021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

Ajutor

Aici puteti povesti experientele personale.

Sunt autorul acestui subiect
Rely
Boboc
Boboc
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: Ajutor

Mesajde Rely » 04 Aug 2020, 21:05

Nu prea am nimic profund de scris dar un singur lucru pot spune ca nu mai număr zilele. De azi le las traiesc prezentul ziua tot ce se petrece. Sunt atentă, vigilenta chiar sa nu alunec! O seara minunată.!

Speranta16
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Speranta16 » 05 Aug 2020, 06:54

Te pup, Rely și să ai o zi frumoasă! Nu trebuie să scrii nimic profund, eu scriu fix ce-mi trece prin cap:). E un lucru minunat ca nu mai numeri zilele, ești ancorată în prezent. Bravo, fetita😘!

Sunt autorul acestui subiect
Rely
Boboc
Boboc

Mesajde Rely » 06 Aug 2020, 22:11

Buna, traiesc si sunt bine. Nu am baut nici azi ma simt f bine. Treaba multa, obosită dar trează. Am stat cu un nepotul de 9 luni cateva ore. O minune uitasem ce scumpi sunt si cat te fac de fericită.....am decis să fiu mai recepția in a oferi ajutor....np bn

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 07 Aug 2020, 04:06

Felicitari Rely, super sa stai cu nepotelul si ce poate fi mai minunat decit sa te bucri de toate cu capul limpede?
O zi frumoasa si senina iti doresc si astazi!👍
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 25,06,2012
Zile de abstinență:
Ani de abstinență: 1 an

Mesajde colica zis alcoolica » 10 Aug 2020, 22:13

Bună Rely , am reușit să îți citesc topicul ca și Speranței așa că am ajuns puțin din urmă forumul .
Citeam pe undeva despre chestiile urate făcute la băutură .Eu am simțit că trebuie să le vorbesc , să le recunosc in ainte de a intra în abstinența și am fost la o mănăstire deși nu numai că nu credeam dar poate eram chiar contra unui Dumnezeu , uram că m-am născut deși eu nu voiam , nu îmi plăcea viața .
Impartasindu-le , m-am eliberat , au rămas cumva in urmă . Cele urate , problemele se topesc la lumină , cele frumoase împărtășite cu alții sunt și mai frumoase.
O seara buna îți doresc !
Colea , îmi repet să nu uit ,alcoolic .
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "

Înapoi la “POVESTEA MEA”