021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

Alcool

Aici puteti povesti experientele personale.

Raza de soare
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Re: Alcool

Mesajde Raza de soare » 05 Iun 2020, 07:45

Asa am gandit si eu despre fostul meu, care era un alcoolic extrem si care nu vedea nicio problema in asta, ca daca voia el se schimba. Asa e. Acum e istorie :))) si nu regret nici macar o clipa decizia plecarii mele, viata mea e cu totul alta ....nu mai adorm in miros de alcool....nu mai sunt stresata ca se ineaca in somn....si imi dau seama ca n am avut cum sa l ajut, nu era in puterea mea. Eram neputincioasa si nu asta era scopul meu in viata, sa l ajut sau sa l schimb. Era intru totul responsabil pt el, cum eu sunt pt mine....

Sunt autorul acestui subiect
Ana M
Boboc
Boboc

Mesajde Ana M » 05 Iun 2020, 09:39

Urmează acuma la 11 am la tribunal...emoții mari, dar sunt sigură că nu va veni. Da manipulează bine... mi-a trimis pe Facebook SMS suna-ma un minut, și tot m-a sunat de dimineață. N-am mai vb cu el de luni seara când m-a lovit, de fapt marți dimineața la CEC când m-a scos de pe împuternicire. Ai dreptate agresorii sunt mari manipulatori. Și deștepți ca să obțină totul de la victimă, asta nu-i dragoste, e bătaie de joc.

catalinul
Veteran
Veteran
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde catalinul » 05 Iun 2020, 11:21

Mult succes si putere in a nu renunta. Cand e sa iei o decizie pripita gandeste-te la chipul fetitei tale.
Un weekend linistit tuturor

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 05 Iun 2020, 14:21

Bravo Ana pt gindire, suntem si noi cu sufletul linga tine.Nu te certa cu el indiferent ce ti-ar spune si indiferent cu ceea ce te-ar ameninta.Sa-ti dea Dumnezeu putere sa treci peste asta si este una dintre cele mai mari si bune decizii ale vietii tale pt tine si fetita ta.Nimeni nu trebuie sa treaca prin asa ceva si ma ma bucur enorm pt copilul tau ca faci posibil sa nu-i furi copilaria.
Scrie aici un nr. de tel, te rog sa pot vb personal cu tine si ulterior sterge-l , pt ca se poate sterge.
Astept!
Cu drag!
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

catalinul
Veteran
Veteran

Mesajde catalinul » 05 Iun 2020, 15:05

Mult succes, Ana!
Ultima oară modificat 05 Iun 2020, 16:10 de către catalinul, modificat 1 dată în total.

Ana M
Boboc
Boboc

Mesajde Ana M » 05 Iun 2020, 15:53

😊
Ultima oară modificat 05 Iun 2020, 17:21 de către Ana M, modificat 1 dată în total.

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 05 Iun 2020, 17:03

Ok, Ana, il poti sterge!
Multumesc!💗
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Ana M
Boboc
Boboc

Mesajde Ana M » 05 Iun 2020, 19:44

Eu o să îmi revin, banii se fac dar el o să piardă...și deja a pierdut copilul 6 luni și pe mine definitiv. Indiferent de ce va fi nu mă mai împac cu el. Nu meritam nimic din tot ce mi-a făcut. A fost greșeala vieții mele. Nu mai am nimic de pierdut căci am copilul lângă mine și am reușit s-o protejez de un psihopat... mă simt mândră de mine și trebuie să fiu puternică, deși că uneori e greu...Seara bună să aveți oameni faini.

catalinul
Veteran
Veteran

Mesajde catalinul » 05 Iun 2020, 22:34

O seara buna si linistita, asa cum o meriti alaturi de parintii tai

Raza de soare
Veteran
Veteran

Mesajde Raza de soare » 06 Iun 2020, 00:02

Ai de castigat o viata linistita si frumoasa cu fetita ta si cei dragi, si de ce nu, in viitor un barbat bun ca partener :) care sa nu atenteze la integritatea ta fizica si emotionala

Seara buna 🤗

Înapoi la “POVESTEA MEA”