021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

Eu și atat!

Aici puteti povesti experientele personale.

Sunt autorul acestui subiect
Speranta16
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Re: Eu și atat!

Mesajde Speranta16 » 19 Oct 2020, 08:15

Buna dimineata, sa alungam ceata:)! Un inceput de saptamana noros pe cerul meu, dar, totusi, voios in capul meu:). Mi-am planificat o saptamana cu things i must do, need to do, don't have to do. Sa vedem ce iese si cum iese din ce mi-am propus, dar ideile nu sunt rele deloc. Un pic de vointa si de soare imi trebuiesc si duminica viitoare va voi povesti si aici. Sa avem o zi frumoasa, zic si sa iasa soarele! https://youtu.be/Ulay2FvUEd8

tudor
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 14,04,2008
Zile de abstinență:
Ani de abstinență: 10 ani

Gen: Masculin - Masculin

Mesajde tudor » 19 Oct 2020, 11:09

Bună ziua, Speranța!

🙂 Sper din toată inima să reușești să faci tot ceea ce ți-ai propus.
O gândire susținută de acțiune face parte 99 la sută din reușită. .
Iar ca cel că mine care crede că există o Putere Superioara mai zice că Dumnezeu ajută gospodarul vrednic dar nu îi bagă în traistă.
Succes ! 👍
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 19 Oct 2020, 11:31

Buna ziua, Tudor. Da, asa este! Fara actiuni, nimic nu se concretizeaza, oricat de frumos as visa eu. Multumesc pentru empatie. O zi frumoasa iti doresc!😇

Vbc
Veteran
Veteran

Mesajde Vbc » 19 Oct 2020, 14:10

Buna
Si eu sper sa reușești sa faci cum ți ai propus! :)
O saptamana senina!
E pur si muove!

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 19 Oct 2020, 14:37

Hey! Multu pentru gandurile bune. La randul meu, si eu sper sa realizati tot ce v-ati propus:). Valabil pentru tot forumul:).

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 20 Oct 2020, 09:06

Buna ziua! Va doresc o zi minunata si, bineinteles, senina! https://youtu.be/MCy-BluPpK8

tudor
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 14,04,2008
Zile de abstinență:
Ani de abstinență: 10 ani

Mesajde tudor » 20 Oct 2020, 12:39

Buna ziua ,Speranta !
O zi frumoasa iti doresc si eu !
"Planurile obisnuite nu se potrivesc cu cele de la serviciu " este o arafraza a unei zicatori populare.
Azi ,marti trebuia sa fei pentru mine o zi de munca care s-a transformat in ... zi libera din motive tehnice .Odectiune majora la sistemul de alimentare cu energie electrica a zonei unde se afla locul meu da munca a facut ca sa ajung acasa la o ora dupa ce plecasem deja spre munca .🙂
Am folosit dimineata sa imi modific prin casa si sa repozitionez(pitesc ) ...cabluri (electrice😜 ) de la boxele sistemului audio un pic de dat cu aspiratorul si sters praful iar acum ma premiez cu o plimbare mai lunga cu bicicletaca tot este superb afara .
O zi faina tuturor ! 👍
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 20 Oct 2020, 12:56

Buna, Tudor. Imi plac zilele astea libere din motive tehnice, numai ca la stat nu prea aveam parte de ele, dar asteptam cu nerabdare sarbatorile legale:). Funny c-ai adus vorba acum de bicicleta, tocmai ce am vorbit cu un fost prieten de pahar sa-mi faca rost de una sa vedem ce mai stiu:). Nu de alta, dar in epoca mea de pedalatoare eram pe stilul Pegas:)). Plimbare placuta!

Vbc
Veteran
Veteran

Mesajde Vbc » 20 Oct 2020, 17:44

Buna seara
Speranta, Gasesti si acum Pegas, sunt unele modele mai noi, foarte bune. :)
Eu tot Pegas as vrea sa mi iau.
E pur si muove!

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 20 Oct 2020, 18:04

Buna seara. Dupa ce am scris, m-am uitat si eu pe net si am vazut multe modele frumoase accesibile la pret, chiar si cu cosulet:). Nemai practicand sportul asta, imi imaginasem c-a disparut de pe piata. Pegas imi iau si eu, clar! Nu le am cu tehnologia in cazul bicicletelor:). Multumesc pentru pont:).

Înapoi la “POVESTEA MEA”