021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: Cred ca sant alcoolic....

Aici puteti povesti experientele personale.

Sunt autorul acestui subiect
Andrei2110
Boboc
Boboc
Gen: Masculin - Masculin

Cred ca sant alcoolic....

Mesajde Andrei2110 » 29 Sep 2019, 19:37

Buna seara,
Ultima data cand am baut a fost vineri seara si ca aproape de fiecare data am exagerat pana cand nu mai pot sa merg. Dupa fiecare bauta ma trezesc plin de cicatrici si sentiment de vinovatie si pierderi de memorie si decid sa nu se mai intample dar dupa o pauza de cateva luni o iau de la capat. Am observat ca nu mai pot sa ma opresc cand beau. Dupa episodul de vineri am decis ca caut un ajutor, sa gasesc o cale sa nu se mai intample pana nu e prea tarziu. Inca sant nou aici,sper ca totul o sa fie bine.

Airam
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Re: Cred ca sant alcoolic....

Mesajde Airam » 30 Sep 2019, 10:41

Andrei bine ai venit printre noi. Incet, incet o sa reusesti.

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: Cred ca sant alcoolic....

Mesajde Joy » 30 Sep 2019, 12:51

Andrei buna si fiind f tinar ma bucur ca esti deja constient de acesta problema care in timp se va acutiza, nedorind sa te sperii...(citeste povestile noastre pe Forum, te rog) si invata din greselile altora decit dintr-ale tale...🤔 Sa stii ca in timp vei dori sa si vei bea din ce in ce mai mult pt a atinge starea de bine de la inceputuri care pt cineva ca si noi ,care niciodata nu va mai fi atinsa...🤔 In creierul nostru este ceva care actioneaza atunci cind bem ca o supapa pt irigatii, se deschide la prima gura de alcol si se va inchide la loc cind organismul nostru va fi suprasaturat de alcol(la irigatii cu apa🤔)...😞😓
Tine aproape, suntem aici si pentru tine si-ti doresc succes!!!🙏👍
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Înapoi la “PREZENTATI-VA”