021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

Eu și atat!

Aici puteti povesti experientele personale.

Sunt autorul acestui subiect
Speranta16
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Re: Eu și atat!

Mesajde Speranta16 » 23 Oct 2020, 10:03

Perfect:)

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 23 Oct 2020, 14:47

Eiii..,am ajuns acasa, adica in cortuletul tau sis, mai este un loc'sor si pt mine?🙋🤗
Te imbratisez si te pup cu drag!😘
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 23 Oct 2020, 15:15

Daa, cum sa nu😇💗! Propun o reuniune AA la vara, la Bicaz:). Doamne ajuta sa treaca cosmarul asta si sa ma mentin abstinenta! Toata lumea e binevenita, doar domnii sa vina cu corturile lor:))). Pana atunci, stam in casuta. Oricum vine iarna:)). Ce faci, cum esti? Eu sunt pe vizionat documentare cu cei mai mari: pesti, rechini, serpi etc. Am ajuns la serpi acum. Am oroare de ei. Bine ca nu traiesc prin mediul lor:).😘 https://youtu.be/WViqKHq96mw

Vbc
Veteran
Veteran
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde Vbc » 23 Oct 2020, 19:44

Speranta, Cei mai periculosi serpi traiesc printre noi, si culmea, au 2 picioare :)
E pur si muove!

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 23 Oct 2020, 20:02

Vbc, cu soiul asta ma descurc:). Fara pic de intentie de a ma supraestima, dar am un miros tare fin in cazul acestor specimene;).

elsae85
Senior
Senior

Mesajde elsae85 » 23 Oct 2020, 20:26

Speranța,

Nu mi-a plăcut deloc selecția de pe youtube... Așteptam o piesă frumoasă de seară și tu ce ai făcut? Vrei să mă speri? 😜

😘 O seară frumoasă tuturor și un weekend minunat!
Nu te opune forței adversarului. Cedează ca să învingi!

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 23 Oct 2020, 20:34

:)) Pai era de dupa-amiaza asa:). Imi plac ciudateniile naturii:). Bineinteles, sa le vad la tv:)). Poftiti si melodia, ca nu-mi place sa raman datoare:)). https://youtu.be/9_hKXk2qSuw. O seara linistita si senina tuturor!

Vbc
Veteran
Veteran
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde Vbc » 23 Oct 2020, 20:47

Seara linistita si senina sa aveți!
Weekend frumos!
E pur si muove!

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 24 Oct 2020, 04:22

Buna dimineata!🤔
Scuze Speranta pt ca nu am raspuns ieri , incepusem sa scriu dar am avut o seara de cosmar.Nici nu as dori sa scriu asta pt ca oricum povestesc prietenilor in privat dar o fac pt ca este legat de problema noastra, a tuturor: imi este din ce in ce mai greu sa fiu linga cineva care nu intelege felulu meu de a fi fara a spune ca sunt f buna, sa fiu cu cineva care bea f mult si care ma manipuleze cu blindete cind este treaz .Ne-am certat groaznic si nu suntem pe aceeasi lungime de unda la nimic.Este total inconsint despre sanatatea lui si se crede de fier iar ceea ce ma supara enorm este ca fam lui nu-i pasa deloc de el iar el vrea ca eu sa-i accept pe astia in viata mea care nu au nimic in comun cu mine. Nu stiu ce am sa fac dar am incetinit-o cu planurile mele pt ca singura pe care ma pot baza sunt eu.
Aseara a baut o sticla de votca si si-a cumparat-o pe a doua pe care eu dupa ce am vazut ce face i-am aruncat restul la chiuveta.Iubire nu mai exista de mult din partea mea ci doar o mare mila pentru el.Se distruge fara sa-i pese de el.🤔
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 24 Oct 2020, 08:06

Buna dimineata, Joy, forum. Ma tot gandesc, in ultimul timp, daca, in prezent, mai este cineva fericit cu adevarat. Imi pare ca fericirea asta a ajuns atat de intangibila, incat mi-e si frica si sa mai sper la ea. Mi-am propus sa incetez in a mai da sfaturi bazandu-ma doar pe niste presupuneri, pe experienta de viata sau transferuri emotionale de moment. Pentru a-mi permite lucrul asta, trebuie sa cunosc ce e in sufletele ambelor persoane si apoi sa deschid gura sau sa judec. Suna urat judec, dar in adancul nostru cred ca o facem toti. Ce mi-am propus, in schimb, este de a inlatura din viata mea lucrurile, persoanele care imi creaza disconfort, atat fizic, cat si emotional. Sa-i ofer sufletului meu bucuria de a trai frumos. Pare a basm ce spun, dar totul este atat de simplu. Prin continuarea si incercarea de a repara unele lucruri, situatii care nu au functionat de la inceput, care nu-mi ofera multumirea si implinirea sufleteasca dupa care tanjesc, nu fac decat sa ma otravesc singura si pe cei din jurul meu. Nu vreau sa ajung la apogeul varstei mele si sa regret cate nu am facut, cate as fi putut sa fac si cum as schimba totul daca as mai avea o sansa. Sunt la jumatatea vietii si deja sunt plina de regrete vis a vis de trecut. Regrete pe care am incercat sa le inec in bautura, cand de fapt totul consta in schimbare. Nu vreau ca peste 30 de ani, sa fiu tot cu sufletul trist si cu berea in mana, dand sfaturi unora despre cum sa-si traiasca viata. E momentul sa fiu fericita, sa incep sa traiesc cu adevarat! https://youtu.be/9Ke4480MicU

Înapoi la “POVESTEA MEA”