021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Eu

Aici puteti povesti experientele personale.
Încuiat
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1684
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Eu

Mesaj de Vbc »

joystick scrie:BINGO! asta e solutia! Convertirea la islam. No de asta ma apucam...pacat ca sunt ateu. La naiba :(
:)
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
joystick
Veteran
Veteran
Mesaje: 415
Membru din: 18 Ian 2022, 13:34
Zile de abstinență: 13,12,2021

Re: Eu

Mesaj de joystick »

Ma gandeam la ce mi-ar putea aduce suficenta dopamina...ar trebui sa ma urc iar pe 2 roti (motorizate). Ma tine in loc sufletelul care depinde de mine...pentru ca multi pier in accidente (nu ca nu as crede ca 90% sunt dobitoci de-a dreptul...si da, am facut parte din comunitate).


Acum ceva timp, ma uitam la niste filme...si ebam. nu ami stiam dimineata cum s-au terminat. Trist.
Acum vrea cateva luni, am inceput sa ma uit la un serial de pe netflix. Stiuc a am vazut cel putin un episod. Nu imi mai amintesc nimic. PANICA!
Aliata
Veteran
Veteran
Mesaje: 657
Membru din: 03 Apr 2021, 14:50

Re: Eu

Mesaj de Aliata »

Ce nu crezi mai exact, Hope?

Vbc, n-am spus ca vorbesti aiurea, doar ca n-am gasit nimic despre consumul lui si am stofa de detectiv:). Chestiile astea, la asemenea nivel, sunt relatate public.
In fine, noi sa fim sanatosi!
Seara linistita!
Aliata
Veteran
Veteran
Mesaje: 657
Membru din: 03 Apr 2021, 14:50

Re: Eu

Mesaj de Aliata »

P.S. Chiar ma bucur ca forumul a prins viata din nou. Cum am mai spus, ma simteam oarecum vinovata.
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1684
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Eu

Mesaj de Vbc »

Aliata scrie:P.S. Chiar ma bucur ca forumul a prins viata din nou. Cum am mai spus, ma simteam oarecum vinovata.
👍🏻
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1684
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Eu

Mesaj de Vbc »

Aliata scrie:Ce nu crezi mai exact, Hope?

Vbc, n-am spus ca vorbesti aiurea, doar ca n-am gasit nimic despre consumul lui si am stofa de detectiv:). Chestiile astea, la asemenea nivel, sunt relatate public.
In fine, noi sa fim sanatosi!
Seara linistita!
Poate eram eu informat eronat, și am crezut tot timpul asta :)
Seara buna!
O saptamana linistita sa avem!
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Aliata
Veteran
Veteran
Mesaje: 657
Membru din: 03 Apr 2021, 14:50

Re: Eu

Mesaj de Aliata »

:)
Nu stiu cat erai de "informat" corect sau nu, dar nu asta cautam. In general, am observat ca povestile motivationale ma ajuta. Cand aud de un alcoolic recuperat, hop si eu, ca e film, ca e poveste reala. Inca caut acea reteta magica, cu toate ca stiu care sunt variantele. Na, e firea omului sa caute calea mai scurta.
Aliata
Veteran
Veteran
Mesaje: 657
Membru din: 03 Apr 2021, 14:50

Re: Eu

Mesaj de Aliata »

Saptamana linistita!
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Eu

Mesaj de HOPE »

Aliata scrie:Ce nu crezi mai exact, Hope?

Vbc, n-am spus ca vorbesti aiurea, doar ca n-am gasit nimic despre consumul lui si am stofa de detectiv:). Chestiile astea, la asemenea nivel, sunt relatate public.
In fine, noi sa fim sanatosi!
Seara linistita!
Nu cred că Alliona este Airam, dar nici asta nu i treaba mea.🙂
Dc te simți vinovată pentru inactivitatea de pe forum?
Fa Rai din ce ai!
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1684
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Eu

Mesaj de Vbc »

Și pe mine ma ajuta poveștile motivaționale, si am văzut si eu f multe filme ,povesti reale am și vazut dar și trăit din plin:)
Calea e una singura d.p.m.d.v- trebuie urmat cu dorința, si incercat ce au pus in practica și a funcționat la abstinentii senini ai acestui forum (AA)
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Încuiat