021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: un nou alcoolic

Aici puteti povesti experientele personale.

Sunt autorul acestui subiect
ilinca2018
Boboc
Boboc
Gen: Nespecificat - Nespecificat

un nou alcoolic

Mesajde ilinca2018 » 04 Oct 2019, 11:22

Salut, Sunt Ilinca, am 50 de ani si sunt alcoolica. Nu reusesc sa ma abtin, imi doresc , dar nu ma pot controla... Am consumat alcool de cand ma stiu...dar abia pe la varsta de 30 am observat ca am probleme cu alcoolul.

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: un nou alcoolic

Mesajde Joy » 04 Oct 2019, 13:40

Buna ziua Ilinca, ai nimerit unde trebuie!Pentru acelasi motiv suntem si noi pe acest Forum .Incepe sa citesti Forumul si incet , incet te vei familiariza cu ceea ce ai de facut sau ceea ce a facut fiecare.
Primul pas si cel mai important l-ai facut , scriind aici.
Tine aproape si suntem aici si pt tine!👍
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

admin
Administratorul site-ului
Gen: Masculin - Masculin

Re: un nou alcoolic

Mesajde admin » 14 Oct 2019, 08:19

Bine ai venit ilinca2018. Un obicei lung de consum creeaza cai neuronale bine batatorite, daca adaugam si potentialul adictiv al substantei este de inteles greutatea schimbarii. Schimbarea este posibila iar primul pas l-ai facut deja apropiandu-te de forumul nostru. Sper sa ramai aproape de noi si samanta schimbarii se se transforme in vlastar. Citeste-ne cat mai des.
Adresa la care pot fi contactat este: viorel.roman@aliatong.ro sau 021/9335, Luni-Vineri 10.00-17.00.

Înapoi la “PREZENTATI-VA”