021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

Eu și atat!

Aici puteti povesti experientele personale.

Sunt autorul acestui subiect
Speranta16
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Re: Eu și atat!

Mesajde Speranta16 » 14 Noi 2020, 08:42

Buna dimi, oameni frumosi!
Joy, multi pupici Dupa dormit, sifonat, bretonul arata bine si dimineata:)). Si nu m-am dat cu Taft, ca in reclama cu vantul :)).
Am scris la casuta mea ca simt ca am abuzat de cea a lui Tudor si el e mai serios asa:).
Va doresc o zi senina, un weekend tot senin si liniste in suflete!
https://youtu.be/wfTC2o05OEw

Vbc
Veteran
Veteran
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde Vbc » 14 Noi 2020, 09:18

Buna dimineata
Si nu m-am dat cu Taft, ca in reclama cu vantul :)). > :))
Marfa melodia!
Aveți ideie in cat timp iese un test, covid, dc merg azi la recoltare, fiind weekend? Cred ca mâine seara ar ieși, ?
Testul vreau sa l fac la drive, undeva în Otopeni sau Băneasa, sunt 2 centre

O zi senina!
E pur si muove!

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 14 Noi 2020, 09:57

Buna.
Depinde de mai multi factori. Cel mai putin cateva ore si cel mai mult 2-3 zile, daca este efectuat in weekend. Cum am zis depinde de clinica, de volum, de laborator etc.
Iti recomand sa faci si PCR si IGg/IGm.
Iti tin pumnii!

Vbc
Veteran
Veteran
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde Vbc » 14 Noi 2020, 10:46

Am fost, 12 h max 24h , la Otopeni, langa aeroport.
Sotia a facut testul, s a simțit rau aseara, respirație grea. .am avut amândoi stări de răceală zilele trecute, fara febra si tuse....doar nas înfundat, eu numai simt nimic azi, ...in funcție de rezultatul ei, merg și eu maine,
Mulțumesc!
E pur si muove!

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 14 Noi 2020, 10:57

Pentru nimic.
Multa sanatate va doresc!

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 14 Noi 2020, 12:28

Triste zile am ajuns. Tocmai ce m-am intors de la un mall si cred ca, cu tot cu mine, eram cam 10 persoane.
Stau si ma gandesc daca vor reveni vreodata lucrurile la normal.
Am luat si partea buna din plimbare, mi-am luat entuziasmul dintr-o melodie new entry in playlistul meu:).

https://youtu.be/N7V9xIdwLXI

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 16 Noi 2020, 06:19

Hello little sis'!🤗
Uite eu mi-am propus din dimineata asta sa ma schimb si sper sa nu ramin la lenjerie doar...😂😂😂😂
Ieri in masina fiind cu el, am primit un mesaj cum ca ne-am fi inundat si am ramas putin pe ginduri pt ca nu-mi placea.Din vorba-n vorba am inceput sa ne certam pt ca nu ma intelege cum gindesc eu(acum cind se scoala ii spun cum gindesc eu...😂😂🤓) si incerc sa nu ma mai cert.Aproape ca era sa ies din masina la un stop si sa iau un Uber sa ajung acasa..., bine ca am stat cuminte...😂😂😂
Aseara nici n-a mai vrut sa manince iar eu am pus mincarea calma in frigider(asta este f incurajator pt mine).🤔
Deci sa incep ziua pozitiva, am atitea lucruri frumoase la care sa ma gindesc si cel mai de pret este abstinenta mea pt ca fara, in zadar toate eforturile...🤔😊👍
Pup cu drag si citeste la Vbc despre virus, stiri adevarate de la tv-ul german printr-un prieten!😘👍

https://www.youtube.com/watch?v=QDYfEBY9NM4
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 16 Noi 2020, 08:15

Buna dimi, lume!
Buna dimi, Joy!
Abia am facut ochi si sunt circumspecta:).
1. Trezirea:)! Manipularea incepe din tarile mai mari, Romania merge cu valul;). Cat despre Germania? Hmm. Tin minte bine ca doamna Merkel se batea cu pumnul in piept, in primavara, ca cel putin 70% din populatia Terrei va fi infectata.
Sper sa fie cum zice tv prietenilor tai:), dar uitandu-ma pe statisticile globale, Germania e pe locul 13 la nr de cazuri si inca creste. Mi-e greu sa cred ca in 2-3 luni e gata totul. Nu sunt negativista, ci doar realista. Daca ne-am fi inchis total pentru cel putin 3 saptamani, urmand, din nou, exemplul Israelului, Austriei, poate as mai fi crezut, dar asa nu:).
2. Am mai tot vb si iar ajungem la comunicare. Fara ea, pacea si voia buna sunt temporare. Nu sunt vreun guru al relatiilor, am timp sa ajung:), dar, repet, pana nu veti vorbi aceeasi limba, trai fericit nu va exista. Parerea mea!
O zi frumoasa si o saptamana seninoasa:)! De rima asa:)
https://youtu.be/o2Ip9OjGU8U

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 16 Noi 2020, 08:36

P.S. O mica completare:)
Pana poporul nu va intelege ca e viral si ca, daca nu are unde sa se transmita va disparea, va mai sta cu noi mult si bine. Doar e democratie, are loc si el:)).

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 16 Noi 2020, 08:47

Si o alta mica completare si de la mine...🤗😂👍
Nope, slava Domnului ca nu depinde de popor si de noi... ci de legile medicinei, cum apare, se dezvolta, progreseaza si dispare un virus, litlle sis', cu sau fara vaccin!😉😊👍
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Înapoi la “POVESTEA MEA”