021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Eu și atat!

Aici puteti povesti experientele personale.
Încuiat
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1684
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Eu și atat!

Mesaj de Vbc »

Asta e stilul, ce sa fac :)
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1684
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Eu și atat!

Mesaj de Vbc »

Faci fata ! :)
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1684
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Eu și atat!

Mesaj de Vbc »

Noapte buna!
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: Eu și atat!

Mesaj de Airam »

Buna dimineata suflet frumos!
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3642
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Eu și atat!

Mesaj de tudor »

Bună dimineața, Speranța !
O zi frumoasă îți doresc și eu !
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
ioanide67
Boboc
Boboc
Mesaje: 28
Membru din: 06 Oct 2020, 16:13
Zile de abstinență: 07,10,2020
Contact:

Re: Eu și atat!

Mesaj de ioanide67 »

Bună Speranța. Citesc și încerc să uit de alcool, am 5 zile de abstinentă. Am avut 3 luni august- noiembrie 2019, dar am căzut ca prostul.
Cel mai mult am exagerat cam ultimile 2 luni în wekend 500 ml votcă cu 2 beri, în timpul săptămânii 200 ml și o bere. Of ce rău mi-a fost lunea trecută (5.10), am zis că
”azi nu beau ”, de unde, dar de miercuri am reușit. Ieri citeam cât de rău e să consumi că aveam o poftă nebună.Am rezistat.
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3642
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Eu și atat!

Mesaj de tudor »

ioanide67 scrie:Bună Speranța. Citesc și încerc să uit de alcool, am 5 zile de abstinentă. Am avut 3 luni august- noiembrie 2019, dar am căzut ca prostul.
Cel mai mult am exagerat cam ultimile 2 luni în wekend 500 ml votcă cu 2 beri, în timpul săptămânii 200 ml și o bere. Of ce rău mi-a fost lunea trecută (5.10), am zis că
”azi nu beau ”, de unde, dar de miercuri am reușit. Ieri citeam cât de rău e să consumi că aveam o poftă nebună.Am rezistat.
Felicitări , Ioanide pentru zilele de abstinență.
Tine aproape de forum și dacă dorești să rămâi abstinent ia ceea ce se potrivește ție și aplică în viața de fiecare zi.
Nu te atingi de primul pahar nu te poți îmbăta. Secretul abstinenței este sa pui lucruri pozitive în locul alcoolului.
Succes!
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: Eu și atat!

Mesaj de Airam »

Buna dimineata Speranta, sunt binisor!
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1684
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Eu și atat!

Mesaj de Vbc »

Buna seara!
Mi se intampla si mie, sa uit de alcool in totalitate în anumite zile, sa nu ma gândesc, in schimb aveam momente si am, cand din senin îmi mai vin gânduri sa beau 1 bere, atat doar 1..... știu ce înseamnă "doar 1"
lupta e lunga ,asa este!:)
Adversarul este extrem de periculos ,stim cu toții, mai si citim , vedem ca exista cazuri care au recazut dupa ani de zile abstinenti
E musai sa găsești soluția sa nu guști maine !
Noapte buna si senina! :)
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1684
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Eu și atat!

Mesaj de Vbc »

Nu sunt zgârcit la cuvinte niciodată:)
E relativ buna intenția! Mergem înainte! Sigur! :)
Vroiam sa ti scriu la primul comentariu ca recomandare, sa nu încerci sa ciocnesti (eu am pățit anul trecut de revelion, (aveam aproape 4 luni de abstinenta) de la un simplu noroc , m am trezit cu paharul aproape de gura, este un reflex.... m am oprit la timp, nu m a observat nimeni ...toată lumea era uhhhuu hahaha happy New year! Dupa 10 15min i am sugerat soției sa ne retragem spre casa
Noapte buna! :)
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Încuiat