021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

Ajutor

Aici puteti povesti experientele personale.

Sunt autorul acestui subiect
Rely
Boboc
Boboc
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: Ajutor

Mesajde Rely » 31 Iul 2020, 23:09

And_y mersi de sfaturi. Da poate mai ajutat si psihoterapeuti ca am scapat de anxietate, depresie...aproape, panica multa panica nu declanșată de alcool. Eu am 4-5 ani iar tb mi s a parut ca 6 luni s a ameliorat chiar si in carantină dar a revenit. Asa ca m am decis să încerc fără psihoterapeuti, m au învățat si ei multe de la fiecare am avut ce . Poate nu mi doream abstinenta ma păcăleam ca pot controla..Acum simt ca vreau simt cu adevărat si pot citi si pune in aplicare si ce am invatat. Acum stiu ca normal nu pot consuma da se mira toata lumea ca puteam ba chiar aveam cand nu aveam chef sau imi ajungeau 2 pahare de vin. Dar acum nu pot stiu asta. Asa ca încerc si sunt hotărâtă să fiu perseverenta

Rely
Boboc
Boboc

Mesajde Rely » 31 Iul 2020, 23:13

Ps: Joy glumeam ca m-ai botezat Nely...oricum tin la gluma si in plus prima urmeaza ziua mea . Dacă ani la rândul era super ma culcam trează in ultimi doi ani beam cam3-5 zile la rând.Anul asta rup obiceiul...😘

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 01 Aug 2020, 02:16

Scuzeee, Rely, din greseal👍!
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Speranta16
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Speranta16 » 01 Aug 2020, 07:31

Eii gagici, lăsați ca anul viitor, daca nu vor fi și mieii infectați :), Rely îmi dă mie unul, Joy îți dă ție, trebuie să te botez și eu Joy, să nu ies pe plus😌. Va pup. O zi frumoasa!

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 01 Aug 2020, 19:51

Buna seara Rely, ce faci?Buna ideea Sperantei cu mieii si eu propun sa facem Pastele impreuna, Doamne ajuta sa fim sanatosi cu totii!🙏🍀

Rely
Boboc
Boboc

Mesajde Rely » 01 Aug 2020, 20:33

Buna seara, Joy, Speranta si toti cei de aici. Foarte bine sunt😁! Am muncit si alergat toata ziua. Ma simt frf bine a fost o sâmbătă lunga dar minunata mai ales ca nu am fost maihmura! De obicei eram si nu puteam sa fac tot ce mi propunea azi am putut si fara nervi chiar. Si mai sadică l am lăsat pe soțul meu sa si pună berea la rece. Nu ma tentează nu mă deranjează. Eu am pepene si limonada. M am bucurat mult de cățelușa am fost la veterinar si la cafea la terasă. Eu abia ma obișnuisem cu faptul că nu mai fumez mai ales la cafea acum vad bere pe la mese dar nu am suferit.
Ultima oară modificat 01 Aug 2020, 20:36 de către Rely, modificat 1 dată în total.

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 01 Aug 2020, 20:34

Hai ca am sters. Sunt prea expansiva în umorul meu.
Ultima oară modificat 01 Aug 2020, 20:41 de către Speranta16, modificat 1 dată în total.

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 01 Aug 2020, 20:37

Rely, mă bucur că ești bine. Imi place starea ta, se simte. Tine-o tot asa și va fi din ce în ce mai bine. Te pup!

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 03 Aug 2020, 23:40

Noapte buna Nely si ma bucur ca si pt mine cind am inceput sa realizez care era directia corecta in viata.La rindul meu si eu am fostajuta aici pe Forum si de aceea sunt si voi fi mereu recunoscatoare inclusiv tie .🙂👍
Nu este asa ca este minunat sa ai musafiri, ei sa bea, sa se distreze normal si tu la fel dar fara alcool?‍😉
Ma duc la calculator sa gasesc o melodie frumoasa si pt tine!🙂

Daaa, am gasit o melodie superba care ni se potriveste noua tuturor...!

https://www.youtube.com/watch?v=1ms44VEfmws

Rely
Boboc
Boboc

Mesajde Rely » 04 Aug 2020, 21:03

Multumesc Joy pt piesa! Nu am mai avut timp sa intru ma tin ocupată si da este super sa te simti bine fără să bei, dar mielul tot îl dai! 😁Deși imi place si Nely.....😘

Înapoi la “POVESTEA MEA”