021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

Eu și atat!

Aici puteti povesti experientele personale.

colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 25,06,2012
Zile de abstinență:
Ani de abstinență: 1 an
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: Eu și atat!

Mesajde colica zis alcoolica » 18 Sep 2020, 21:16

Vbc:
Seara senina si linistita sa ai!

Speranța :
Te-aș corecta nitel. Noapte senină să am:))!

Ce înțeleg eu din discuție , că Speranța își dorește o noapte senină dar neliniștită ....😁
O seară bună tuturor, scuzați , nu m-am putut abține !
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "

Sunt autorul acestui subiect
Speranta16
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Speranta16 » 18 Sep 2020, 21:20

:))) Nu chiar. Noaptea va fi neliniștită, dar mi-o doresc senina:)))! Cred că-s prea profundă și mă înțeleg doar eu:)).

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 19 Sep 2020, 10:45

Buna dimineata senina la mine, bună ziua forum! Va scriu după prima mea petrecere mai hard, pe uscat, după foarte multă vreme. Încep cu ce e mișto și e un must do în viața unui alcoolic:). Datorită conjuncturii, am ajuns ultima, după ora 00.00. Am fost surpriza, aș putea spune chiar "prospatura" serii. All eyes on me:)! Cu invitatia la consum, am reglat-o usor, motivand ca am o infecție în organism și iau antibiotic. Nimeni nu vrea să audă de așa ceva:) și te lasă-n pace. Bun! Analiza oamenilor a fost iar foarte mișto și nu mă refer la stilul vestimentar, ci la nivelul euforic după consum. Am plecat, la unii oameni, cu indulgență de la 2 si am sărit, usor, peste 10 la altii. Cred ca, in trecut, eram undeva pe la 7-8 și nu mi-a plăcut nimic la faptul asta. Chiar m-am observat mergând țanțoșa printre ei, gen eu sunt trează, motherfuckers:)! Si acum părțile rele. Am mâncat foarte mult, tot timpul am rontait ceva, chiar dacă eram sătulă. 2. Chiar dacă am băut tot timpul apa minerală și aveam grija ca paharul să fie plin, orice plecare și revenire a mea de la masa se solda cu ducerea mâinii, în mod instinctiv, către un pahar de vin, indiferent al cui era. Asta nu mi-a plăcut deloc, dar am controlat-o! Aici, imi întăresc ideea, ca e bine pentru o perioadă să evit locurile unde se consuma, macar pana se întărește identitatea mea de neconsumatoare. Cam atât for now, mă duc să mănânc ceva și sa-mi etalez noua identitate:). O zi frumoasa și senină tuturor! https://youtu.be/5yXQJBU8A28

elsae85
Senior
Senior

Mesajde elsae85 » 19 Sep 2020, 11:32

Bună,

Felicitări pentru alegerea făcută. Mă bucur că ești bine. Nu e grav că ai mâncat mai mult, dacă beai caloriile erau oricum mai multe decât cele din mâncare și, bonus, și goale, măcar mâncarea are și ceva bun în ea. LA fel și apa minerală. :)

Clar și eu sunt de părerea evitării locurilor unde se consumă alcool. E mai simplu așa, măcar pt început!

O zi senină!

Elsa
Nu te opune forței adversarului. Cedează ca să învingi!

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 19 Sep 2020, 11:52

Felicitaari si oare de de ce nu ma mira???🤔😂😊🤗💗

Ia uite o atitudine aici pd care noi o cunoastem...🤔😂😂🙋👍

https://youtu.be/o5qXCzknxn8
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 19 Sep 2020, 12:30

Multumesc mult, gagici! Va îmbrățișez! Joy, sunt curioasa! De la "motherfuckers" ai ajuns la Tarantino:))))? Il ador, e regizorul meu preferat! Cât despre Uma și al ei dans fortat:), e mic copil pe langa noi:))!💖💗💞💕

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 19 Sep 2020, 13:45

Pai crezi ca am ales intimplator, Speranta?🤔😉😂😂😂🤷😘🤗

PS Apropos, stii ca avem aceleasi gusturi?🤔😉💗👍

Si inca ceva, exact aceeasi idee avut-o si eu cu ani in urma cind ma gindeam ca ar fi trebuit sa fiu premiata de care Admin pt atitudinea si prezenta mea permanenta pe Forum, exact ceea ce faci si tu acum...🤔🤷😉😂😂😊💗👍

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 19 Sep 2020, 14:29

Mă gândeam eu ca nu e o coincidenta:))). Dap, cam avem aceleași gusturi. Watch your man:)))! Cât despre premiu, se pare ca voi rămâne cu mâna goală. Shame on you, admin:)))!

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 19 Sep 2020, 15:58

.
Ultima oară modificat 19 Sep 2020, 15:59 de către Joy, modificat 1 dată în total.

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 19 Sep 2020, 15:59

🙋😂😂😂😂 poate ne da Admin afara pt limbaj necuviincios, au mai fost cazuri😜😂😂😂😂
Noroc ca stie ca noi glumim si umorul face parte din terapia recuperarii.🤔😊👍

Ma duc sa caut cintecel ffumos pt ca sunt bucuroasa, nu stiu de ce da sunt...😊🙋😜 😂Eu cred ca sufar de dezechilibru emotional drept pt care ma voi duce la psihoterapeut sa-l reglez..., nuu, nu rid vb series pt ca prea sunt vesela uneori si alte ori sunt suparata, grumpy young woman...🤷🙄😂😂😂😂

Înapoi la “POVESTEA MEA”