021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

Me too!

Aici puteti povesti experientele personale.

Sunt autorul acestui subiect
Speranta16
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Re: Me too!

Mesajde Speranta16 » 11 Oct 2019, 21:44

:)

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 11 Oct 2019, 21:48

Du-te mai cu Dubai-ul tau. :) Puteam sa incep ca am vazut peste 40 de tari si ca am avut orice functie posibila. Sper ca de la etajul 3 sa incepi sa vezi realitatea!

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 11 Oct 2019, 22:03

Aha, multumesc pt raspuns Brainstorm si sa va raspund eu la amindoi si pt Speranta si sa nu va suparati pt ca eu intii scriu si apoi ma gindesc ce-am scris...🤔😂😂😂🙄😁
Asadar, etj 3 sau 150 pt mine cel mai sperietor loc a fost cind consumam alcol...🤔😞
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 11 Oct 2019, 22:03

Stii, si eu, am inceput in forta. Am facut un cont fals, de e-mail, am cerut ajutor, ca si tine. Si cand te vad, acum, ca incerci sa epatezi prin situatia ta financiara, mi se intoarce stomacul

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 11 Oct 2019, 22:14

Si tu mie :)

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 11 Oct 2019, 22:18

Aoleuuu, nu va certati, oameni buni, stati sa va spun eu ceva ce am mai spus de 1000 de ori, deci sa facem lectii:eu nu simt ca Brainstorm vrea sa epateze, si nici tu Speranta!Amindoi sunti ok financiar, sunteti super-educati , sunteti deosebiti amindoi dar alcolul asta fir-ar sa fie, nu tine conti de educatie, de bani, de cine esti, de ce pozitie sociala ai etc, nu tine cont de nimic si distruce la fel in cersetor sau "imparat"...🤔Acum nu-i vina nimanui ca este realizat financiar cum nu este vina nimanui ca ar fi sarac iar linia dintre aceste doua categorii este f subtire...🤔Eu cunosc multe povesti adevarate in care azi cineva era multimilionar si miine a devenit homless din cauza alcolului(a deciziilor proaste in afaceri pe fondul consumului de alcol)..🤔😞😓
Asadar haideti sa ne concentram pt ceea ce am venit aici, niciunul nu este diferit, toti suntem la fel!🤔👍

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 11 Oct 2019, 22:24

Wtf?

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 11 Oct 2019, 22:29

Scumpule, am simtit, de la inceput, ca vrei sa ne spui mai multe. Si cred, sincer, ca mai ai ceva de spus!

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 11 Oct 2019, 22:47

Draga Speranta, nu suntem aici sa facem cercetari si investigatii, fiecare scrie ceea ce vrea si cit vrea...Plus ca nu ne judecam unul pe altul asadar haideti sa ne ajutam reciproc in a ne cura de orice fel de adictie...🤔 Uite, eu am devenit adicta la Forum...😂🤔😁Scuze, mai bine veseli si optimisti decit grumpy si irascibili, nu...?🤔

Draga Brainstorm, la grupul AA la care merg si eu din cind in cind cred ca singura adicta la alcol eu sunt , in rest toti sunt si la droguri...asta ar fi culmea sa-i judec eu, este ca si cum ar ride hirb de oala sparta...🤔
Asta cu drogurile n-am experimentat-o pt ca la noi in Romania nu era moda si bine ca nu ai continuat pt ca este mai "nasol" decit cu alcool, am prieteni care-mi spun...🤔
Toate cele bine va doresc tuturor!🙂👍

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 11 Oct 2019, 23:30

haha, i-ai facut albie de porci, beat find, scuze pt ca eu pot face asta si fara sa beau!😂😂😂Scuze!😞😓
Pai asa este cea mai "sanatoasa" adictie.Eu de cind scriu aici ma simt ca intr-o mare si frumoasa familie si in familie te mai certi, mai zici una alta dar fiecare este plin de intentii bune si nu este o suparare adevarata ...🤔

Citind ce ai scris cu grupul de pe fb , toc'mai ma pregateam sa-ti cer "accept" da' zici ca l-ai desfiintat deci...😂😂😂👍

Ps Vb serios acum Brainsorm, vreau sa-ti spun din cele invatate aici si din experienta ca sinceritatea ajuta enorm in recuperare(am vazut ca ai acesta calitate si nu in sensul ca trebuie sa spui cine esti si lucruri personale, vb in general si sunt sigura ca ai inteles ideea...👍)

Înapoi la “POVESTEA MEA”