021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

Eu și atat!

Aici puteti povesti experientele personale.

Sunt autorul acestui subiect
Speranta16
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Re: Eu și atat!

Mesajde Speranta16 » 02 Aug 2020, 13:26

Te pup Joy și, da, ce mai conteaza care, important e să urc toate treptele. Să știi ca de ceva timp, la fel, primul lucru pe care-l fac dimineata este sa intru pe forum. Nu mai conteaza ziarele pentru mine. Cat despre miei, sunt 2, nu 3:)). Rely, nu Nely.🙃😘
Ultima oară modificat 02 Aug 2020, 13:37 de către Speranta16, modificat 1 dată în total.

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 02 Aug 2020, 13:29

Da?Asa am facut?Ma duc sa-mi fac cafea!🤔😂😂😂😂
Va pup cu drag!

Apropos de tristeti seara, stii ce faceam eu?Ma gindeam in pat la evenimente si situatii neplacute din trecut traite de mine si cauzate de alcool, de decizii nefiresti si idioate din partea mea in acele vreuri... si la cit de eliberata eram in momentul respectiv, actual...
Niciodata nu ai sa te trezesti trista dimineata pt ca n-ai baut seara ci supeeeer bine, ia sa vezi!😉👍

https://www.youtube.com/watch?v=eRdpyDmSBG8
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 02 Aug 2020, 13:40

Daca rememorez cate am facut, băuta fiind, albesc de tot😱. Las acolo amintirile, când vin singure le diger și le las să plece. Puuup. Mă tot lupt cu telefonul asta, ca scrie ce vrea el.

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 02 Aug 2020, 20:35

Buna seara. Ce-i cu liniștea asta aici? 🤓 Se încheie o săptămână senină pentru mine. Bilant: energie, pozitivitate, chef de viață, planuri de viitor și 2 kg -. Tot înainte, zic! Va pup, noapte bună și va doresc o săptămână fructuoasa!

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 02 Aug 2020, 21:39

Gind la gind cu bucurie, acum vroiam sa intreb si eu acelasi lucru!😉🤷
Felicitari Speranta si tine-o tot asa inainte!Pup cu drag si noapte buna senina tuturor!😘💗
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Airam
Veteran
Veteran

Mesajde Airam » 02 Aug 2020, 21:47

Ma bucur pentru tine Speranta. Ai un tonus minunat.
Noapte buna!

Rely
Boboc
Boboc

Mesajde Rely » 02 Aug 2020, 23:06

Bravo Speranta, vinul ne face rau. Dacă dormim putin dar fără alcool somnul este mai de calitate! Te pup....tine o tot asa ma inspira.😘😍

Ambasador
Veteran
Veteran

Mesajde Ambasador » 02 Aug 2020, 23:36

Adorm obosita placut, alaturi de minunatele voastre ganduri. Inocente azi, dar cu adevarat trainice maine!
Adorm impacata si fericita. Alaturi de voi, stiu ca ABSTINENTA are toate motivele din lume sa existe. Si nu doar oricum. Ci chiar in propria noastra viata! De ce nu??
Ultima oară modificat 03 Aug 2020, 09:18 de către Ambasador, modificat 1 dată în total.
"Orice schimbare este grea la început, urâtă la mijloc şi minunată la final." Robin Sharma

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 03 Aug 2020, 07:30

Buna dimineata, DRAGILE mele și salutare, luni. Te rog să te dovedești a fi o zi buna (astept sa primesc mesaj, să merg să ridic analizele). Am început ziua învățând ceva. Tot timpul foloseam "dragele" mele și na ca nu e bine, dragile mele fiind forma corecta. Omul, cât traieste, invata. Așadar, va pup, dragile mele, și va doresc o zi minunată!

Airam
Veteran
Veteran

Mesajde Airam » 03 Aug 2020, 08:32

O zi minunata fetele!
Va imbratisez cu drag si sunt alaturi de voi cu sufletul, ma bucur enorm pentru voi. Sa vedeti dragile mele (pe bune Speranta..asa e corect?)
ce eliberare o sa simtiti cand o sa ajungeti sa nu va para un chin ca se bea in jurul vostru.
Va imbratisez cu drag!

Înapoi la “POVESTEA MEA”