021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Ajutor

Aici puteti povesti experientele personale.
Rely
Boboc
Boboc
Mesaje: 80
Membru din: 29 Iul 2020, 12:47

Re: Ajutor

Mesaj de Rely »

Buna, traiesc si sunt bine. Nu am baut nici azi ma simt f bine. Treaba multa, obosită dar trează. Am stat cu un nepotul de 9 luni cateva ore. O minune uitasem ce scumpi sunt si cat te fac de fericită.....am decis să fiu mai recepția in a oferi ajutor....np bn
colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Mesaje: 2344
Membru din: 11 Iul 2011, 11:23
Zile de abstinență: 25,06,2012
Ani de abstinență: 1 an

Re: Ajutor

Mesaj de colica zis alcoolica »

Bună Rely , am reușit să îți citesc topicul ca și Speranței așa că am ajuns puțin din urmă forumul .
Citeam pe undeva despre chestiile urate făcute la băutură .Eu am simțit că trebuie să le vorbesc , să le recunosc in ainte de a intra în abstinența și am fost la o mănăstire deși nu numai că nu credeam dar poate eram chiar contra unui Dumnezeu , uram că m-am născut deși eu nu voiam , nu îmi plăcea viața .
Impartasindu-le , m-am eliberat , au rămas cumva in urmă . Cele urate , problemele se topesc la lumină , cele frumoase împărtășite cu alții sunt și mai frumoase.
O seara buna îți doresc !
Colea , îmi repet să nu uit ,alcoolic .
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "
Scrie răspuns