021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

Eu și atat!

Aici puteti povesti experientele personale.

Vbc
Veteran
Veteran
Gen: Masculin - Masculin

Re: Eu și atat!

Mesajde Vbc » 13 Sep 2020, 19:11

Seara linistita sa aveți! :)
Ma bucur pt tine ! Felicitări!
Si la mine tot senina a fost!
E pur si muove!

Vbc
Veteran
Veteran

Mesajde Vbc » 13 Sep 2020, 19:13

E pur si muove!

Sunt autorul acestui subiect
Speranta16
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Speranta16 » 13 Sep 2020, 19:15

Mă bucur, Vbc. Mergem cot la cot, cu un an în minus la mine, dar e minunat și așa. Multumesc. Vise senine să ai!:)

Vbc
Veteran
Veteran

Mesajde Vbc » 13 Sep 2020, 19:37

Cot la cot colega :)
Vise senine si tie!
E pur si muove!

Airam
Veteran
Veteran

Mesajde Airam » 13 Sep 2020, 19:49

Ma bucur pentru tine Speranta!

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 13 Sep 2020, 19:50

Iti multumesc, Maria. Te îmbrățișez cu drag. Noapte bună!

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 14 Sep 2020, 07:01

Ohayo! :) Buna dimineata, gen:)! O zi senină și o săptămână fructuoasa să avem! Si cantecelul: https://youtu.be/Eo-KmOd3i7s

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 15 Sep 2020, 10:47

Buna ziua, tuturor! Vorbind mai devreme cu cineva drag, la telefon, despre consum am realizat o chestie! În sfârșit am inteles și eu ce inseamna "Astazi nu beau"! Înainte când mă trezeam, ziua mea se transforma intr-o lupta, cum și ce să fac, ca să nu beau. S-a produs click-ul de care aveam nevoie! De ce zic asta? Pentru ca am atâta tărie si siguranta când spun propoziția asta, e ca și cum imi spun că astăzi nu mă arunc în Dâmbovița! Da, in sfarsit, înțeleg și eu! O zi senină să avem cu totii!

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 15 Sep 2020, 11:00

Wooow ,ce bine ca imparti si cu noi , multumim cu inimioara rosie...💖😉😊👍
Ce coincidenta, exact asa mi s-a intimplat si mie cu ani in urma cind dupa o perioada f sumbra din care nu stiam cum sa ies din adictia mea la alcool s-a produs acest declic in creierul meu ca resetarea unui computer si asta asta este cheia...🤔👍
In timp devine ca si respiratia si ca o sugestie sa nu uiti niciodata de unde ai plecat si sa crezi ca fiind bine mai poti controla alcoolul pt ca incet si sigur ne invinge si ne distruge.🤔
Singura adictie benefica este Forumul...🤔😂😂😂👍
Pup cu drag Speranta😘 si-o zi frumoasa si senina tuturor!😊👍

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 0039234968
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

HOPE
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 24,02,2014
Zile de abstinență:
Ani de abstinență: 6 ani

Mesajde HOPE » 15 Sep 2020, 11:34

Speranta16 scrie:Buna ziua, tuturor! Vorbind mai devreme cu cineva drag, la telefon, despre consum am realizat o chestie! În sfârșit am inteles și eu ce inseamna "Astazi nu beau"! Înainte când mă trezeam, ziua mea se transforma intr-o lupta, cum și ce să fac, ca să nu beau. S-a produs click-ul de care aveam nevoie! De ce zic asta? Pentru ca am atâta tărie si siguranta când spun propoziția asta, e ca și cum imi spun că astăzi nu mă arunc în Dâmbovița! Da, in sfarsit, înțeleg și eu! O zi senină să avem cu totii!

Buna SPERANTA!

In ceea ce ne relatezi tu identific etape ale recuperarii, ma bucur mult pentru evolutia ta! Renuntarea la lupta cu alcoolul este una dintre ele.

Doamne ajuta sa fii bine, tizo!
"NIHIL SINE DEO" (Nimic fara Dumnezeu.)

Înapoi la “POVESTEA MEA”