021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

Eu și atat!

Aici puteti povesti experientele personale.

colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 25,06,2012
Zile de abstinență:
Ani de abstinență: 1 an
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: Eu și atat!

Mesajde colica zis alcoolica » 06 Dec 2020, 10:46

Bu[url][/url]na Speranțo , daca te-ai saturat de dulcegarii , atunci imi dai voie sa fiu eu insumi 😁
Astazi, fiind fortata de o imprejurare, am ajuns la magazinul Unirea, am urcat frumos la toaleta de la etajul 1, am intrat in singura cabina disponibila si nu stiu de ce am ridicat privirea in sus si am vazut un domn care se uita la mine de sus, din cealalta cabina, probabil fiind cocotat pe wc.

Pai cum de ce ai ridicat priviera in sus , decat cu SPERANTA sa-L vezi pe Domnul si Domnul avand simtul umorului , ti s-a aratat......
Si daca nu vrei sa ti mai spun succes in ceea ce ti-ai propus, iti urez ,,BAFTA !"
,, - Doctorul asta iar a taiat gresit un pacient , cum o fi trecut prin facultate ?
-A avut bafta ! "
Ura Joy ca te simti mai bine , ca ai scapat de acest virus atat de inprevizibil . Stiam ca esti ,,forte "💪
Va imbratisez ,las o cu melodie rock , o parodie si fug la Doamne Doamne ca astazi este Duminica si ne vedem mai apoi sa mai citesc si sa mai raspund la acest forum plin de oameni frumosi .
https://www.youtube.com/watch?v=0JPRvxTjfOk
Va multumesc si sper ca nu am exagerat cu glumele mele .
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "

Sunt autorul acestui subiect
Power
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Power » 06 Dec 2020, 11:03

:))
Sa-nteleg ca ti-am dat voie anticipat:)).
Ca sa si raspund, am o rinita alergica si cand intru de la rece la cald stranut:) sau imi vine si nu pot si atunci ma uit catre o sursa de lumina si stranut. Cam asta cautam pe sus:), dar mai hazilie e varianta ta:).
Cat despre BAFTA, prefer succesul, dar ala urat din inima, fara subintelesuri:).
Si nu, nu ai exagerat cu glumele.
O zi frumoasa!

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 06 Dec 2020, 15:17

Hello dragii mei,va imbratisez cu drag!
Multumesc pt incurajari Vbc si felicitari pt Volare si pe tine Speranta te pup!😘
Cine sa strimbe din nas,nimeni nu strimba si daca nu am intelege noi cum este cu bautul asta cine sa inteleaga?🙋
Eu ca tine am fost si-ti doresc sa fii si tu ca mine cind va fi sa fie.Sa nu cumva sa te superi pt ca sunt sigura ca ai inteles corect ideea.
O seara frumoasa in continuare tuturor!😊👍

Ps Ma duc sa ascult muzica de la tine, multumesc!🙋😘
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Power
Veteran
Veteran

Mesajde Power » 06 Dec 2020, 16:06

Buna, Joy! Te pup!
Nu am de ce sa ma supar la urari de bine:). Cred ca fiecare se opreste atunci cand nu mai poate. Nici nu-mi mai bat capul, momentan. Poate familia mea are dreptate. Au fost niste ani foarte grei, nu m-am mai simtit fericita si implinita de mult timp si atunci cand imi voi gasi locul, cosmarul asta se va termina.
O seara buna tuturor!

admin
Administratorul site-ului
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde admin » 29 Ian 2021, 08:18

Topic redeschis. Username schimbat, asa cum a fost solicitat.
:)
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline

Power
Veteran
Veteran

Mesajde Power » 29 Ian 2021, 11:16

Buna ziua!
Multumesc pentru ambele lucruri:)!

Ca sa nu va derutez:):
1. Mi-am schimbat user-ul pentru ca nu ma mai regaseam de ceva timp in Speranta:). Am tot sperat toata viata mea, e momentul sa mai si actionez in sensul asta. Asa ca Power, ma prinde mai bine in perioada asta:)!
2. Mi-am redeschis topicul, ca e mai confortabil sa scriu la mine in casuta:). Plus, daca doreste cineva sa-mi scrie, sa o faca nestingherit:).

O zi senina si frumoasa sa avem!

admin
Administratorul site-ului
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde admin » 29 Ian 2021, 12:04

Felicitari pentru decizia asumarii atunci !
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline

Power
Veteran
Veteran

Mesajde Power » 29 Ian 2021, 12:10

Multumesc:)

Joy