Buna Ana, mult succes si mult curaj! Mi-as fi dorit mult sa fi avut o mama ca tine!
Ceva tot e "bine" in situatia de fata, faptul ca acum e clar ca ai luat decizia corecta.
Sper ca fetita ta nu e speriata.
021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.
Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro
Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.
Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro
Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.
Alcool
Re: Alcool
Buna Ana si Doamne ajuta sa fiti bine totii!Esti o mama exceptionala!
Ultima oară modificat 31 Iul 2020, 22:15 de către Joy, modificat 1 dată în total.
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus
Re: Alcool
Bravo Ana, ma bucur pentru tine si fetita ta.
Te imbratisez cu drag, Maria!
Te imbratisez cu drag, Maria!
Re: Alcool
Nu e speriată, că dormea fetița atunci era după 11 noaptea, bine că eram încuiată la dormitor. Dar eu m-am speriat tot... Ea sărăcuța nici nu mai întreabă de el, și așa îmi zicea de mult timp când o să plece tata departe la muncă să nu îl mai vadă... mă uit la ea și parcă e așa matură pentru cei 7 anișori ai ei... în ultimul timp se speria de el când îl vedea, și el probabil mă urmărește noaptea încă. Crede că mă reîntorc și retrag totul. Mi-am schimbat numele pe Facebook ca să înțeleagă că e gata... i-am făcut reclamație la poliție atunci dar fără probe ce pot face, că nu va recunoaște nimic. Mi-o zis polițistul ca data viitoare să sun la 112, e vorba de un copil care e sub tuteala mea totală 6 luni și are nevoie de o mamă sănătoasă. Dacă sunam îl găsea pe drum sau la el acasă. O să am grijă în continuare nu așa, am să caut o cameră să îmi pun afară să văd totul noaptea. O seară bună dragii mei.
-
- Veteran
- Mesaje: 2040
- Membru din: 05 Iun 2019, 12:19
- Gen:
- Feminin
Re: Alcool
Buna dimineața și scuze că intervin. Orice apel efectuat la 112, prin care se sesizeaza o posibilă infracțiune, soldat cu deplasarea unui echipaj de poliție la fata locului declanșează, automat, deschiderea unui dosar penal. Referitor la probe, într-adevăr cea mai bună soluție este să-ți instalezi camere video și de ce nu, chiar un sistem de alarma, până și un câine de pază ajuta. De asemenea, ți-aș recomanda sa nu locuiesti singura o perioada, e bine să mai fie un adult in casa, atât pentru protecție, cât și pentru calitatea de eventual martor. Referitor la fb sau orice alt mijloc de socializare online, pozează tentativele lui de a te contacta. Acțiunile în spațiul online, considerat public de altfel, sunt probe luate în considerare de organele abilitate. Mă opresc aici, sper sa nu fie cazul. Ai grija mare de voi și succes pe viitor!
Re: Alcool
Buna Ana!
Observ din scrisul tau ca esti mult mai linistita sibstapana pe tine. Felicitari!
Sa fiti bine, si tu si fetita ta!
Observ din scrisul tau ca esti mult mai linistita sibstapana pe tine. Felicitari!
Sa fiti bine, si tu si fetita ta!
Re: Alcool
O zi frumoasa si linistita sa aveti Ana!
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus
Re: Alcool
Precizez că ordinul de protecție pe 6 luni e încălcat deja, nu vreau să îi fac rău nu am să sun la 112 doar dacă îmi face scandal, dar el trebuie să înțeleagă că nu are dreptul 6 luni să ne contacteze. Polițistul care se ocupă de cazul meu mi-a spus că trebuia să sun la 112 atunci îl găsea pe drum sau acasă la el și îl trimitea direct în instanță cu dosar penal. Dar știți parcă nici așa noaptea să știi că îți umblă prin ogradă sau te priveste pe la geam...Tocmai de asta eu am rupt legătura cu el, inițial m-a blocat pe wattsapp, de vreo 2 săptămâni m-a deblocat, se uită la poza cu fata...eu chiar nu îl mai caut și nu am mai vb cu el de pe 2 iunie. Totul le-am am făcut poze pentru divorț, am apeluri mesaje precum ca să îl iert, că nu știu ce va face, șantaj emoțional ca de fel. Sincer l-am iertat pentru tot dar trebuie să înțeleagă că avem nevoie de liniște atâta. Și că ordinul de protecție nu e o vrăjeală, așa credea el inițial, ai mei au jurat pe biblie că zic adevărul ca martori, sunt oameni cu frică de Dumnezeu. Nu locuiesc singură în curte, am părinții în casa cealaltă și câinele la poartă. Data viitoare am să fiu atentă și am să îi fac poze sau filmare inclusiv noaptea...deschid becurile și fac. Așa mi-a spus și avocata mea. O seară minunată să aveți!
-
- Veteran
- Mesaje: 2040
- Membru din: 05 Iun 2019, 12:19
- Gen:
- Feminin
Re: Alcool
Buna. Mă bucur că ești precauta și ca nu treci singura prin asta. O seara liniștită iti doresc.
Re: Alcool
Mult succes, Ana!
Cine este conectat
Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 133 vizitatori