021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Eu și atat!

Aici puteti povesti experientele personale.
Încuiat
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1685
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Eu și atat!

Mesaj de Vbc »

Noapte buna ! :)
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Avatar utilizator
Ambasador
Veteran
Veteran
Mesaje: 1353
Membru din: 17 Apr 2017, 23:50
Zile de abstinență: 14,08,2021

Re: Eu și atat!

Mesaj de Ambasador »

Noapte buna Speranta, My light! Stralucesti pe forum ca o speranta aievea. Iti multumesc si te felicit din suflet pentru cele doua saptamani curate, cu adevarat senine. Sunt sigura, stiu sigur! "Jos palaria"!
"Orice schimbare este grea la început, urâtă la mijloc şi minunată la final." Robin Sharma
Avatar utilizator
Ambasador
Veteran
Veteran
Mesaje: 1353
Membru din: 17 Apr 2017, 23:50
Zile de abstinență: 14,08,2021

Re: Eu și atat!

Mesaj de Ambasador »

Buna dimineata draga mea Speranta! Am trecut sa te salut, imi place mult topicul tau! Are de toate: este efervescent, amuzant, muzical, sportiv... activ, atractiv! Plin de feminism, nu mai spun! In plus, imi place mult schimbarea de la pagina 136, comparativ cu cea de la pagina 1. :) Ai evoluat, te-ai maturizat in sensul cel mai frumos Speranta! Te felicit! In plus, ai doua calitati nemaipomenite: esti desteapta si empatica. Asta ar trebui sa-ti garanteze lipsa singuratatii si o viata frumoasa, asa cum ti-o doresti.
Astazi, ce planuri ai? Cum te mai simti? Cu ce ganduri te-ai trezit?
🤗😘

PS: Te pup cu drag Vizitator123$5! Sper ca esti bine!🤗🤗
"Orice schimbare este grea la început, urâtă la mijloc şi minunată la final." Robin Sharma
elsae85
Senior
Senior
Mesaje: 194
Membru din: 18 Dec 2016, 19:29

Re: Eu și atat!

Mesaj de elsae85 »

Neața, Speranța,

Să știi că și eu de ieri sunt tare nervoasă. Am și motive in jur, e drept, dar anxietatea și nervozitatea sunt și simptome de sevraj prelungit, adică până la două luni, chiar trei. Creierul duce lipsă de alcool, chiar și cu pastile. Lipsește liniștirea pe care o dă creierului alcoolul. Liniștire astificial indusă, dar existentă. Va veni si vremea liniștirii adevărate.

Te felicit pentru determinare, o să trecem noi și peste strările astea nasoale.

😘 O zi senină!
Nu te opune forței adversarului. Cedează ca să învingi!
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1685
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Eu și atat!

Mesaj de Vbc »

Poți planta trandafiri, toamna acum, :) sa nu aștepti pana la primavara , cand poti planta mai multe flori :)
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3643
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Eu și atat!

Mesaj de tudor »

Bună dimineața, Speranța!
Bună dimineața, Tuturor!
Da , a venit toamna!
Deja ziua este mai mică decât noaptea. Este rece dimineața, dar încă este frumos după amiaza.
Să ne bucurăm de asta.
O zi frumoasă vă doresc!
Imagine
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
elsae85
Senior
Senior
Mesaje: 194
Membru din: 18 Dec 2016, 19:29

Re: Eu și atat!

Mesaj de elsae85 »

Neața,

Frig friguț dar la mine în grădină încă se coc roșiile și cresc ardeii. Pentru că nu știu că e final de septembrie și se bucură de fiecare zi cu soare. :)

"Dacă un ștejar ar avea mintea unui om, ar crește până la doi metri"

Să ne bucurăm de o zi frumoasă de toamnă!
Nu te opune forței adversarului. Cedează ca să învingi!
elsae85
Senior
Senior
Mesaje: 194
Membru din: 18 Dec 2016, 19:29

Re: Eu și atat!

Mesaj de elsae85 »

Speranța drăguță,

Roșii și ardei doar virtuale dacă vrei. și castraveți la fel, deși nu mai culeg câte 5-6 dimineașa ci unul doi, e friguț. :)Să știi că și eu am locuit in București, dar acolo nu aveam grădină, stăteam la bloc. Și munceam... ca nebuna.. ca in București. Acolo am constat că trăiam de fapt nu ani, ci aceeași zi pe repeat. Cred că multe persoane se regăsesc in asta.

Acum stau la casă, lângă un oraș mai mic, și fiecare zi e altfel, și când stăteam in oraș iubeam zilele de luni și nu imi plăceau cele cu care nu m-am obișnuit nici acum că și acum munceasc... munceam prea mult... duminicile.. trebuie să mă obișnuiesc și cu relaxarea, clar.


😘 si zi senină, tuturor!

,
,
Nu te opune forței adversarului. Cedează ca să învingi!
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1685
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Eu și atat!

Mesaj de Vbc »

Casuta in padure si pe marginea unui lac :) frumos.! Sper sa ti se îndeplinească visul, colega :)
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3643
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Eu și atat!

Mesaj de tudor »

Bună dimineața, Speranța!
Bună dimineața Tuturor!
Ce mai faci?
Cum te mai simți?
Ce mai faceți?
Ce mai face "lumea" ?
Este vineri!
Este toamnă frumoasa! Cel puțin astăzi se precizează că vremea va fi bună cu noi. Mai contează să fie fiecare bun cu el și... cu ceilalți.

O zi frumoasă vă doresc!
Imagine
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Încuiat