021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

Eu și atat!

Aici puteti povesti experientele personale.

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: Eu și atat!

Mesajde Joy » 12 Oct 2020, 18:03

🙋💗😘
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 12 Oct 2020, 18:04

🙋💗😘

Airam
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Airam » 13 Oct 2020, 07:37

Buna dimineata Speranta, sunt binisor!

Sunt autorul acestui subiect
Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 13 Oct 2020, 08:51

Buna ziua tuturor! Aseara discutia despre somn mi-a cam creat insomnii:). In lunga mea introspectie am rememorat noptile nedormite, gandurile si starile de rau fizic si psihic eferente si multe altele, ca din tema asta am de unde alege. Am remarcat cat de repede creierasul meu tinde sa stearga ce era urat si asta cand vine vorba de alcool, ca in rest le tine minte pe toate si nu prea uita. Fara a va baga si pe voi prea mult in introspectia mea, nu de alta, dar am fost generoasa in a-mi descrie starile anul trecut, constat ca e bine, cateodata, sa-ti aduci aminte de lucruri neplacute. Ma ajuta si ma motiveaza sa merg mai departe, senina! O zi minunata tuturor si, bineinteles, senina! https://youtu.be/R-XEUfGguNM

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 13 Oct 2020, 08:58

Buna dimi Spernta tie si tuturor!😊👍
Da' chiar este f indicat sa faci asta, creierasul nostru ne pacaleste uneori si asa cum spun eu de multe ori pt mine, cel mai mare pericol este sa uit starile de rau si sa cred ca sunt ok si pot incerca sa beau controlat...🙄🤔🙉
Le multumesc tuturor celor care posteaza sincer aici pt ca imi reamintesc mereu cum eram odata si ce stari am exprrimentat in trecut...😓
Supeer cintecelul!🙋😘

Acum ma duc "acasa" la mine sa comentez despre iubire , referitor la ceea ce a scris Elsa pt ca eu cu mine rezonez cel mai bine...si cu tine...🤔De fapt aici nu, numai cu mine...😂😂😂😂👍
Ultima oară modificat 13 Oct 2020, 09:06 de către Joy, modificat 1 dată în total.

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 13 Oct 2020, 09:03

Te pup, JoyControlat am tot incercat sa beau anul asta si tot la abuziv sfarseam. Nope, nu merge, chiar nu!

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 13 Oct 2020, 09:25

Give me five!‍💗😉😘🤗

https://youtu.be/FS-siemT6eQ

PS Am pus versiunea asta pt ca nu erai tu nascuta cind se cinta originalul...🤔😉😂😂😂😂😂💗

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 13 Oct 2020, 09:46

Multumesc:). Nu oi fi fost eu nascuta, dar Boney M mi-a incantat copilaria. Le stiu toate melodiile.

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 14 Oct 2020, 21:26

Buna seara de la un om fericit! Nu va spun de ce, tin pentru mine:). In schimb, va povestesc despre o reactie de mai devreme. In ultima perioada, nu numai ca nu am baut, ci nici nu mi-am prea dorit. In ultimele zile nici nu m-am gandit, macar, dar, in seara asta, persoana care mi-a dat cea mai buna veste din ultimul timp, mi-a spus ca trebuie sa desfacem maine o sampanie. Nu numai ca am spus da, chiar am fost si convinsa ca o voi bea pentru cateva clipe. Pana m-a lovit ca eu nu mai beau, nu trebuie sa mai beau! Nu stiu cum ma voi eschiva maine, dar asta sa fie ultima mea grija:). Concluzia era cat sunt, inca, de vulnerabila si cat de greu se scapa de identitatea asta de consumatoare. Lupta e lunga, chiar sper sa nu fie si eterna! Noapte senina tuturor! https://youtu.be/wiyYozeOoKs

Vbc
Veteran
Veteran
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde Vbc » 14 Oct 2020, 22:02

Buna seara!
Mi se intampla si mie, sa uit de alcool in totalitate în anumite zile, sa nu ma gândesc, in schimb aveam momente si am, cand din senin îmi mai vin gânduri sa beau 1 bere, atat doar 1..... știu ce înseamnă "doar 1"
lupta e lunga ,asa este!:)
Adversarul este extrem de periculos ,stim cu toții, mai si citim , vedem ca exista cazuri care au recazut dupa ani de zile abstinenti
E musai sa găsești soluția sa nu guști maine !
Noapte buna si senina! :)
E pur si muove!

Înapoi la “POVESTEA MEA”