ca si in viata de zi cu zi ne intilnim cu multe neplaceri si vreau sa reamintesc ca cei ca si noi, nu ne mai putem permite luxul de a fi suparati si in viata chiar daca uneori cei pe care ii iertam n-ar merita, facind asta, meritam noi sa fim linistiti...!🤔🙏

Ps Mie tu poti sa-mi spui orice Florin pt ca niciodata nu ma voi supara pe tine pt ca te-am perceput ca pe un om foarte bun si eu cunosc la oameni...!🤔🙂👍
Ultima oară modificat 06 Oct 2019, 20:03 de către Joy, modificat de 2 ori în total.
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Speranta16
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Speranta16 » 06 Oct 2019, 19:25

Si ce simteai mai exact? Sa te linga cineva...pe suflet? :)

Speranta16
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Speranta16 » 06 Oct 2019, 19:26

Mai baiatule , esti mai fals decat forum-ul in sine! Nu accepti nimic altceva, decat ce iti convine.

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 06 Oct 2019, 19:46

Florin, niciodata sa nu te asociezi cu oamenii care te trag in jos...!Eu intotdeauna am fost fascinata de cei care m-au ridicat, de ex pt toti cei care mi-au intins o mina aici atunci cind am avut nevoie si datorita lor eu astazi sunt abstinenta si datorita acestui Forum Divin, care mie mi-a salvat viata!🙏Dumnezeu lucreaza prin oameni , sa nu uiti asta!🤔🙂👍

Ps Sa nu uiti si faptul ca unii scriu si cind beau si sunt suparati(ei isi exprima frustrarile lor) pentru faptul ca nu pot reusi si de aceea nu trebuie sa-i judeci si sa le raspunzi ci sa-i compatimesti sau sa ignori ceea ce spun, daca nu-ti place!🤔👍Bine ca sunt cazuri rare, totusi, in comparatie cu cei care isi doresc cu adevarat sa devina abstinenti.🤔👍 Intotdeauna sa te concentrezi pe pagina alba in mijlocul caruia sa afla un punct negru si nu invers ...🤔👍

Imagine

Vbc
Boboc
Boboc

Mesajde Vbc » 06 Oct 2019, 20:15

Florin, Nu Ai inteles mesajul meu, deși era foarte clar si limpede ce am scris,...fără suparare..
O sa ti zic atat:
DDB te mai face sa trăiești!
De la un câine 100% prezent la meci!
Cat despre diavol si superficialitate...no coment!
Sper sa rămânem abstinenti de la alcool zi de zi, cu toții!
Succes pe drumul tau!
E pur si muove!

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 06 Oct 2019, 20:21

Trebuie sa fac si eu o precizare,referire am facut la Doamna care a scris adineaori si nicidecum la altcineva cu bautul si nu este o analiza ci o remarca deoarece cu siguranta ca si eu faceam lucruri de care imi parea rau cind realizam a doua zi ceea ce am zis sau ceea ce am facut...🤔😞😓
Ultima oară modificat 06 Oct 2019, 21:24 de către Joy, modificat de 4 ori în total.

Florinnirolf1
Boboc
Boboc

Mesajde Florinnirolf1 » 06 Oct 2019, 20:36

..😅😅😅nu mi permit sa o judec nici pe doamna nici pe oricine altcineva...daca asa a simtit,cu drag ii accept criticile si fara vreo ironie ma amuza...da,poate fi si o eroare de ...comunicare...doar ca este dreptul meu sa selectez daca ceva imi place sau nu...nu pot sa spun ca ma onoreaza expresia ,,mai baiatule" ...dar...😅😅,,mai doamna" cu siguranta intentia mea nu a fost sa va perturb ...avem cu totii cei aflati aici multe alte griji decat aceea de a starni o disputa verbala .. eu va transmit ganduri bune ...cat despre Vbc...imi cer scuze,poate ca am fost putin prea acid...cu siguranta nu am nimic cu nimeni de aici...am propriile mele lupte de dus...va imbratisez cu drag...

Florinnirolf1
Boboc
Boboc

Mesajde Florinnirolf1 » 06 Oct 2019, 20:41

Joy...iti multumesc....in primul rand pentru sustinere,pentru cuvintele frumoase si pline de continut...si pentru ca mi-ai raspuns de la inceput...e alegerea mea sa cred in experientele tale si ma bucura de fiecare data mesajele tale....

Înapoi la “PREZENTATI-VA”